Buvęs R.Meilutytės ir J.Jefimovos treneris apie translyčio rekordus: „Tai išpuolis prieš moterų sportą“ (10)

2021.12.30 15:03
Willas Thomasas ir Lia Thomas | Instagram.com nuotr

Willas Thomasas ir Lia Thomas | Instagram.com nuotr

 22-ejų Lia Thomas prieš keletą savaičių pagerino du Pensilvanijos universiteto moterų plaukimo rekordus. Ji 200 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 1 min. 43.47 sek., o 500 m laisvuoju stiliumi – per 4 min. 35.06 sek. Su tokiais rezultatais L.Thomas pastarajame NCAA moterų čempionate būtų atitinkamai laimėjusi sidabrą ir bronzą. Vėliau L.Thomas dar pagerino savo rezultatus, o vienoje iš ilgesnių distancijų antroje vietoje likusią plaukikę aplenkė net 38 sekundėmis.

Pensilvanijos universiteto sportininkių tėvai neseniai bendru laišku išreiškė nepasitenkinimą susiklosčiusia situacija, o JAV plaukimo federacijoje dirbusi Cynthia Millen savo nepritarimą dabartinėms taisyklėms išreiškė atsistatydindama iš savo pareigų.

Neseniai apie L.Thomas situaciją pasisakė Dave‘as Salo. Su „Washington Times“ bendravęs buvęs Rūtos Meilutytės ir Julijos Jefimovos treneris pareiškė, kad tai – išpuolis prieš moterų sportą.

„Nemanau, kad tai sąžininga. Tai, kas buvo padaryta dėl moterų sporto per pastaruosius 30 metų, vėl yra griaunama. Vėl žengiame atgal, o NCAA ir tarptautinis olimpinis komitetas nesiima reikiamų veiksmų. Gerai žinau, kaip sunkiai moterys dirba, kad pasiektų aukštų sportinių rezultatų. Jos įdeda ne mažiau pastangų nei vyrai, tačiau fiziškai joms neįmanoma pakelti tokių pačių svorių kaip vyrai ar plaukti taip pat greitai kaip jie. Blogiausia tai, kad sportininkės, kurios kenčia dėl naujųjų taisyklių, bijo atvirai išsakyti savo nuomonę, nors žino, kad dabartinė padėtis yra neteisinga jų atžvilgiu. Man 63-eji, mano karjera tuoj baigsis, todėl aš galiu kalbėti atvirai apie šį išpuolį prieš moterų sportą“, - sakė D.Salo.

„Daily Mail“ teigimu, Pensilvanijos universiteto plaukikės svarstė galimybę boikotuoti sausio mėnesį numatytas varžybas, tačiau galiausiai atsisakė šios minties, nes nenorėjo būti išvadintos transfobėmis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROBASKET 2022