0
05-24, 22:00
0
0

Lietuvos vyrų plaukimo rinktinė pasaulio čempionate – 7-a, K.Teterevkova su nauju karjeros rekordu pateko į finalą VIDEO

2021.12.19 17:57
Lietuvos plaukimo rinktinė | Vytauto Dranginio nuotr.

Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 m ilgio) baseine sekmadienį vakare netrūko lietuvių startų.

Lietuvos vyrų plaukimo rinktinė (Danas Rapšys, Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas ir Deividas Margevičius) estafetės 4x50 m laisvuoju stiliumi finale užėmė 7-ą vietą (1:27.09 min.) ir 0.01 sek. aplenkė šveicarus (1:27.10). D.Rapšys savo etapą baigė 7-as, S.Bilis ir A.Šidlauskas pakėlė Lietuvos rinktinę į 6-ą vietą, o D.Margevičius praleido belgą į priekį.

Kova dėl aukso buvo itin dramatiška, nes į jį realiai pretendavo net 4 rinktinės. Galiausiai pergalę išplėšė italai – Leonardo Deplano, Lorenzo Zazzeri, Manuelis Frigo ir Alessandro Miressi. Jie ilgą laiką vijosi varžovus, o lyderiais tapo tik prieš pat finišą, kai spurtavo A.Miressi (1:23.61). Italai 0.14 sek. aplenkė rusus, 0.17 sek. – olandus ir 0.20 sek. – amerikiečius. Beje, A.Miressi į baseiną įšoko praėjus vos 0.06 sek. nuo to laiko, kai M.Frigo palietė sienelę. Palyginimui, rusai tada sugaišo 0.32 sek., tad A.Miressi rizika nulėmė italų auksą.

Finalo plaukimas:

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Lietuvos vyrų rinktinė ryte savo atrankos plaukime finišavo ketvirta (1 min. 27.28 sek.). Tarp trylikos startavusių komandų lietuviai bendroje įskaitoje buvo aštunti ir iškovojo paskutinį bilietą į finalą. Pirmajame estafetės etape plaukęs D. Rapšys pasiekė naują karjeros rekordą – 21.92 sek. Ankstesnis jo geriausias pasiekimas buvo 22.17 sek.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko italai ir rusai, atrankoje užfiksavę identišką laiką – 1 min. 24.95 sek. Treti kvalifikacijoje buvo amerikiečiai (1 min. 25.61 sek.). Lietuvos rekordas šioje rungtyje nuo 2009 m. priklauso Pauliui Viktoravičiui, Giedriui Titeniui, Vytautui Janušaičiui ir Mindaugui Sadauskui – 1 min. 25.89 sek.

Kiek vėliau Kotryna Teterevkova startavo 100 m plaukimo krūtine pirmajame pusfinalyje. Puikiai plaukusi lietuvė finišo sienelę palietė trečia, užfiksavo 1 min. 4.54 sek. laiką ir 0.21 sek. pagerino karjeros rekordą. Po antrojo pusfinalio tapo aišku, kad lietuvė bendroje įskaitoje užėmė 7-ą vietą ir pateko tarp 8 finalo dalyvių.

Greičiausia pusfinalyje buvo naują Azijos rekordą pasiekusi kinė Tang Qianting (1:03.99). Antra liko švedė Sophie Hansson (1:04.17), trečia – airė Mona McSharry (1:04.22). Kartu su Rūta Meilutyte pasaulio rekordininkės statusą besidalinanti jamaikietė Alia Atkinson į finalą pateko su ketvirtu rezultatu (1:04.26).

Pusfinalio plaukimas:

Finalo dalyvės:

Finalo dalyvės | Organizatorių nuotr.

K.Teterevkova ryte kvalifikacijoje užėmė 6-ą vietą. 19-metė vilnietė paskutiniame atrankos plaukime finišavo ketvirta per 1 min. 05.15 sek. Ryte greičiausia buvo švedė Sophie Hansson (1 min. 04.50 sek.).

Sportas.lt primena, kad Lietuvai Abu Dabyje du medalius jau iškovojo D.Rapšys. Jis pelnė sidabrą 400 m plaukime laisvuoju stiliumi ir bronzą – 200 m plaukime laisvuoju stiliumi.