„Juventus“ skandalas: įtarimų sukėlė ir C.Ronaldo kontraktas

2021.12.01 12:30
Cristiano Ronaldo | Scanpix nuotr.

Cristiano Ronaldo | Scanpix nuotr.

 Legendiniam Italijos futbolo klubui Turino „Juventus“ gresia rimti nemalonumai dėl galimo finansinių dokumentų klastojimo. Praėjusį penktadienį „Juventus“ klubo būstinėse Turine ir Milane buvo atliktos kratos po to, kai kilo įtarimų, kad klubas gali būti įsivėlęs į juodosios buhalterijos skandalą. Kratų metu konfiskuoti įvairūs finansiniai dokumentai 2019-2021 m. laikotarpiu.

Teigiama, kad nemalonumai gresia „Juventus“ klubui ir 6 asmenims, tarp kurių – klubo prezidentas Andrea Agnelli bei viceprezidentas Pavelas Nedvedas. Tarp įtariamųjų atsidūrė ir buvęs „Juventus“ sporto direktorius Fabio Paratici.

Pranešama, kad tyrėjams įtarimų sukėlė daugelio „Juventus“ žaidėjų kontraktai. Ne išimtimi tapo ir Cristiano Ronaldo sutartis.

„La Gazzetta dello Sport“ pažymi, kad C.Ronaldo 2018 m. susitarė su „Juventus“ dėl kontrakto, pagal kurį per metus uždirbdavo po 31 mln. eurų. Jo sutartyje tebuvo numatyta viena nedidelė premija, jei „Juventus“ taps „Serie A“ čempionais.

Tyrėjai tikina, kad turi telefoninių pokalbių įrašus, kurie leidžia suprasti, kad 2020 m. kovą ir balandį C.Ronaldo kartą per mėnesį buvo pervedami pinigai, nors tuo metu Italijoje buvo paskelbtas griežtas karantinas, o išmokos kitiems „Juventus“ žaidėjams buvo „įšaldytos“. Tuo metu buvo skelbta, kad „Juventus“ nariai solidarizavosi ir kartu susimažino algas bei padėjo klubui sutaupyti apie 90 mln. eurų.

„Football Italia“ pažymi, kad pats C.Ronaldo niekuo nėra įtariamas, bet „Juventus“ už neaiškius pinigų pervedimus gali grėsti sankcijos. Įtariama, kad šie pervedimai taip ir nebuvo apskaityti.

Teigiama, kad įtarimų sukėlė 42 žaidėjų perėjimai. Bendra tų perėjimų vertė yra 320 mln. eurų, bet įtariama, kad didžioji dalis šios sumos buvo fiktyvi.

Naujasis skandalas skaudžiai smogė „Juventus“ akcijų rinkoje. Lapkričio 22 dieną viena akcija dar kainavo 0,68 euro, o dabar kaina krito iki 0,44 euro.

Patys „Juventus“ vadovai jiems mestus kaltinimus neigia ir tikina, kad tyrėjams pateiks visus dokumentus, įrodančius jų nekaltumą.

Įtariama, kad kartu su „Juventus“ į nešvarius darbus galėjo įsivelti „Napoli“, „Genoa“, „Sampdoria“, „Empoli“, „Barcelona“, „Man City“, „Marseille“, „Lille“ ir dar keletas kitų klubų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų