Pasibaigęs. 05-21 18:50
LKL
Žalgiris
93
7bet-Lietkabelis
72
Pasibaigęs. 05-22 18:50
LKL
Rytas
85
Wolves
96
Pasibaigęs. 05-23 18:50
LKL
7bet-Lietkabelis
89
Žalgiris
90
Pasibaigęs. 05-24 18:50
LKL
Wolves
75
Rytas
113
Pasibaigęs. 05-24 19:00
Eurolyga
Panathinaikos
73
Fenerbahce
57
Pasibaigęs. 05-24 22:00
Eurolyga
Real Madrid
87
Olympiacos
76
Pasibaigęs. 05-26 17:20
LKL
Žalgiris
88
7bet-Lietkabelis
79
Pasibaigęs. 05-26 18:00
Eurolyga
Olympiacos
87
Fenerbahce
84
Pasibaigęs. 05-26 21:00
Eurolyga
Real Madrid
80
Panathinaikos
95
Pasibaigęs. Vakar 18:50
LKL
Rytas
86
Wolves
78
05-30, 18:50
LKL
Wolves
0
Rytas
0

T.Simaitis: „Riteriai“ kitąmet grįš ten, kur jiems ir priklauso būti!“ (7)

2021.12.13 14:13
Tadas Simaitis | Elvio Žaidario nuotr.

Tadas Simaitis | Elvio Žaidario nuotr.

Dėliodami 2021 metų gaires, „Riteriai“ tikėjosi sugrįžti į didįjį „Optibet A lygos“ ketvertą ir tuo pačiu – į UEFA Konferencijų atranką. Į gynybą pasirinktas tvirtas vidurio gynėjas Olaidė Badmus, šalia Angelio Lezamos – vidurio saugas Marko Pavlovskis, į puolimą – dar kartą karjerą bandęs atgaivinti Lukas Kochanauskas. Kaip parodė sezonas, to buvo maža.

„Kai būna blogai, turbūt, kaip ir visur, problemų būna daugiau nei viena. Tačiau esminėmis klaidomis šiemet įvardinčiau trenerių ir žaidėjų komplektaciją. Sergejus Gurenko atvyko prieš pat čempionato pradžią, todėl savo žaidimo braižo įvedimui turėjo labai mažai laiko.

Didelė dalis žaidėjų sudėties buvo likusi tokia pati kaip 2020 metų sezone. Tikėjome, kad ji bus konkurencinga kovoje dėl medalių. Dėl vienokių ar kitokių priežasčių taip nenutiko. Analizuojame situaciją, mokomės iš klaidų ir tikiu, kad 2022 metų sezonui būsime geriau pasiruošę“, - sakė klubo sporto direktorius Tadas Simaitis, atskleidęs ir daugiau detalių, kodėl pasibaigusiame sezone nepavyko pakilti aukščiau šeštosios vietos.

Visuomenėje nemažai kalbų sulaukė „Riterių“ ilgos trenerių paieškos. Kodėl taip atsitiko ir ką daryti, kad tai nepasikartotų?

Dėl prieš sezoną užtrukusių trenerių paieškų yra dvi priežastys. Pirma – buvo neaiški ir užtęsta situacija su 2020 metais vadovavusiu Tommi Pikkaraineinu. Antra – „Riterių“ klube kartelė treneriui yra iškelta aukštai. „Riteriai‘ yra tas klubas, kuris eina inovatyviu futbolo keliu, tokio trenerio ir ieškome.

Prieš sezoną daugiau ar mažiau komandos žaidimas buvo patikėtas Angeliui Lezamai. Kada tapo aišku, kad iš venesueliečio nebus tiek naudos, kiek tikėtasi?

Situacija su Angeliu Lezama, be jokios abejonės, yra labai nuvilianti ir daug kainavusi mūsų klubui. Iš jo tikėtasi per daug. Jau pavasarį buvo aišku, kad tokio Angelio, kurį mes matėme 2020 metais, tiesiog nėra. Dėjome daug pastangų, laiko į šį žaidėją, kad pažadintumėm geriausią jo versiją, tačiau atėjus Migueliui, tapo aišku, kad etapą su Angeliu privalome baigti. Nuoširdžiai linkiu Angeliui atrasti savyje jėgų tapti profesionalu. Jeigu taip nutiks, esu tikras, mes apie jį dar išgirsime.

Ar yra daugiau žaidėjų, iš kurių laukta daugiau?

Žinoma, kad buvo daugiau žaidėjų, iš kurių tikėjomės daugiau. Vieniems nepavyko parodyti geriausios savo versijos, iš kitų, galbūt, mes turėjome per daug lūkesčių. Tai normalus procesas futbole.

Puolėjai pasibaigusiame sezone mušė gerokai per mažai. Ką apie tai galite pasakyti?

Gaila, kad taip nutiko (šypsosi). Pasiruošime reikės daugiau koncentruotis į progų realizaciją ir, be jokios abejonės, žaidėjų rinkoje ieškoti žmonių, kurie galės išspręsti šią problemą.

Kurie futbolininkai nustebino gerąja prasme?

Taip, tikrai yra žaidėjų, kurie nudžiugino iš gerosios pusės. Rokas Filipavičius, Valdas Paulauskas įrodė sau ir visai Lietuvai, kad gali sėkmingai rungtyniauti „Optibet A lygoje“. Dominykas Barauskas ne tik tapo labai solidžiu žaidėju A lygoje, tačiau ir rado vietą Lietuvos rinktinėje. Armantas Vitkauskas buvo vienas geriausių vartininkų A lygoje. Valdemaras Borovskis, nepaisant to, kad yra vienas vyriausių lygos žaidėjų, yra ir vienas daugiausiai minučių sužaidusių žaidėjų. Pozityvo buvo ir daugiau, bet nevarginkim skaitytojų (šypsosi).

Kokių dar pozityvių ženklų, neminint pavardžių, galima rasti pasibaigusiame sezone?

Smagu buvo matyti, kad „Riterių“ gynyba paskutinėje sezono dalyje tapo sunkiai įkandamu riešutu visoms „Optibet A lygos“ ekipoms. Tai – sunkaus komandinioo darbo rezultatas. Visa komanda sunkiai dėl to dirbo. Kitas labai pozityvus dalykas, kad „Riterių“ vadovybė, nepaisant dviejų sunkų sezonų, nesudeda kalavijų, o su dideliu entuziazmu žvelgia į 2022 metų sezoną.

„Optibet A lygos“ klubai aktyviai pristatinėja savo būsimo sezono kontūrus. Koks „Riterių“ 2022-ųjų preliminarus planas?

Tikslai lieka tie patys – grįžti į kovą dėl medalių. O apie būsimus žingsnius, keliaujant tikslų link, daug kalbėti dar negaliu.

Jau užsiminėte, kad nauja taisyklė – trys lietuviai aikštėje – nepadarys jokios įtakos „Riterių“ komplektacijai. Vis tik, dabar pasikviesti geriausius lietuvius, tikėtina, bus sunkiau. Ką manote šiuo klausimu?

Kadangi „Riterių“ filosofija – pasitikėti lietuviais – galioja seniai, dėl šios taisyklės bėdų ateinantį sezoną neturėsime. Esame viena lietuviškiausių komandų lygoje, todėl neabejoju, šį reikalavimą įgyvendinsime su kaupu.

Kada planuojami pirmieji naujokai?

Darbai vyksta intensyviai, deramasi su daug žaidėjų. Suplanuota nemažai peržiūrų 2022 metų sezono pasiruošimo cikle. Manau, sausio mėnesį bus daug naujienų.

Kodėl kitąmet „Riteriai“ nebekartos šiemet padarytų klaidų?

Nes „Riteriai“ grįš ant podiumo. Ten, kur jiems ir priklauso būti!

 

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROLYGA