Renkuosi futbolą: mergaičių ir jaunų merginų fizinio aktyvumo skatinimo programos finišas

2021.12.15 20:47
MFA “Žalgirio-MRU“ kalėdinė šventė | Klubo nuotr.

MFA “Žalgirio-MRU“ kalėdinė šventė | Klubo nuotr.

Projektas Renkuosi futbolą: mergaičių ir jaunų merginų fizinio aktyvumo skatinimo programa, bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas pasiekė finišo tiesiąją.

Aktyviai daugiau nei metus Vilniaus miesto moterų futbolo Akademija „Žalgiris“ vykdė projektą bendrai finansuojamą Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Visus 2020 - 2021 metus praleidusios Projekto dalyvės ir MFA „Žalgirio-MRU“ kolektyvas sezoną užbaigė mėgėjišku turnyru, kuriame kartu su šeimų nariais dalyvavo Projekto ir akademijos merginos.

„Norisi pasidžiaugti, kad per dvejus metus laiko merginos įgijo žaidybinių futbolo gebėjimų, bazinius futbolo taisyklių ir žaidimo įgūdžius. Taip pat džiugu, kad jos išmoko prisitaikyti prie didesnių krūvių, padidėjo fizinės galimybės, pagerėjo sveikata, bendra savijauta, pagerėjo organizmo imunitetas ir atsparumas nepalankiems išorės veiksniams bei kiti su vaiko ir paauglio sveikata ir fiziniu aktyvumu susiję rodikliai“, - sakė MFA „Žalgirio“ prezidentas Vytas Jančiauskas.

Turnyro metu dalyvės ne tik aiškinosi, kurios yra stipresnės, bet tuo pačiu išbandė ir įvairias organizatorių sugalvotas rungtis. Jose dalyvavo ne tik merginos, bet ir svečiai nuo ketverių metų iki šešiasdešimties.

„Labai džiaugiuosi, kad pagaliau apie moterų futbolą sugebėjome pakeisti išankstines nuostatas. Tai padarė įtaką pasitikėjimui savimi, gebėjimui bendrauti, dirbti komandoje“, - sakė V.Jančiauskas.

Be sporto merginos užsiėmė ir edukacine veikla – jos dalyvavo paskaitose apie fizinio aktyvumo naudą jų fizinei, psichologinei ir emocinei būsenai. Padidėjo merginų žinios apie įvairius sutrikimus, ligas, kurias sukelia fizinio aktyvumo nebuvimas, taip pat padidėjo suvokimas apie dopingo preparatų, narkotikų, alkoholio, tabako žalą žmogaus organizmui ir sveikatai.

„Reikia suprasti, kad tai labai svarbus projekto aspektas, nes būtent jis padidino mergaičių motyvaciją dalyvauti fiziniuose užsiėmimuose bei propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Tuo pačiu padidėjo suvokimas apie savo kūną bei jo poreikius, kaitą skirtingais amžiaus tarpsniais bei sveiko gyvenimo įpročių formavimas“, - kalbėjo V.Jančiauskas. Projektas Renkuosi futbolą: mergaičių ir jaunų merginų fizinio aktyvumo skatinimo programa bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Sporto rėmimo fondas | Organizatorių nuotr.

Sporto rėmimo fondas | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų