„Suknistas lenkas“: vienas iš varžovų užsipuolė R.Baciušką, kad neleido jo aplenkti, jaunasis lietuvis parodė tvirtą charakterį (33)

2022.01.08 09:18
Rokas Baciuška | „Stop“ kadras

Rokas Baciuška | „Stop“ kadras

 2022 m. Dakaro ralyje puikius rezultatus ir toliau demonstruoja Dakaro debiutantas 23-ejų metų Rokas Baciuška, kuris motobagių įskaitoje po šešių etapų žygiuoja 5-as.

R.Baciuška važiuoja užtikrintai ir su lyderiais. Vienu metu jo laikas šeštame etape buvo net 2-as, tačiau vėliau nukrito į 6-ą, o galiausiai lietuvis finišavo 4-as.

Intrigos netrūksta ne tik lenktynėse, bet ir po jų.

LNK žinių reportaže buvo parodyta, kaip po finišo, R.Baciuškai kalbant su šeima bei gerbėjais, prie jo priėjo Lenkijos ekipažo „Cobant-Energylandia Rally Team“ šturmanas Szymonas Gospodarcykas, finišavęs 6-oje pozicijoje.

Lenkijos atstovas puolė R.Baciušką auklėti ir pyko, jog šis nesitraukė, nors buvo paprašytas tą padaryti.

„Kas tau negerai? Kas tau negerai? Klausiu, kas tau negerai“, – puolė S.Gospodarcykas.

„O kas man negerai?“, – atsakė R.Baciuška.

„Aš 15 kilometrų bandžiau tave aplenkti. Per dulkes aš nieko nemačiau“, – piktai sakė S.Gospodarcykas.

„Buvai toli nuo manęs. Aš lygai taip pat gavau dulkių“, – kalbėjo R.Baciuška.

„Tu esi šunsnukis“, – puolė Lenkijos lenktynininkas.

„Tai tu šunsnukis, eik velniop, suknistas lenkas. Eik iš čia“, – atšovė R.Baciuška.

Netrukus priėjo ir R.Baciuškos šturmanas ispanas Oriolas Mena ir taip pat paragino Lenkijos lenktynininką eiti prie savo motobagio.

Vėlau R.Baciuška aiškino, kad pats 100 km „valgė“ Austino Joneso, finišavusio 5-oje vietoje, dulkes.

„Pats 100 km „valgiau“ A.Joneso dulkes. Matau, kad lenkai dar toli, bet jie spaudinėja tą mygtuką, erzina, erzina, bet aš nesitrauksiu, nestabdysiu, nes prarasiu labai daug laiko. Važiavau ir nepraleidau. Čia toks žaidimas, nori lenktyniauti, apsilenk kurioje nors kitoje vietoje. Ką čia trauksies? Gretesnis buvo ir prakirto padangą“, – LNK žinioms sakė R.Baciuška.

Lenkijos ekipažo šturmanas S.Gospodarcykas savo paskyroje taip pat išreiškė nusivylimą R.Baciuška.

„Džiaugiamės šiandienos tempu, tačiau nesidžiaugiame kitų žaidėjų elgesiu trasoje, kuris atėmė šansą pasiekti geresnį rezultatą.

Deja, bet ties 190 km prisivijome R.Baciušką, kuris mus užblokavo apie 90 kilometrų. Jis nereagavo į perspėjimo signalą, buvo daugybę dulkių, o aplinkui buvo dideli akmenys. Jis tikrai buvo lėtesnis ir stipriai mus blokavo. Buvome pavargę, tačiau galiausiai dingo didelį akmenys ir liko maži, todėl pakeitėme trajektoriją, nuvažiavome kairiau ir aplenkėme. Vėliau pasivijome ir Jonesą, po vieno signalo jis tuoj pat pasitraukė ir praleido mus į priekį.

Visgi po 280 km pagavome akmenį ir teko sustoti, kad pasikeistume lūžusį ratą. Vietovė buvo minkšta, todėl buvo sunku tai padaryti.

Finišo tiesiojoje apsikeičiau keliais žodžiais su varžovais, kurie mus užblokavo. Ką tik sužinojau, kad tai įdėjo ir į lietuviškas žinias“, – rašė Lenkijos šturmanas.

Komandos „instagram“ paskyroje patalpintame vaizdo įraše apie lietuvį kalbėjo ir pats pilotas M.Goczalas.

„Atsilikinėjome nuo R.Baciuškos 30 sekundžių. Pasistengėme jį pavyti ir tai pavyko padaryti gana greitai. Visgi R.Baciuška apie 50 km nesitraukė iš kelio, todėl rizikavome, bandėme apvažiuoti iš kitos pusės, o galiausiai prakirtome padangą ir mūsų lenktynės buvo baigtos“, – sakė sportininkas.

Bendroje įskaitoje M.Goczalas ir S.Gospodarczykas užima trečią vietą, tuo tarpu R.Baciuška – penktą. Lietuvis nuo šio ekipažo atsilieka 8 min. 20 sek.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (33)
Registruoti
Anoniminiai (33)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų