24 metus lauktas sugrįžimas į Europos čempionatą: lietuviai metė rimtą iššūkį Rusijos rinktinei fotogalerija + VIDEO (9)

2022.01.13 20:34
Lietuvių ir rusų rungtynės | Scanpix nuotr.

Lietuvių ir rusų rungtynės | Scanpix nuotr.

 Vengrijoje ir Slovakijoje ketvirtadienį prasidėjo 15-asis Europos vyrų rankinio čempionatas. Po labai ilgos pertraukos tarp elitinių Europos rinktinių varžosi ir Lietuvos rinktinė. Į F grupę patekę lietuviai Košicės „Steel“ arenoje (Slovakija) pirmajame ture metė rimtą iššūkį Rusijos rankininkams. 7 įvarčiais atsilikę lietuviai buvo sumažinę deficitą iki minimumo ir galiausiai pralaimėjo rusams tik po atkaklios kovos – 27:29 (9:14).

Lietuva: Aidenas Malašinskas 5 įvarčiai, Benas Petreikis 4, Valdas Drabavičius 4, Mindaugas Dumčius 4, Gerdas Babarskas 3, Skirmantas Plėta 3, Deividas Jovaišas 2, Povilas Babarskas 1, Giedrius Morkūnas 1.

Rusų gretose nesustabdomas buvo Sergejus Kosorotovas, pelnęs 9 įvarčius. 7 tikslius metimus pridėjo Daniilas Šiškariovas. Tuo tarpu geriausiu mačo žaidėju buvo pripažintas rusų vartininkas Viktoras Kirejevas.

Vilius Rašimas atrėmė 7 iš 33 rusų metimų, o G.Morkūnas – 1 iš 10. Lietuviai padarė 14 klaidų (rusai – 9), bet rusai susirinko daugiau pašalinimų (8 baudos min. prieš 6).

Rungtynių apžvalga:

Rungtynių eiga
60 min.
Rungtynių pabaiga

Deja, rusai per 5 sek. dar spėjo surengti rezultatyvią ataką ir laimėjo rezultatu 29:27.

60 min.

B.Petreikis meta įvartį, bet laiko lieka tik kelios sekundės (27:28). Skelbiama minutės pertraukėlė.

59 min.

Mažumoje likę rusai pakeitė vartininką, išleido papildomą aikštės žaidėją ir dar vienu įvarčiu beveik užsitikrina pergalę.

57 min.

A.Malašinsko baudinys išlaiko lietuvių viltis (24:26).

56 min.

Deja, rusai nutraukė puikią lietuvių atkarpą, realizuodami 7 m baudinį (23:26).

56 min.

M.Dumčius meta įvartį!!! (23:25).

55 min.

Rusai klysta, lietuviai turi progą sumažinti deficitą iki 2 įvarčių!

54 min.
Vartininko įvartis

Lietuvos vartininkas Giedrius Morkūnas per visą aikštę tiksliai meta į tuščius rusų vartus!!! (22:25).

53 min.

Rusai dar kartą pažeidė taisykles, o D.Jovaišas tuo pasinaudojo pelnydamas įvartį (21:25).

51 min.

Lietuviai puolime padarė labai grubią klaidą, o varžovas nubėgęs vienas prie mūsų vartininko pelnė labai lengvą įvartį (20:25).

50 min.

Apmaudu - S.Plėtai nepavyksta įmesti 7 m baudinio ir sumažinti deficito iki 3 įvarčių.

47 min.

Skirmantas Plėta efektingai realizuoja 7 m baudinį, permesdamas kamuolį tarsi balioną per varžovų vartininką (19:23).

44 min.

Proga lietuviams „kabintis“. Rusai lieka mažumoje, D.Jovaišas meta įvartį ir komandas beskiria 4 įvarčiai (17:21).

42 min.

Gražiausias lietuvių įvartis čempionate - A.Malašinskas ore „kabina“ kamuolį V.Drabavičiui ir šis baudžia varžovus!

40 min.

A.Malašinskas atliko metimą tarsi iš patrankos, V.Drabavičius po įspūdingo šuolio pridėjo įvartį ir lietuviai vėl priartėjo prie rusų (14:19).

38 min.

Vietoj -4, -7 (12:19). Į aikštę grįžo pašalintas rusų žaidėjas, lietuviai nesėkmingai atakavo, o rusai susigrąžino rekordinį pranašumą.

36 min.

Kiekybinę persvarą įgiję lietuviai galėjo priartėti iki 4 įvarčių, tačiau S.Plėta apmaudžiai nepasižymėjo atakuodamas iš krašto.

34 min.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos keičiasi rezultatyviais išpuoliais ir rusai išlaiko 5 įvarčių pranašumą (10:15, 11:16).

31 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

30 min.
Pirmojo kėlinio pabaiga

Kėlinio pabaigoje S.Plėta pelnė antrąjį savo įvartį, L.Simėnas antrą kartą užsidirbo 2 baudos min., bet rusai mūsiškių nenubaudė, o M.Dumčius paskutinėmis kėlinio sekundėmis dar pelnė įspūdingą įvartį. Į rūbinę lietuviai išėjo atsilikdami 9:14.

27 min.

Rusai sugebėjo pelnyti įvartį, o kitoje aikštės pusėje A.Malašinskas apmaudžiai nerealizavo 7 m baudinio - pataikė į vartų konstrukciją (7:14).

26 min.

Dar vienas šansas lietuviams - rusai 2 min. žais mažumoje. Iš karto po ruso pašalinimo gražią ataką iš krašto užbaigė Skirmantas Plėta (7:13).

25 min.

Lietuvos rinktinė dar nesibaigus pirmajam kėliniui prarado net 10 kamuolių (rusai - 4) ir jau atsilieka 6:13.

22 min.

Kiekybine persvara lietuviai nepasinaudojo - patys nepasižymėjo, o rusai dar realizavo baudinį (6:11).

20 min.

Pirmą savo įvartį pelnė Povilas Babarskas (6:10), o rusai artimiausias 2 min. dar žais mažumoje.

18 min.

Vilius Rašimas sustabdė varžovų ataką, tačiau Valdas Drabavičius gynyboje kliudė varžovo kaklą ir galvą bei užsidirbo 2 baudos min. 

16 min.

Lietuvos rinktinė lieka žaisti mažumoje - 2 baudos min. gavo Lukas Simėnas. Lietuviai puolime rizikuos ir rungtyniaus be vartininko su papildomu aikštės žaidėju.

15 min.

Mindaugas Dumčius irgi atidaro savo įvarčių sąskaitą - 5:8. Rusams prireikė minutės pertraukėlės.

14 min.

Pagaliau geresnė lietuvių atkarpa - B.Petreikio ir A.Malašinsko įvarčiai mažina atsilikimą iki 4:8.

12 min.

Benas Petreikis keičia Aideną Malašinską ir iš karto meta pirmąjį savo įvartį (2:7).

10 min.

Po minutės pertraukėlės lietuviai toliau pratęsė klaidų maratoną, o nutraukti prastos atkarpos nepavyko ir Valdui Drabavičiui, kuris vienas išbėgo prieš rusų vartininką, bet jo nepergudravo (1:6).

9 min.

Lietuviai toliau nespėja į gynybą, o rusai didina pranašumą iki 5:1. Mindaugas Andriuška prašo pirmosios minutės pertraukėlės.

7 min.

Rusai naudojasi lietuvių klaidomis, bėga į greitą puolimą ir susikrauna rekordinę persvarą - 3:1.

6 min.

Vilius Rašimas gelbėja Lietuvos rinktinę, o Aidenas Malašinskas meta istorinį pirmąjį mūsiškių įvartį šiame čempionate - 1:1!

2 min.

Lietuvos rinktinė tribūnose turi gerokai daugiau sirgalių nei rusai, tačiau tai nepadeda susitvarkyti su įtampa. Lietuviai klysta, o rusai tuo naudojasi ir veržiasi į priekį 1:0.

Atnaujinta 19:00

Himnai sugiedoti, rungtynės prasideda!

Atnaujinta 17:25

Čia galėsite sekti Lietuvos – Rusijos rungtynių eigą.

Lietuviai į Europos čempionatą pateko net po 24 metų pertraukos. Pastarąjį kartą lietuviai jame žaidė 1998 m., kai užėmė 9-ą vietą. Rusai praėjusio amžiaus pabaigoje laimėjo Europos čempionato auksą ir sidabrą, tačiau vėliau jų rezultatai vis prastėjo. Europos čempionato medalių jie nelaimėjo nuo 2000 m., o 2018 m. net nepateko į finalinį etapą. 2020 m. jie žaidė Europos čempionate, bet patyrė fiasko ir užėmė tik 22-ą vietą. Nepaisant to, lažybininkai rusus laikė neabejotinais rungtynių su lietuviais favoritais.

Lietuviai su rusais du kartus žaidė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse 2014 m. Tada mūsiškiai pralaimėjo tiek svečiuose (22:30), tiek namuose (22:33).

Simboliška tai, kad Lietuvos rinktinės sugrįžimas į Europos čempionatą įvyko svarbią mūsų šaliai datą – sausio 13 d. Mūsų šalies rankininkai, vertindami šios datos svarbą ir reikšmę šalies istorijai, aprangose prie krūtinės segėjo neužmirštuoles. Taip rankininkai norėjo pagerbti šios lemtingos nakties aukas, paaukojusias gyvybes dėl Lietuvos laisvės.

„Motyvacijos rungtynėse ir taip netrūksta, tad papildomų dirgiklių tokiam susitikimui ieškoti nereikia. Vis tik puikiai suprantame, kokia svarbi mūsų šaliai yra ši data ir norisi tinkamai ją pagerbti“,– kalbėjo vienas iš rinktinės žaidėjų Aidenas Malašinskas.

Jam pritarė ir vyriausiasis komandos treneris Mindaugas Andriuška.

„Natūralu, kad visi komandoje esame šalies patriotai, o Laisvės gynėjų diena yra tarsi mūsų Nepriklausomybės kovos simbolis. Neužmirštuolės mūsų aprangose simbolizuoja, jog mes nepamirštame, kodėl esame laisvi ir galime rungtyniauti po mūsų šalies vėliava bei skambant mūsų šalies himnui“, – kalbėjo strategas.

Šeštadienį F grupėje lietuviai žais su slovakais, o pirmadienį – su norvegais. Tik dvi geriausios grupės komandos pateks į antrąjį čempionato etapą.

Ketvirtadienį vakare buvo sužaistos ir dar trejos pirmojo turo rungtynės. Serbai 31:23 nugalėjo ukrainiečius, slovėnai 27:25 įveikė Šiaurės Makedoniją, o ispanai 28:26 pranoko čekus.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (9)
Registruoti
Anoniminiai (9)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų