Eurolygos finalo pakartojime „Barcelona“ pergalę įtvirtino R.Jokubaičio dvitaškis su pražanga (7)

2022.01.13 23:59
Rokas Jokubaitis | Organizatorių nuotr.

Dviejų pralaimėjimų atkarpą Eurolygoje nutraukė Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Barselonos „Barceona“ (16/4) komanda.

Katalonai namuose po sunkaus mūšio 82:77 (19:17, 21:24, 21:15, 21:21) praėjusio sezono finalo pakartojimo nukovė Stambulo „Anadolu Efes“ (9/10) krepšininkus, kuriems tai buvo antroji nesėkmė paeiliui.

„Barcelona“ atakų organizatorius Rokas Jokubaitis žaidė 21 minutę ir pelnė 16 taškų (3/6 dvit., 3/4 trit., 1/3 baud.), atkovojo 2 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, padarė 4 klaidas, sykį prasižengė ir surinko 11 naudingumo balų.

Aikštės šeimininkai atitrūkti pabandė dar pirmajame kėlinyje, kai po atkarpos 6-0 įgijo 8 taškų pranašumą (17:9).

Vis dėlto, dar iki ketvirčio pabaigos turkai prisivijo oponentus (19:17), o antrajame kėlinyje sugebėjo ir įsiveržti į priekį (26:32).

Permaininga kova tęsėsi ir toliau. Po didžiosios pertraukos katalonai persvėrė rezultatą, o netrukus iš aikštės išvarytas buvo ir „Anadolu Efes“ strategas Erginas Atamanas. Specialistas gavo antrą techninę pražangą ir turėjo palikti aikštę.

Tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai didino skirtumą iki 8 taškų (51:43). Barselonos klubo persvara ketvirtajame kėlinyje dar kiek padidėjo (67:58), tačiau dviženkle niekada ir netapo.

Turkai nuolat kvėpavo šeimininkams į nugarą ir likus 34 sekundėms po Vasilije Micičiaus dvitaškio ekipas skyrė 3 taškai (80:77).

Lemiamu metu kamuolys atsidūrė R.Jokubaičio rankose ir lietuvis pelnė du taškus su to paties V.Micičiaus pražanga. Nors baudos metimas skriejo pro šalį, tačiau „Barcelona“ įžaidėjo dvitaškio pakako pergalei įtvirtinti – 82:77.

„Barcelona“: Rokas Jokubaitis 16 (3/6 dvit., 3/4 trit., 1/3 baud.), Nikola Mirotičius 15, Sertacas Sanli 13 (7 atk. kam.), Cory Higginsas 9, Kyle‘as Kuričius 8, Brandonas Daviesas 7, Nicolas Laprovittola 5 (5 rez. perd.).

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 18 (3/5 dvit., 0/3 trit., 12/15 baud.), Shane‘as Larkinas 17, Bryantas Dunstonas ir Krunoslavas Simonas po 12, Chrisas Singletonas ir Adrienas Moermanas po 6.