Dakarą dėl sankcijų praleidžianti Baltarusijos žvaigždė: „Aš jau dabar galiu pasakyti, kaip baigsis sunkvežimių klasės lenktynės“ (15)

2022.01.08 20:41
Sergejus Viazovičius | Scanpix nuotr.

Sergejus Viazovičius | Scanpix nuotr.

 Dakaro ralio sunkvežimių klasėje jau ilgus metus dominuoja „Kamaz“ atstovai ir šie metai netapo išimtimi, tuo labiau, kad į ralį negalėjo atvykti MAZ komanda.

MAZ iš pradžių planavo siųsti tris ekipažus į Dakaro ralį, tačiau komanda buvo pašalinta iš lenktynių dar prieš jų startą. Spėjama, kad toks sprendimas priimtas reaguojant į Aleksandro Lukašenkos režimui taikomas sankcijas, mat 100 proc. MAZ gamyklos akcijų priklauso Baltarusijos valstybei.

Būtent MAZ pastaraisiais metais būdavo vieni rimčiausių „Kamaz“ varžovų. Ryškiausia MAZ žvaigždė – baltarusis Sergejus Viazovičius – 2018 m. Dakaro ralyje užėmė 2-ą vietą, o 2020 m. – 3-ią. Visgi, šiemet jo lenktynėse nėra ir jis tikina, kad ralio rezultatų net neseka.

„Aš galiu jums iš anksto pasakyti, kaip baigsis sunkvežimių klasės lenktynės. Pirmas keturias vietas užims „Kamaz“ pilotai. Šiuo metu Dakare nėra nė vienos komandos, kuri galėtų jiems pasipriešinti. Po to, kai mus pašalino iš šių metų Dakaro, nemažai komandų išreiškė palaikymą mums socialiniuose tinkluose, bet tuo viskas ir baigėsi. Rimtesnių veiksmų niekas nesiėmė“, - aiškino S.Viazovičius.

Įpusėjus Dakaro raliui, „Kamaz“ komanda užima tris pirmąsias vietas bendroje įskaitoje ir didžiule persvara lenkia visus konkurentus. Šiuo metu trečią poziciją užimantis rusas Antonas Šibalovas pripažino, kad norėtų didesnės konkurencijos Dakare.

„Mums, kaip sportininkams, apmaudu prarasti tokius konkurentus kaip MAZ, tačiau plačiau komentuoti šios situacijos negaliu, nes nežinau visų detalių. Tikrai norėtųsi, kad daugiau gamintojų dalyvautų ralyje. Nors jų ir taip nemažai, bet ne visi užtektinai remia savo komandas. Tikiuosi, kad pereinant prie hibridinių technologijų ir naujų kuro rūšių kas nors pasikeis ir sulauksime daugiau stiprių komandų“, - „Championat“ sakė A.Šibalovas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (15)
Registruoti
Anoniminiai (15)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų