T.Ražanauskas apie tris kėdes vienu metu: „Buvau pasiruošęs palikti „Dainavą” (3)

2021.12.05 15:36
Tomas Ražanauskas | lff.lt nuotr.

Tomas Ražanauskas | lff.lt nuotr.

Lietuvos nacionalinės rinktinės vyriausiojo trenerio Valdo Ivanausko asistentui Tomui Ražanauskui 2021-ieji – metai neeiliniai. Jau įsibėgėjus sezonui, jis buvo paskirtas Alytaus „Dainavos“ vyriausiuoju treneriu ir šią veiklą turėjo derinti ne tik su asistento pareigomis nacionalinėje rinktinėje, bet ir su U-19 rinktine, kurioje Tomas užėmė vyriausiojo trenerio poziciją.

Tinklalaidės „FutbolasLT“ metu T.Ražanauskas sudalyvavo rubrikoje „Aštrūs klausimai“.

Ar esate patenkintas „Dainavos“ sezono rezultatais ir užimta vieta?

Kalbant apie užimtą vietą, tai esame nepatenkinti. Planavome išlikti A lygoje ir to siekėme. Gaila, kad tai nepavyko. Kai aš prisijungiau prie komandos, surinkome 35 taškus ir tai yra šeštas rezultatas lygoje. Sąlygos buvo tokios, kad čempionatą pradėjome su minus trimis taškais. Pats sezonas buvo labai sudėtingas, kadangi visada reikėjo varžovus vytis. Gaila, kad nepavyko išlikti.

Kartu su V.Ivanausku sėdote į karštą kėdę. Ar iš karto buvote pasiruošęs, kad gausite strėlių, ar priėmėte tas strėles jautriau, kai jos pasipylė?

Kai ateini į tokią vietą, tai nori nenori, tų strėlių bus, nepriklausomai nuo to, ar bus geriau, ar blogiau. Toks yra trenerio darbas, reikia susitaikyti su tuo, išklausyti, o ar priimsi giliai į širdį, tai čia jau kiekvieno reikalas. Žinojom kur einame ir, manau, tam kiekvienas mūsų buvo pasiruošęs.

Kaip galvojate, ar spėjote su trimis kėdėmis vienu metu?

Be abejo buvo be galo sunku – tiek man, tiek „Dainavai“. Buvau pasiruošęs palikti „Dainavą”, bet pasitarę priėjome nuomonės, kad reikia užbaigti sezoną. Iš tikrųjų, net psichologiškai negali tiek dėmesio skirti kiek reikia. Pavyzdžiui, spalio mėnesį buvo tokių savaičių, kai per septynias dienas vadovau penkerioms rungtynėms. Žinoma, ateityje taip tęstis negalės, reikės priimti kažkokį sprendimą.

Pagal sportinį principą, užėmusi devintąją vietą, „Dainava“ kitais metais turėtų žaisti Pirmoje lygoje. Ar, jūsų nuomone, Alytus yra vertas tokios bausmės?

Aš manau, kad komanda verta žaisti A lygoje. Vien stadionas, fanai.. jie suteikia tam tikrą aurą. Tikrai manau, jog tai vienas iš smagiausių momentų, nes bet kuri komanda atvykusi į Alytų tikrai jaučia, kad tai yra futbolas. Taip pat nei viena komanda atvykusi į Alytų nepasiekia lengvos pergalės, „Dainava“ tikrai konkurencinga komanda, todėl būtų labai gaila, jeigu pagal popierius ji būtų priversta keltis į Pirmą lygą. Tokiu atveju tikrai daug kas keistųsi kardinaliai – visų žaidėjų neišlaikysi, nors klubas tikrai darė viską, kad išlaikytų juos.

Darykime prielaidą, kad „Dainava“ krenta į Pirmą lygą. Liekate komandoje ar koncentruojatės su rinktinėmis?

Sutartis baigėsi, todėl reiks sėsti ir kalbėtis. Viena žinau, kad taip, kaip buvo šiemet – tikrai nebus. Reikės apsispręsti. Visų pirma, laukiame, ką nuspręs Vykdomasis komitetas, o tada galvosime, kas toliau.

Ilgai prie rinktinių buvote neprileidžiamas, o kai jau buvote prileistas, po Valdo Ivanausko ligos staiga tapote ir vyriausiuoju treneriu. Kaip atrodė ta savaitė?

Aš niekada nesijaučiau, kad esu vyriausias treneris, nes mes turėjome vyriausią trenerį. Taip atsitiko, kad jis susirgo, bet vis tiek visi nurodymai, visi keitimai, buvo vykdomi iš viršaus telefonu. Jaučiausi lygiai taip pat kaip ir pradžioje.

---

Visas pokalbis su T.Ražanausku tinklalaidėje „FutbolasLT“:

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų