Prieš A.Lukašenkos režimą protestavusioms Baltarusijos slidininkėms uždrausta vykti į Pekino olimpiadą

2022.01.12 12:44
Darija Dolidovič ir Svetlana Andrijuk | Scanpix nuotr.

Darija Dolidovič ir Svetlana Andrijuk | Scanpix nuotr.

 Prieš Aleksandro Lukašenkos režimą protestavusios ir šalies opoziciją palaikiusios Baltarusijos slidininkės Darija Dolidovič ir Svetlana Andrijuk buvo paliktos už Pekino žiemos olimpiados borto.

Sportininkės tikina, kad Baltarusijos slidinėjimo federacija deaktyvavo jų FIS kodus ir taip uždraudė joms dalyvauti varžybose, kuriose galima kovoti dėl olimpinio reitingo taškų. Teigiama, kad tokį sprendimą inicijavo šalies slidinėjimo federacijos prezidentas Aleksandras Dorochovičius, pats užimantis svarbias pareigas šalies valdžioje.

Gruodžio pabaigoje sportininkės dar startavo varžybose, tačiau dabar FIS puslapyje galima matyti, kad prie abiejų sportininkių profilių yra prirašyta, kad jos yra neaktyvios sportininkės.

S.Andrijuk teisinasi, kad niekada aktyviai nereiškė politinių pažiūrų ir tikino, kad yra neutrali politiniais klausimais. Dėl jai skirtų sankcijų sportininkė žada vykti į Lenkiją ir ten bandyti tęsti karjerą, kaip tai daro Kristina Timanovskaja.

Baltarusija į Pekino olimpiados slidinėjimo varžybas veikiausiai galės siųsti 4 sportininkus: 2 vyrus ir 2 moteris.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų