Besitęsiantys „Žalgirio“ vargai: „sėkmingiausias“ išvykos mačas, neišnaudota pertrauka ir stovėjimas vietoje VIDEO (9)

2022.01.12 15:34
Vilius Stalgaitis
Žurnalistas
Tai Websteris | „Žalgirio“ nuotr.

Tai Websteris | „Žalgirio“ nuotr.

Dar vienas neišnaudotas „Žalgirio“ šansas, dar viena praleista galimybė Eurolygoje pakilti iš turnyro lentelės dugno. 14-oji sezono nesėkmė patirta Bavarijos žemėje, subyrėjus akistatoje su Andrea Trinchieri auklėtiniais.

Tiesa, rezultato prasme, žvelgiant tik į skirtumą tarp komandų, „Žalgiris“ sužaidė netgi sėkmingiausias rungtynes išvykoje, kadangi vos pirmą kartą šį sezoną išvykos rungtynėse pralaimėta vienženkliu skirtumu. Šis faktas apie „Žalgirio“ sezoną pasako labai daug. Iki tol „sėkmingiausios“ išvykos buvo į Vilerbaną ir Belgradą, kur abu kartus pralaimėta dvylikos taškų skirtumais.

Tačiau tai tėra ironijos persmelkta paguoda. „Žalgiris“ su Jure Zdovcu priešakyje ir toliau išgyvena stagnaciją – situacija tarsi ir nėra blogėjanti, tačiau tuo metu, kai kalendorius rodo sausio mėnesį ir komandos įprastai pasiekia savo piką, „Žalgiris“ vis dar tūno kažkur lapkričio ieškojimuose. Tarytum greitkelyje sustojęs sugedęs automobilis, kai kiti judėdami pirmyn tave tiesiog lenkia.

Lietuvos čempionai į Eurolygos kovas sugrįžo po trijų savaičių pertraukos, tačiau vargu ar šis faktorius gali būti naudojamas kaip pasiteisinimas. „Žalgiris“ COVID19 atvejų beveik neturėjo, o tvarkaraštis buvo apkamšytas rungtynėmis Lietuvos pirmenybėse. Juolab, kad ir pasiruošti akistatai su bavarais laiko buvo labai daug, o šis faktorius leido tikėtis pagyvėjimo.

Tačiau ir vietiniame fronte „Žalgiris“ nepaisant septynių pergalių iš eilės kol kas vargsta nemažai. Penkios pastarosios varžovės (Prienų, Utenos, Kėdainių, Alytaus ir Šiaulių komandos) įveiktos vienženklėmis persvaromis, o su šiauliečiais ir kėdainiečiais buvo vargta net ir tada, kai „Žalgirio“ tvarkaraštis nėra apkrautas, kas reiškia, kad jėgų komandai tikrai neturėtų trūkti.

Tačiau trūksta kai ko daugiau – noro ir energijos, ko dabartinis trenerių štabas jau kurį laiką išsireikalauti nesugeba.

Kai Lukas Lekavičius ir Janis Strelniekas Miunchene laisvi ar apylaisviai šaudė tritaškius tuščiais šoviniais, mačas dar galėjo pakrypti į svečių pusę, tačiau taip neįvyko.

„Jeigu tu pataikai keturis tritaškius, laimėti sunku. Reikia pataikyti svarbius metimus. Jie pataikė juos, mes ne ir tai, kartu su smulkiomis detalėmis, lėmė pralaimėjimą“ – po mačo kanalui „ŽalgirisTV“ teigė treneris J.Zdovcas.

Tačiau tie tritaškiai bendro paveikslo, nutapyto gana niūriomis spalvomis, nepakeičia. „Žalgiris“ Eurolygoje vidutiniškai renka po 70 taškų – tai yra pats mažiausias puolimo vidurkis visame turnyre, o nuo priešpaskutinės šioje rikiuotėje Vitorijos „Baskonia“ komandos Lietuvos klubą skiria solidus 2 taškų vidurkio skirtumas.

Pozicinėse atakose „Žalgiris“ ir toliau vargsta su idėjų trūkumu, užuomazgų greito puolimo potencialui nesimato. Iki pertraukos „Žalgiris“ metė viso labo tris baudas, tritaškius per visas rungtynes metė tik skurdžiu 21 proc. taiklumu, kas yra prasčiausias rodiklis šį sezoną.

Vienintelis solidesnis „Žalgirio“ kūrėjas Mantas Kalnietis veterano amžiuje turi didelių bėdų žaidžiant prieš fiziškus ir greitus gynėjus, būtent kokiais ir gali operuoti „Bayern“. Geriausias „Žalgirio“ ardytojas vienas prieš vieną žaidime L. Lekavičius yra energijos žaidėjas, kuris tolygaus ritmo ilgomis minutėmis nepalaiko. J. Strelniekas didelės kūrybos pasiūlyti taip pat negali. J. Zdovcas po rungtynių kalba apie Joffrey Lauvergne'o trūkumą, tačiau iš esmės problemos Eurolygos lygyje tai nespręstų. Kur benuvažiuotų „Žalgiris“ atsirėmė, atsiremia ir atsirems į tas pačias bėdas – Eurolygos lygio individualybių čia nėra, o komandinis junginys šio kalibro neatitinka.

„Jaučiau, kad šiandien pritrūko kelių žaidėjų. Trūko Jojo, kuris yra traumuotas. Žaidėme neblogai, bet nepakankamai gerai, kad laimėtume Eurolygoje“, – pasakojo slovėnas.

Tačiau komplektacijos trūkumai Lietuvoje viešai aptarti ne kartą ir ne du. Vėliau pradėta diskutuoti apie bendrą komandos darinį, tačiau ir jis į priekį neina – tos pačios problemos puolant prieš susikeitimo gynybą puolant, tos pačios gynybos klaidos, ką matėme ir pirmajame rate.

„Trūksta individualaus talento, kurio dabar neturime. Turime žaisti labai komandiškai. Mums reikia dešimties žaidėjų, kurie būtų geros sportinės formos ir ritme, kad laimėtume“, – sako strategas.

„Žalgiris“ Eurolygoje sužaidė jau lygiai pusė reguliariojo sezono. Kita pusė turėtų būti skirta tikslui išvengti paskutinės vietos. Tačiau bent jau kol kas ir tai išlieka sunkia misija.

Vilius Stalgaitis
Žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų