M.Armalis – apie būsimą „Džiugo“ sezoną, 8 legionierius, biudžetą, Leo pardavimą ir G.Arlauskį Telšiuose (3)

2022.01.06 13:40
Telšių centrinio stadiono tribūna | Klubo nuotr.

Telšių centrinio stadiono tribūna | Klubo nuotr.

Telšių „Džiugo“ vadovai kartu su treneriais antradienį darė susirinkimą tam, kad susidėliotų būsimo sezono gaires ir jau netrukus pradės pasiruošimą naujajam sezonui. Anot Martyno Armalio, tokio sunkaus tarpsezonio per jo vadovavimą futbolo klubui dar nebuvo.„Savotiškas testas mūsų klubui. Lapkritį tik užbaigėme sezoną, gruodį – licencijavimas, tad atostogų kvapą teko užmiršti“, - tinklalaidėje „FutbolasLT“ kalbėjo M.Armalis. Ilgame pokalbyje „Džiugo“ vadovas atskleidė ne vieną futbolo gerbėjus intriguojančią detalę.

Interviu, kurio didžiąją dalį klausimų padiktavo tinklalaidės žiūrovai.

Martynai, šiemet dirbasi sunkiau?

Tikrai sunkiau, nes turėdavome dviejų mėnesių tarpą. Šįsyk dar reikėjo uždaryti praėjusių metų klausimus, o jau sausio 14-15 dieną norime pradėti pasiruošimą naujam sezonui. Laukia tikrai nemažas iššūkis. Verslai pajamas skaičiuoja tik sausį ar net vasarį, todėl daug ką darai rizikuodamas.

Kokia „Džiugo“ koncepcija bus šiemet? Kiek reikia pastiprinimo, kad komanda būtų aukščiau nei buvo pernai?

Klausimą dėl siekių šiandien išgirdau ir iš trenerių, tai tikrai norime lipti aukštyn. Šiemet irgi tikėjome, kad septintą vietą išlaikysime, tad minimalus tikslas būsimame sezone – pasiekti nors tiek. Mylime savo vietinius žaidėjus, tad su jais greičiausiai pavyks sukontaktuoti ir susitarti. Kalbant apie naujokus, tai turime ir jų.

Sunku prognozuoti kaip pataikysime. Pavyzdžiui, pernai pradėjome su keturiais naujais legionieriais ir jie tikrai žibėjo, įmušė nemažai įvarčių. Tuo pačiu principu bandome dirbti ir šiemet. Esame numatę, kad pradėsime su aštuoniais legionieriais. Anais metais turėjome mažą žaidėjų suolelį, o tai neatrodo profesionaliai. Treneriai visada nori turėti daugiau žaidėjų, bet aklai stengiamės to nedaryti.

Kurie žaidėjai lieka komandoje, nors apie juos dar nebuvo paskelbta?

Esame arti susitarimo su latviu Aivaru Temsiu, grįš Ivo Brazas, su Fernandesu yra diskusijų, taip norime išlaikyti, bet dar neturime atsakymo iš Nasko Milevo. Žinome, kad jis tikrai turi geresnių pasiūlymų, tad sunkiai jį įpirksime. Turime ir keletą brazilų. Taip pat apsisprendėme dėl papildomo vidurio gynėjo, nes nežinome, kaip greitai į sudėtį sugrįš pernai raiščius nusitraukęs Tomas Rapalavičius.

Dovydas Virkšas?

Esame derybų stadijoje. Per kelias dienas turėtų paaiškėti.

Koks klubo biudžetas buvo praėjusiame sezone ir koks bus ateinančiame?

Grubiai skaičiuojant, pernai surinkome 295 tūkstančiai eurų. Smulkių išlaidų negaliu sudėti, bet federacijos nustatytą 300 tūkstančių biudžetą tikrai siekėme. Šiemet tikiuosi didesnio savivaldybės prisidėjimo ir mūsų santykių pratęsimo su generaliniu remėju „Orlean Lietuva“. Prognozuoju dešimties procentų didesnį biudžetą nei pernai.

Paminėjote, kad norėjosi septintos vietos. Dėl ko? Juk realaus skirtumo tarp septintos ir aštuntos vietos nėra jokio?

Žinoma, kad finansiškai skirtumo jokio nėra. Tik į Europą papuolančios komandos gauna pinigų, o čia tik garbės reikalas. Septinta vieta – arčiau vidurio, be to, laimingas skaičius. Su komanda kalbėjome, jog būtų buvę gražiau užimti septintą vietą, nes kuo aukštesnę vietą užimi, tuo galingesnis atrodai, o ir pati komanda labiau motyvuojasi.

Kaip praėjusiame sezone atrodė lietuviai ir ar jie buvo dominuojanti jėga? Skaičiavote, kiek įvarčių procentaliai įmušė jie? Kaip skyrėsi jų atlyginimai?

Mes žemaičių klubas, kuriame pernai žaidė 6-7 vietiniai žaidėjai. Martynas Vasiliauskas žaidė atraminiu saugu, Andrius Lipskis – krašto gynėju, abu vartininkai, gynėjai.. jie nors ir nemušė įvarčių, tačiau tikrai atidirbo savo darbą gerai. Su atlyginimais bandome balansuoti. Niekada nebus komandoje, kad visi atlyginimai bus vienodi, todėl derimės, tariamės. Kai kurių žaidėjų, tokių kaip Leonardo Ribeiro negalėjome išlaikyti, nes matėme, jog akys degė uždirbti daugiau. Jį paleidome, nors su juo galbūt būtume ir aukštesnę vietą iškovoję.

Ar užsidirbote iš jo transferio?

Naudą sunku pamatuoti, nes nežinome, kokią naudą jis būtų sukūręs būdamas „Džiuge“ iki sezono pabaigos. Išsiderėjome 10 tūkstančių eurų bei 30 procentų nuo ateities kontraktų. Ta suma atpirko atvykimą, gyvenimą ir tą laiką, kurį jis čia praleido. Kažkam gal juokinga suma, bet mums kaip mažam klubui, buvo pradžia į visą šį procesą. Galbūt ateityje turėsime didesnių sandorių.

Ar komandoje išliks Rokas Stanulevičius?

Klausimas iki galo dar nėra išspręstas. Rokas turi mūsų pasiūlymą, svarsto, bet negaliu pasakyti į kurią pusę krypsta svarstyklės. Gali būti, kad jis ieško komandos. Rokas jau nebe jaunas žaidėjas, galbūt galvoja apie gyvenimą ir tie pinigai, kuriuos mes galime pasiūlyti, yra ne tokie. Tačiau klausimas vis dar atviras.

Kada Telšių „Džiugo“ vartininkų aprangą apsivilks Giedrius Arlauskis? Ar tai realu?

Norėčiau tikėti. Šiemet su Giedriumi nemažai bendravome, bet kontrakto nesiūlėme, nes nenorėjome būti išjuokti. Žinome Giedriaus svajones, ambicijas, tikslus, kur jis norėtų žaisti. Pagalbos tikėtis gal ir galime, bando žmogus įsitraukti į veiklą kiek gali, bet kol karjera aktyvi, tai sunkiai gaunasi su laiku, nes turi savo veiklą ir ten atiduoda visą save.

---

Visą pokalbį su M.Armaliu klausykitės tinklalaidėje „FutbolasLT“:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROBASKET 2022