L.Thomas pajautė pralaimėjimo kartėlį: moterų varžybose translytį aplenkė vyru tapsianti varžovė (6)

2022.01.10 16:32
Jeilio universiteto plaukikės | Instagram.com nuotr

Jeilio universiteto plaukikės | Instagram.com nuotr

22-ejų Lia Thomas prieš keletą savaičių pagerino du Pensilvanijos universiteto moterų plaukimo rekordus. Ji 200 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 1 min. 43.47 sek., o 500 m laisvuoju stiliumi – per 4 min. 35.06 sek. Su tokiais rezultatais L.Thomas pastarajame NCAA moterų čempionate būtų atitinkamai laimėjusi sidabrą ir bronzą. Vėliau L.Thomas dar pagerino savo rezultatus, o vienoje iš ilgesnių distancijų antroje vietoje likusią plaukikę aplenkė net 38 sekundėmis.

Visgi, net ir L.Thomas moterų varžybose ne visada gali skinti pergales. Translytis šį kartą neprilygo Jeilio universiteto atstovei Iszac Henig. 100 jardų laisvuoju stiliumi I.Henig nuplaukė per 49.57 sek., o L.Thomas – per 52.84 sek. Pranašesnė I.Henig buvo ir 50 jardų laisvuoju stiliumi sprinte.

Tiesa, I.Henig jau greitai nebestartuos moterų varžybose. Ji nusprendė pakeisti lytį ir taps vyru. I.Henig neseniai ištvėrė krūtinės šalinimo operaciją, tačiau nusprendė atidėti hormonų terapiją, kad galėtų šį sezoną užbaigti varžydamasi su moterimis.

I.Henig dominavo ir estafetėje, kai 100 jardų laisvuoju stiliumi įveikė per 50.45 sek. L.Thomas savo etape atsiliko daugiau nei sekunde (51.94).

Priminsime, kad dėl L.Thomas dominavimo prieš merginas kilo nemenkas skandalas. Visgi, reikia pažymėti, kad translyčiai tiesiog laikosi griežtų NCAA taisyklių ir startuoja tose varžybose, kuriose gali pagal galiojantį reglamentą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų