2013 m. Lietuvos moterų teniso rinktinė | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

2013 m. Lietuvos moterų teniso rinktinė | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Lietuvos teniso sąjunga (LTS) dėlioja paskutinius pasirengimo 2014 metų Federacijos taurės (FedCup) Europos-Afrikos zonos antros grupės varžyboms štrichus. Balandžio viduryje Šiaulių teniso mokykloje vyksiančiose varžybose dėl dviejų kelialapių į aukštesnę varžybų grupę kovos aštuonių šalių moterų teniso rinktinės. 

Lietuvos komandos kapitonė Edita Liachovičiūtė teigia tikinti, jog šį kartą pavyks drauge suburti visas pajėgiausias Lietuvos tenisininkes. 

„Merginas į priekį vesti turėtų daugiausiai patirties turinti Lina Stančiūtė. Labai norėčiau, kad šį kartą prie Linos prisijungtų ir abi perspektyviausios mūsų tenisininkės - Akvilė Paražinskaitė bei Justina Mikulskytė. Tokia komanda tikrai galėtų rimtai kibti į atlapus visoms varžovėms ir varžytis dėl bilieto į pirmą FedCup varžybų grupę. Tuo labiau, kad žaisime namie, kur, kaip žinia, ir sienos padeda”, - sako E.Liachovičiūtė.

Be šeimininkių - Lietuvos rinktinės - varžybose dar dalyvaus Bosnijos ir Hercegovinos, Egipto, Gruzijos, Juodkalnijos, Lichtenšteino, Pietų Afrikos Respublikos ir Suomijos komandos. 

Šiaulių meras Justinas Sartauskas sako besidžiaugiantis, jog antrus metus iš eilės miestui atitenka garbė surengti didžiausią metų teniso įvykį Lietuvoje. 

„Pernai Šiauliuose vykęs Daviso taurės mačas tarp Lietuvos ir Kipro vyrų komandų buvo pripažintas 2013-ųjų metų reikšmingiausiu Šiaulių sporto renginiu. Manau, kad ir mūsų mieste vyksiančios moterų teniso varžybos savo svarba ir populiarumu neturėtų nusileisti vyrų varžyboms ir pretenduos į 2014 metų geriausio renginio nominaciją. Įvertinusi renginio reikšmę, Šiaulių miesto savivaldybė mačui organizuoti skyrė 35 tūkstančius litų“.

Šiaulių teniso mokyklai vadovaujantis Mindaugas Šerepka pastebi, kad organizacine prasme FedCup varžybos bus sudėtingesnis nei Daviso taurės mačas. „Tada turėjome tik dvi komandas, varžybose vyko viename korte. Dabar gi vienu metu varžysis aštuonios komandos, mačai vyks visuose keturiuose mokyklos kortuose.“

Turnyre teisėjaus 6 bokštelio ir 20 linijų teisėjų. 20 vaikų korte esančioms žaidėjoms padavinės teniso kamuoliukus. 

Visi Lietuvos rinktinės mačai bus tiesiogiai transliuojami internetu.

Bilietai į visas varžybas, prekyba kuriais prasidėjo praėjusią savaitę, kainuos 30 litų. Vienos dienos bilietas kainuos 10 litų.

Federacijos taurės varžybos Šiaulių teniso mokykloje vyks 2014 metų balandžio 16-19 dienomis. Aštuonios komandos burtų būdu bus suskirstytos į dvi grupes. Pajėgiausios grupių rinktinės tęs kovas dėl pateikimo į Federacijos taurės Europos-Afrikos zonos pirmą grupę. Dvi silpniausios varžybų rinktinės iškris į trečią FedCup grupę.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų