369,5:369,5 – po skandalingais epizodais ir baudomis pažymėtų lenktynių L.Hamiltonas visiškai pavijo M.Verstappeną! VIDEO (13)

2021.12.05 21:42
Maxas Verstappenas ir Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Maxas Verstappenas ir Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Džidoje pirmą kartą istorijoje buvo surengtos „Formulės 1“ lenktynės – Saudo Arabijos GP. Jas paženklino skandalingi epizodai ir dramatiška brito Lewiso Hamiltono ir olando Maxo Verstappeno dvikova. Galiausiai pergale džiaugėsi „Mercedes“ lyderis, visiškai pavijęs „Red Bull“ pilotą bendroje įskaitoje.

Lenktynių pradžioje po Micko Schumacherio („Haas“) pasirodė saugos automobilis ir lyderiavę „Mercedes“ pilotai pasuko į boksus. Trečioje vietoje važiavęs M.Verstappenas padangų nesikeitė ir iš to išlošė – po kelių ratų buvo parodytos raudonos vėliavos. Olandas tuo metu jau buvo pakilęs į pirmą vietą, o padangas galėjo pasikeisti nemokamai tuo metu, kai lenktynės buvo sustabdytos. L.Hamiltonas taip nukrito į antrą vietą, o suomis Valtteri Bottas – į trečią.

Lenktynių pratęsimas geriau prasidėjo L.Hamiltonui – jis startavo sėkmingai ir aplenkė olandą, bet šis, išvažiavęs už trasos ribų, aplenkė britą, dar užblokavo varžovui kelią ir nustūmė jį į trečią poziciją. Į antrą vietą tada pakilo prancūzas Estebanas Oconas („Alpine“). Netrukus po dviejų avarijų vėl buvo parodytos raudonos vėliavos, o FIA teisėjai pradėjo derybas su „Red Bull“. Jie pasiūlė M.Verstappenui atiduoti poziciją L.Hamiltonui. „Red Bull“ su tuo sutiko, L.Hamiltonas pakilo į antrą vietą, o E.Oconas – į pirmą.

Sustabdžius lenktynes M.Verstappenas priėmė gudrų strateginį sprendimą – pasirinko vidutinio kietumo padangas, kai E.Oconas ir L.Hamiltonas liko su kietomis. Olandas lenktynes pratęsė fantastiškai ir per kelias sekundes aplenkė abu priekyje buvusius varžovus bei tapo lyderius. L.Hamiltonas čia pat irgi aplenkė E.Oconą bei susigrąžino antrą poziciją.

Lenktynėms artėjant prie pabaigos L.Hamiltonas pradėjo spausti M.Verstappeną. Jis bandė lenkti olandą, o šis savo vietą išlaikė išvažiuodamas už trasos ribų. „Red Bull“ tada kreipėsi į savo pilotą ir pasiūlė jam praleisti L.Hamiltoną, jei šis nenori gauti rimtesnės baudos.

M.Verstappenas tada pradėjo stabdyti, o L.Hamiltonas to nesitikėjo ir įvažiavo varžovui į bolido galą. Laimei, kontaktas nebuvo labai didelis, todėl bolidai nebuvo stipriai pažeisti. M.Verstappenas po kontakto nuvažiavo į priekį.

Po kiek laiko olandas visgi praleido L.Hamiltoną, bet jau kitame posūkyje iš karto jį vėl aplenkė. Teisėjai netrukus pranešė, kad olandui skyrė 5 baudos sek., tada jau L.Hamiltonas pats aplenkė M.Verstappeną ir ramiai atvažiavo iki finišo.

Trečią vietą prieš pat finišą išplėšė V.Bottas. Jis suspėjo aplenkti E.Oconą.  

Saudo Arabijos GP lenktynių rezultatai:

Saudo Arabijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Saudo Arabijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Likus paskutinėms sezono lenktynėms tiek M.Verstappenas, tiek L.Hamiltonas turi po 369,5 taško. Tiesa, aukščiau rikiuojasi olandas, nes turi daugiau pergalių šiame sezone (9 prieš 8). V.Bottas su 218 tšk. jau užsitikrino trečią vietą po to, kai meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“, 190 tšk.) sekmadienį patyrė avariją ir nebaigė lenktynių. „Mercedes“ su 587,5 tšk. jau beveik užsitikrino konstruktorių taurę. „Red Bull“ turi 559,5 tšk., o „Ferrari“ (307,5) ramiai rikiuojasi treti.

Paskutinės – 22-os – sezono lenktynės gruodžio 12 d. vyks Jungtiniuose Arabų Emyratuose – Abu Dabio GP.

Varžybų eiga
Atnaujinta 21:41

 L.Hamiltonas laimėjo dramatiškas lenktynes, M.Verstappenas finišavo antras, o V.Bottas visgi išplėšė trečią poziciją! Olandas su britu bendroje įskaitoje prieš paskutines lenktynes turi po 369,5 tšk.!

Atnaujinta 21:39

 V.Bottas spėjo aplenkti E.Oconą ir pakilo į 3-ią vietą, bet čia pat ją vėl prarado prancūzui!

Atnaujinta 21:36

 V.Bottas, anksčiau aplenkęs D.Ricciardo, dar bando pakovoti dėl trečios vietos su E.Oconu. Tai galėtų „Mercedes“ praktiškai užtikrinti konstruktorių taurę.

Atnaujinta 21:35

 L.Hamiltonas turi greičiausią ratą ir artėja prie pergalės. Jei viskas taip ir baigsis, prieš lemiamas lenktynes jis su M.Verstappenu turės po tiek pat taškų.

Atnaujinta 21:34

 M.Verstappenas atsilieka jau beveik 5 sek., jo padangos visiškai sudilo, bet „Red Bull“ negali jo pakviesti į boksus, nes pridėjus ir gautą baudą jis kristų gerokai žemiau. M.Verstappenas turi 24 sek. persvarą prieš E.Oconą, todėl gali tiesiog konservatyviu režimu važiuoti iki finišo.

Atnaujinta 21:32

 FIA pažymėjo, kad vieną iš L.Hamiltono bei M.Verstappeno incidentų tirs tik po lenktynių.

Atnaujinta 21:31

 Dabar L.Hamiltonas jau tolsta nuo M.Verstappeno, kuris dar turi ir 5 sek. baudą, todėl jo šansai pakovoti dėl pergalės itin menki.

Atnaujinta 21:30

 Dabar jau L.Hamiltonas kontratakuoja ir lenkia M.Verstappeną!

Atnaujinta 21:28

 M.Verstappenas praleido L.Hamiltoną sekundei, o tada iš karto vėl jį aplenkė! Nepaisant to, olandas gavo 5 sekundžių baudą.

Atnaujinta 21:27

L.Hamiltonas bolido problemų neturi - nuvažiavo net ir patį greičiausią ratą, tačiau M.Verstappenas jo iki šiol nepraleidžia.

Atnaujinta 21:25

 L.Hamiltonas nestipriai pažeistu priekiniu sparnu išlaiko neblogą tempą, tačiau M.Verstappeno nebeatakuoja. Teisėjai liepė olandui atiduoti poziciją britui. Liko 10 ratų.

Atnaujinta 21:21

„Red Bull“ pasiūlė M.Verstappenui praleisti L.Hamiltoną, kad nebūtų gauta rimtesnės baudos. Olandas pristabdė, o britas to nesitikėjo ir kliudė M.Verstappeną. L.Hamiltonas pažeidė priekinį sparną ir liko antras!

Atnaujinta 21:19

 Pirmasis L.Hamiltono bandymas lenkti - M.Verstappenas išvažiavo už trasos ribų, bet išliko pirmas. Teisėjai pasižymėjo šį epizodą. L.Hamiltonas patikino, kad M.Verstappenas elgėsi kaip beprotis.

Atnaujinta 21:19

 Šį kartą greitai baigėsi virtualaus saugos automobilio fazė. Iki finišo dar 14 ratų.

Atnaujinta 21:18

 L.Hamiltonui progos atakai teks palaukti - vėl paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė dėl šiukšlių trasoje. Panašu, kad bolido dalį pametė S.Vettelis, turėjęs incidentus su Y.Tsunoda bei K.Raikkonenu.

Atnaujinta 21:17

 L.Hamiltonas pradeda spausti M.Verstappeną - lyderius skiria mažiau nei 1 sek.

Atnaujinta 21:12

 Lenktynės pagaliau pratęstos įprastu režimu. Liko 18 ratų.

Atnaujinta 21:07

 Likus 20 ratų M.Verstappenas 1.7 sek. lenkia L.Hamiltoną, 22.4 sek. - E.Oconą, 25.9 sek. - D.Ricciardo ir 29.6 sek. - V.Bottą.

Atnaujinta 21:05

 Vėl virtualaus saugos automobilio fazė - maršalai vėl rankios bolidų nuolaužas.

Atnaujinta 21:03

 Trasoje vėl paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė dėl besimėtančių bolidų nuolaužų. Tiesa, ši problema buvo greitai išspręsta.

Atnaujinta 21:01

 Y.Tsunoda dar gavo 5 baudos sek. už incidentą su S.Vetteliu, bet tai praktiškai nieko nepakeis.

Atnaujinta 21:00

 Trasoje apsisukęs F.Alonso prarado apie 12 sek. ir nukrito į 14-ą vietą.

Atnaujinta 20:58

 Lenktynės pratęstos įprastu režimu, Y.Tsunoda pasiekė boksus.

Atnaujinta 20:55

 Y.Tsunoda susidūrė su S.Vetteliu ir nusilaužė priekinį sparną - prasidėjo virtualaus saugos automobilio stadija.

Atnaujinta 20:51

 Likus 30 ratų M.Verstappenas 1.3 sek. lenkia L.Hamiltoną, 4.9 sek. - E.Oconą, 6.4 sek. - D.Ricciardo ir 7.3 sek. - V.Bottą.

Atnaujinta 20:47

 L.Hamiltonas nesugaišo daug laiko už E.Ocono. Britas netrukus pakilo į antrą vietą ir dabar vysis M.Verstappeną.

Atnaujinta 20:46

 Geltonas vidutinio kietumo padangas pasirinkęs M.Verstappenas neprašovė - olandas startavo nuostabiai ir aplenkė kietas padangas turinčius E.Oconą bei L.Hamiltoną!

Atnaujinta 20:41

 „Red Bull“ priėmė FIA pasiūlymą. M.Verstappenas praleido E.Oconą ir L.Hamiltoną į priekį prieš lenktynių pratęsimą. Tai leis olandui išvengti griežtesnės bausmės dėl to, kad jis aplenkė britą būdamas už trasos ribų.

Atnaujinta 20:31

 FIA siūlo M.Verstappenui atiduoti L.Hamiltonui poziciją ir taip išvengti didesnės baudos. Problema ta, kad tarp šių pilotų yra įsiterpęs E.Oconas, todėl tiek M.Verstappenas, tiek L.Hamiltonas vis tiek liktų pralošę, nes tada pirmoje vietoje atsidurtų E.Oconas, antras būtų L.Hamiltonas, trečias - M.Verstappenas.

Atnaujinta 20:24

Neturėjęs kur dėtis Ch.Leclercas kliudė S.Perezą, kuris apsisuko ir rėžėsi į barjerus. Rikiuotės gale N.Mazepinas trenkėsi į G.Russellą. S.Perezo, N.Mazepino ir G.Russello lenktynės baigėsi.

Atnaujinta 20:21

 Visiškas chaosas lenktynių pratęsime. L.Hamiltonas aplenkė M.Verstappeną, tada olandas kirto kampą ir susigrąžino pirmą vietą, o užblokuotas britas dar prarado poziciją E.Oconui. Rikiuotės viduryje dar kilo masinė avarija ir vėl parodyta raudona vėliava.

Atnaujinta 20:18

 L.Hamiltonas pranešė, kad M.Verstappenas prieš išvažiuodamas iš techninio aptarnavimo juostos imitavo starto procedūrą, kas yra draudžiama. Tuo tarpu olandas atkirto, kad britas per daug nuo jo atsilieka važiuodamas paskui saugos automobilį, kas irgi neleidžiama.

Atnaujinta 20:06

Lenktynės bus pratęstos 20.15 val. Lietuvos laiku.

Atnaujinta 20:00

 L.Hamiltonas dėl tokio teisėjų sprendimo yra gerokai įsiutęs, nes tai jam kainavo lyderio poziciją.

Atnaujinta 19:58

Parodytos raudonos vėliavos - teks taisyti barjerus, kuriuos pažeidė M.Schumacheris. Lenktynės sustabdytos neribotam laikui. M.Verstappenui tai yra nuostabi naujiena. Olandas raudonų vėliavų fazės metu galės pasikeisti padangas, neprarasdamas nei laiko, nei pirmos vietos. Sprendimas nesukti į boksus saugos automobilio fazės metu M.Verstappenui leido aplenkti abu „Mercedes“ bolidus. Iki finišo liko 37 ratai.

Atnaujinta 19:55

 M.Verstappenas dabar yra lenktynių lyderis. Iš karto už jo važiuoja L.Hamiltonas ir V.Bottas. Jie abu jau buvo boksuose ir turi kietas padangas, o M.Verstappenas važiuoja su vidutinio kietumo padangomis ir dar nestojo.

Atnaujinta 19:53

M.Verstappenas ir jo komanda skundžiasi V.Botto veiksmais. Suomis saugos automobilio metu važiavo itin lėtai ir pristabdė olandą, kad susikurtų didesnį tarpą iki L.Hamiltono ir „Mercedes“ spėtų aptarnauti abu bolidus boksuose.

Atnaujinta 19:51

 Daugelis pilotų pasinaudojo proga ir pasuko į boksus, tačiau M.Verstappenas surizikavo ir padangų nesikeitė.

Atnaujinta 19:49

 Trasoje saugos automobilis - M.Schumacheris sudaužė savo bolidą. C.Sainzas prieš vokiečio avariją dar spėjo aplenkti A.Giovinazzi ir pakilo į 10-ą vietą.

Atnaujinta 19:46

 D.Ricciardo susitvarkė su P.Gasly ir pakilo į 8-ą vietą. C.Sainzas aplenkė F.Alonso ir dabar važiuoja 11-as.

Atnaujinta 19:44

 Ch.Leclercui pavyko kiek nutolti nuo S.Perezo. Dabar atkakliausia kova dešimtuke vyksta tarp P.Gasly ir D.Ricciardo. 8-as važiuojantis P.Gasly turi tik 0.7 sek. pranašumą.

Atnaujinta 19:40

 Blogiausiai iš visų pilotų startavo Y.Tsunoda. Jis iš karto iš 8-os vietos nukrito į 12-ą, o dabar jau važiuoja vos 13-as po to, kai jį aplenkė ir C.Sainzas.

Atnaujinta 19:39

 Greičiausius ratus važiuojantis L.Hamiltonas apie 1.5 sek. atitrūko nuo V.Botto, kuris savo ruožtu turi panašią persvarą prieš M.Verstappeną. Ch.Leclercas jau pralaimi kiek daugiau ir yra priverstas gintis nuo S.Perezo atakų.

Atnaujinta 19:35

 Visi lyderiai sėkmingai pajudėjo į startą ir išlaikė savo pozicijas. S.Perezas epizodiškai buvo aplenkęs Ch.Leclercą, bet netrukus prarado 4-ą vietą.

Atnaujinta 17:18

 Nuo 19.30 val. „Formulės 1“ Saudo Arabijos GP varžybų eigą galėsite sekti šioje naujienoje.

Beje, šeštadienį „Red Bull“ komanda svarstė teikti protestą dėl teisėjų sprendimo rimčiau nenubausti L.Hamiltono, tačiau vėliau atmetė tokį variantą. L.Hamiltonas buvo įtariamas nesulėtinęs tempo treniruočių metu, kai maršalai mojavo geltonomis vėliavomis, be to, jis treniruotės metu sutrukdė „Haas“ pilotui rusui Nikitai Mazepinui. L.Hamiltonas už tai buvo įspėtas, o „Mercedes“ gavo 25 tūkst. eurų baudą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (13)
Registruoti
Anoniminiai (13)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų