Trejus metus universitete su vyrais lenktyniavęs studentas pakeitė lytį ir pradėjo mušti moterų plaukimo rekordus (9)

2021.12.04 12:43
Willas Thomasas ir Lia Thomas | Instagram.com nuotr

Willas Thomasas ir Lia Thomas | Instagram.com nuotr

 22-ejų Lia Thomas prieš porą savaičių pagerino du Pensilvanijos universiteto moterų plaukimo rekordus. Ji 200 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 1 min. 43.47 sek., o 500 m laisvuoju stiliumi – per 4 min. 35.06 sek. Su tokiais rezultatais L.Thomas pastarajame NCAA moterų čempionate būtų atitinkamai laimėjusi sidabrą ir bronzą.

Įprastai sporto sirgaliai tokius rekordus sutinka džiugiai, tačiau šį kartą internete pasklido negatyvūs komentarai. Sporto fanams užkliuvo tai, kad moterų rekordus gerina translytis sportininkas, kuris visai neseniai varžėsi su vyrais. Visgi, reikia pažymėti, kad L.Thomas tiesiog laikėsi nustatytų reikalavimų ir įvykdė visas sąlygas, leidžiančias translyčiams dalyvauti oficialiose sporto varžybose.

L.Thomas anksčiau buvo žinoma kaip Willas Thomasas. Jis trejus metus Pensilvanijos universitete varžėsi su vyrais ir ten taip pat demonstravo neblogus rezultatus. Pažymima, kad W.Thomasas su vyrais pastarąjį kartą lenktyniavo 2019 m. lapkritį. Pagal NCAA taisykles jis, pakeitęs lytį, turėjo metus vartoti testosterono lygį mažinančius vaistus, kad galėtų kaip translytis varžytis su moterimis.

„Plaukimas yra didžiulė mano gyvenimo dalis. Plaukiu nuo 5-erių metų. Esu labai laiminga, kad ir pakeitusi lytį toliau galiu dayvauti plaukimo varžybose“, - pasakojo L.Thomas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (9)
Registruoti
Anoniminiai (9)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų