G.Mažeika apie D.Rumšo galimybes: „Po 2-3 metų galėsime kalbėti apie jį Čempionų lygos atkrintamosiose varžybose“

2021.12.13 16:00
Donatas Rumšas | Organizatorių nuotr.

Donatas Rumšas | Organizatorių nuotr.

Puikią futbolo teisėjo karjerą sukūręs, o dabar teisėjo inspektoriaus keliu žengiantis Gediminas Mažeika praėjusią savaitę stebėjo savo įpėdinio Donato Rumšo debiutines rungtynes UEFA Čempionų lygos grupių turnyre. Priminsime, kad jis teisėjavo šeštojo turo rungtynėms tarp Donecko „Shakhtar“ ir Tiraspolio „Sheriff“ klubų.

„Negalima tikėtis, kad debiutinėse rungtynėse teisėjautum „Porto“ prieš Madrido „Atletico“. Šios rungtynės Donatui parinktos neatsitiktinai. Juk komandoms, išskyris finansinį aspektą, šios rungtynės nieko nelėmė, o teisėjo debiutą šie veiksniai padaro lengvesnį. Tikrai galime džiaugtis, kad ganėtinai jaunas teisėjas, ne per seniausiai patekęs į pirmą UEFA teisėjų grupę lietuvis gauna galimybę teisėjauti Čempionų lygoje“, - tinklalaidėje „FutbolasLT“ kalbėjo G.Mažeika.

Ar nestebina toks greitas Donato tas kilimas karjeros laiptais?

Ne, tikrai ne staigmena. Aš jau esu kalbėjęs su kolegomis ir esu sakęs, jog nereikės ilgai laukti, kol mes turėsime teisėjų Europos ar Pasaulio čempionate. Žinant, kaip jis dirba, matant iš vidaus, kiek jis įdeda pastangų, koks atsinešimas, profesionalumas, nusistatymas ir tikslo siekimas, manęs tas greitas kilimas tikrai nestebina. Tai tik mažas žingsnelis – per keletą metų mes pamatysime ir turėsime tikrai kuo didžiuotis.

Donatas nėra pirmas lietuvis Čempionų lygos grupių turnyre, tačiau dažnai grupių turnyras buvo lubos. Ar realu, kad Donatas kils dar aukščiau ir turės galimybę suteisėjauti, pavyzdžiui, aštuntfinalio ar net ketvirtfinalio etapuose?

Artimiausiu metu, jeigu kalbėtume apie pavasarį, ko gero dar ne, bet jeigu kalbame apie dviejų trejų metų perspektyvą, tai manau, jog tikėtina. Jeigu mes kalbame apie Čempionų lygą, tai ko gero yra sudėtingiau, bet kalbant apie Europos arba Konferencijų lygą, tai aš manau, kad jau kitų metų pavasarį Donatas teisėjaus atkrintamosiose varžybose.

Jis turi mokytoją iš Ispanijos, kuris jam padeda, tad reikia paprasčiausiai per daug negalvoti, kada pateksi, ką tu teisėjausi ir panašiai. Reikia dirbti kasdien. Žinau, kad Donatas šitą savo kelią mato, viską yra susidėliojęs ir po dvejų trejų metų, mes turėsime jį Elito grupėje, o tada galėsime kalbėti apie atkrintamąsias Čempionų lygoje.

Sezono pradžioje A lygos rungtynėse tarp „Sudūvos“ ir „Hegelman Litauen“ Donatas padarė kritinė klaidą, kuri lėmė kauniečių pralaimėjimą. Po tų rungtynių Andrius Skerla interviu metu ištarė vėliau labai išpopuliarėjusią frazę „Taip negalima vyrai“. Kaip reikia sugebėti išlikti tokiu stipriu psichologiškai, kad sezono pradžioje padarius tokią klaidą, po pusmečio žengi karjeros žingsnį?

Manau, kad tai yra vienas pagrindinių dalykų, kuris apsprendžia, koks tu teisėjas esi. Aš iš savo karjeros žinau tai. Kai man buvo dvidešimt dveji ar treji metai, daug klydau ir po tų klaidų aš nebegalėjau daugiau teisėjauti. Turėjau daryti pertrauką. Kadangi buvo per sudėtinga, nesugebėjau atlaikyti spaudimo, išeidamas į kitas rungtynes jaučiau kaip dreba kojos ir rankos, nes buvo baisu vėl suklysti.

Jeigu tu padarei klaidą, sugebėjai po jos atsitiesti ir kitose rungtynėse apie tai negalvoti, tai tu jau esi aukštesnio lygio teisėjas. O jeigu tau dar kojos dreba po tos paskutinės klaidos, tai dar yra kur tobulėti. Viena pagrindinių Donato stiprybių ir yra tas psichologinis nusiteikimas, ir pasiruošimas.

Rungtynės, kurios vyko antradienį Kijeve, kaip galėtume vertinti Donato pasirodymą?

Žiūrėjau rungtynes nuo pradžios iki galo. Kai žiūriu rungtynes ir teisėjauja kolega ar draugas, tai tikrai apima nerimas. Matėsi, kad Donatas šiek tiek jaudinasi, bet tai matėsi tik iš detalių, kurias pastebi tik kiti teisėjai. Judėjimas, kūno kalba. Bet patys sprendimai buvo priimti teisingai, nepaisant to, kad kelios situacijos buvo tikrai nelengvos.

---

Visą pokalbį su G.Mažeika galite paklausyti tinklalaidėje „FutbolasLT“:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų