„Rytas“
III kėlinys, 1 min.
36
:
36
Atsinaujins po sek
„Lietkabelis“

Vienai iš Dakaro lyderių skirta lygtinė diskvalifikacija: rasta nuslėpta „bluetooth“ funkcija fotogalerija (65)

2022.01.08 19:10
Cristina Gutierrez Herrero | Instagram.com nuotr

Cristina Gutierrez Herrero | Instagram.com nuotr

 Sėkmingai Dakaro ralyje važiuojanti ispanė Cristina Gutierrez Herrero vos išvengė diskvalifikacijos po to, kai teisėjai apžiūrėjo jos „OT3“ lengvąjį prototipą.

„Red Bull“ narės bagyje buvo rasta ryšio priemonė „Stilo DG10“ su paslėpta „bluetooth“ funkcija. Teigiama, kad ji būtų leidusi sportininkei ar šturmanui „bluetooth“ signalu prisijungti prie telefono ir taip įgyti nesąžiningą pranašumą prieš varžovus.

„Stilo“ kompanija pati pripažino savo klaidą, o „Red Bull“ komanda pažymėjo, kad jau pateikė prašymą dėl naujos ryšio priemonės įsigijimo. „Stilo“ kompanijos teigimu, nors minėta ryšio priemonė techniškai turi galimybę naudotis „bluetooth“, bet ji nebuvo aktyvuota, todėl C.Gutierrez su šturmanu Francois Cazaletu lenktynių metu nežinojo, kad egzistuoja galimybė naudotis „bluetooth“, todėl jie negalėjo sukčiauti.

C.Gutierrez Herrero grėsė diskvalifikacija, tačiau Dakaro teisėjai dėl minėtų aplinkybių nusprendė ją tik griežtai įspėti. Tiesa, taip pat buvo pažymėta, kad jei toks nusižengimas dar sykį pasikartos, tuomet sportininkė iš karto bus diskvalifikuota.

Po 6 etapų T3 lengvųjų prototipų klasėje C.Gutierrez užima aukštą – 3-ią – vietą. Tiesa, ispanės atsilikimas nuo lyderio čiliečio Francisco Lopezo Contardo siekia jau 2 val. 20 min. 16 sek.

Ispanė anksčiau 5 kartus įveikė Dakarą automobilių klasėje, o geriausiai pasirodė 2019 m., kai buvo 26-a. Pernai ji persėdo į bagį ir netgi laimėjo vieną greičio ruožą, tačiau ralio taip ir nebaigė. Šiemet C.Gutierrez stabiliai važiuoja tarp lyderių, o geriausias jai kol kas buvo 6-asis etapas, kuriame ji finišavo 2-a.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (65)
Registruoti
Anoniminiai (65)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų