Savivaldybės paramos negavęs MFA „Žalgiris“ sprendimą skųs teismui (1)

2021.12.04 16:52
MFA „Žalgiris-MRU“ komanda | Elvio Žaldario nuotr.

MFA „Žalgiris-MRU“ komanda | Elvio Žaldario nuotr.

Vilniaus MFA „Žalgiris“ per pastarąjį mėnesį galėjo džiaugtis daug kuo: A lygoje užimta antra vieta, Pirmos lygos čempiono titulu, visų amžiaus grupių lyderystėmis. Viskas atrodytų idealu, jei ne viena pralaimėta svarbi kova. Sostinės savivaldybės pinigų dalybose devynerius metus veiklą vykdantis MFA „Žalgiris“ sugebėjo nusileisti tik prieš dvejus metus įkurtam FK „Vilniui“. Vis tik, panašu, kad šioje kovoje paskutinis taškas dar nepadėtas – MFA „Žalgirio“ vadovai savivaldybės sprendimą galvoja skųsti teismui.

„Iš tikrųjų buvome nemaloniai nustebinti. Sunku patikėti, jog negavome paramos. Dar šiandien perskaičiau vertintojų išvadas ir man asmeniškai susidaro toks įspūdis, kad vertintojai vertino paraiškas, bet balus susumavo ir laimėtojus paskelbė kažkas kitas“, - tinklalaidėje „FutbolasLT“ sakė MFA „Žalgirio“ steigėjas Svajūnas Stravinskas.

Sakykite, ar žinote už ką buvo skirti tie balai?

Žinoma, kad žinome. Buvo sporto projektų vertinimo kriterijai, kur didžiausias balas buvo skiriamas už sportinius rezultatus per paskutinius ketverius metus. Už tai didžiausia balų suma buvo 10. Taip pat didžiulis akcentas buvo skiriamas jaunimo ugdymo programai, kur galima buvo maksimaliai surinkti 8 balus.

Pagal vertintojų išvadas, susidaro toks įspūdis, kad paramą gauna tas klubas, kuris net neišryškina paraiškoje merginų futbolininkių akcento, nors pareiškėjas pretenduoja į paramą moterų klubams. Ir dar kas keisčiau vertintojų išvadoje, jog pačioje pabaigoje paramą gauna tas klubas, kuris turi realias galimybes tobulėti tik su didesniu ir stabiliu finansavimu. O tas klubas, kuris jau devynerius metus demonstruoja stabilią veiklą bei aukštus sportinius rezultatus paramos negauna.

Ne pirmą kartą negaunate finansavimo. Taip pat juk buvo ir prieš trejus metus, kai MFA „Žalgiris“ tuo metu buvusi vienintelė ir geriausia moterų futbolo komanda Vilniuje negavo finansavimo. Sakykite, gal čia yra kažkokios povandeninės srovės, gal esate neparankūs savivaldybei, neturite stogo?

Iš tikrųjų domėjomės dėl šito konkurso. Gandų lygiu šią paramą „Vilniaus“ klubui nusprendė du žmonės: Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ir mero pavaduotojas Valdas Benkunskas. Kiek tos teisybės, iš tikrųjų pasakyti sunku.

Prieš trejus metus, kai negavote paramos, MFA „Žalgiris“ nežaidė A lygoje. Ar dabar yra kažkokių pavojų?

Iš tikrųjų pavojų tam tikrų yra. Neslėpsiu, Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas neskirti paramos šokiravo, nes komplektacijos darbai kitam sezonui pas mus prasidėjo prieš gerą pusmetį. Kadangi pakankamai anksti šiais metais moterų A lygos čempionate užsitikrinome vicečempiono titulą ir ėmėme galvoti apie 2022 metus, kaip pakovoti dėl pirmos vietos ir kaip tapti čempionų klubu. Praėjusiais metais mes skaičiavome, kiek reikėtų papildomai biudžeto, kad galėtumėm konkuruoti su „Gintros“ klubu. Tai skaičiai, nežinau, ar dideli, ar maži, bet mums trūko apie 50 tūkstančių eurų.

Ar bus daromi kažkokie tolimesni žingsniai, ar tiesiog nuleisite rankas?

Tikrai nenuleisime rankų. Davėme visą šią situaciją įvertinti teisininkams ir jų išvada tokia, kad sprendimą reikia skųsti. Kadangi Lietuvoje teisingumą vykdo teismai, tai manau, kad tas teisingumas anksčiau ar vėliau bus įvykdytas.

Lietuvoje įprasta, kad teismai trunka 3-5 metus, o jums reikia galvoti apie 2022 metus..

Mūsų akademijos stiprybė yra stiprus jaunimo branduolys, tai bet kuriuo atveju, labai tikiu, kad šiais metais pavyks surinkti optimistinį biudžetą ir statyti komandą Lietuvos moterų A lygos čempionate. Deja, tenka pripažinti, jog tą padaryti be Vilniaus miesto savivaldybės paramos, bus sudėtinga, o dėl šios priežasties, kovoti dėl čempiono titulo taip pat bus sunku.

---

Visą pokalbį su S.Stravinsku klausykite tinklalaidėje „FutbolasLT“:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
PASAULIO TAURĖS 2022 SPĖLIONĖ