Fabijoniškių baseine sugrįš tradicinis plaukimas į Naujuosius metus

2021.12.29 15:31
„Active Vilnius“ nuotr. | Organizatorių nuotr.

„Active Vilnius“ nuotr. | Organizatorių nuotr.

 Paskutinę 2021 metų dieną, gruodžio 31-ąją, Fabijoniškių baseine vyks po dvejų metų pertraukos sugrįžtantis plaukimas į Naujuosius metus. Vienas renginio organizatorių, VšĮ „Active Vilnius“ atstovas Donatas Balandis sako, kad renginys turi gilias tradicijas, tik Lazdynų baseino uždarymas tą idėją pristabdė.

„Eilę metų Lazdynų baseine rengdavome tokį renginį, kuriuo palydėdavome senus metus ir pasitikdavome naujus. Kai Lazdynų baseinas užsidarė, keletą metų niekas nebevyko. Atsidarius Fabijoniškių baseinui, sugalvojome šią tradiciją atnaujinti. Džiaugiamės, kad kartu su „Atrask Lietuvą“ projektu galime vėl šį renginį organizuoti“, - teigė D. Balandis.

Atlikę šiokias tokias korekcijas, organizatoriai tikisi, kad nuo šiol Naujametinis plaukimas tęsis daugelį metų. Praėjusiais metais plaukimas neįvyko, nes dėl pandemijos buvo uždaryti visi baseinai.

Sportininkai varžysis septyniose skirtingose amžiaus grupėse (nuo 10 metų) ir galės rinktis vieną iš penkių distancijų – 800 m, 1000 m, 1500 m, 2000 m ir 3000 m.

„Active Vilnius“ nuotr. | Organizatorių nuotr.

„Active Vilnius“ nuotr. | Organizatorių nuotr.

„Dalyvių laukiame nuo pačių mažiausių iki pačių didžiausių. Kadangi plaukimas nėra bėgimas, tai paprastai čia dalyvauja plaukiantys žmonės, visa plaukimo bendruomenė. Distancijos parinktos tokios, kad būtų tam tikras iššūkis. Mažiesiems įveikti 800 m distanciją bus nelengva, o vyresni gali išsikelti užduotį įveikti 2 ar 3 km. Mėgėjai bus atskirti į atskirą grupę ir jie plauks 800 m“, - aiškino D. Balandis.

Maksimalus dalyvių skaičius plaukimui į Naujuosius metus – 250. Organizatoriai pabrėžia, jog renginyje bus laikomasi visų saugumo rekomendacijų.

„Plaukimus vykdysime srautais. Pirmiausia startuos mažiausi, tada jie bus apdovanoti, o po to juos pakeis vyresni. Taip ir keliausime per dieną, kol visi dalyviai sustartuos. Dėl saugumo reikalavimų, visi plaukikai vienu metu nesirinks“, - pridūrė D. Balandis.

Plaukimai į Naujuosius metus Fabijoniškių baseine gruodžio 31 dieną vyks nuo 9 iki 15 val.

Varžybas organizuoja ir vykdo asociacija „Gėrnešys“, „Vilniaus plaukimo klubas“, VšĮ „Active Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybė.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų