Grupės lyderius nukovęs „Lietkabelis“ nutraukė nesėkmių atkarpą Europos taurėje (7)

2021.12.08 20:50
Panagiotis Kalaitzakis | Juliaus Kalinsko / BNS foto nuotr.

Dviejų nesėkmių atkarpą Europos taurės turnyre nutraukė Panevėžio „Lietkabelio“ (3/3) krepšininkai.

Pastarieji namuose 87:77 (20:13, 21:24, 20:12, 26:28) įveikė vienus iš grupės lyderių Badalonos „Joventut“ (4/2) komandą.

Susitikimo pradžioje šešis taškus surinko Gabrielius Maldiūnas, kurio dėka šeimininkai pirmavo 6-2. Ispanai vėliau rezultatą trumpam persvėrė, bet du Vytenio Lipkevičiaus tritaškiai grąžino „Lietkabelio“ klubui iniciatyvą ir pasibaigus kėliniui jie pirmavo 20:13.

„Joventut“ geriau pradėjo antrąjį kėlinį, kurie po Guillemo Viveso tritaškio lygino rezultatą ties 26 taškais. Tačiau vėliau pasižymėję K.Žemaitis ir Dovydas Giedraitis išvedė šeimininkus į priekį ir jie prieš ilgąją pertrauką pirmavo 41:37.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai didino apsukas ir spurtavo 9-0, kas leido susikrauti dviženklį pranašumą (50:40).

Iki trečiojo ketvirčio pabaigos ispanams taip ir nepavyko priartėti, priešingai – dvitaškiu panevėžiečiai atotrūkį padidino iki 12 taškų – 61:49.

Ketvirtajame kėlinyje skirtumas pasiekė naujas aukštumas ir šovė iki 18 taškų (75:57).

Svečiai dar neketino sudėti ginklų ir surengė sėkmingą atkarpą 9-0 bei pamažino deficitą (77:68).

Visgi, dvitaškį pelnė Djordje Gagičius, baudos metimus realizavo V.Lipkevičius, Panagiotis Kalaitzakis ir persvara vėl tapo dviženkle (84:70), kuri ispanams jau nebuvo įveikiama ir pergalė atiteko aikštės šeimininkams – 87:77.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 16 (4/5 dvit., 0/3 trit., 8/8 baud.), Vytenis Lipkevičius 14 (3/4 trit.), Nikola Radičevičius 12 (9 rez. perd.), Gabrielius Maldūnas ir Kristupas Žemaitis po 9.

„Joventut“: Pau Ribasas 15 (2/3 dvit., 3/7 trit., 2/3 baud.), Brandonas Paulas ir Guillemas Vivesas (7 rez. perd.) po 11, Pepas Busquetsas 9, Derekas Willisas 8, Ante Tomičius 7.