Pristatytą Dakaro trasą pakomentavęs A.Juknevičius: „Vietoj skraidymo per kopas, toliau bildėsim per akmenis“

2021.11.28 15:57
2022 m. Dakaro maršrutas | Organizatorių nuotr.

2022 m. Dakaro maršrutas | Organizatorių nuotr.

 Sekmadienį buvo pristatytas artėjančio 2022 m. Dakaro marštutas, kuriame lenktynininkai viso įveiks 8375 kilometrus, iš kurių 4258 km bus greičio ruožai.

Pristatytą greičio ruožą pakomentavo Dakaro legenda Antanas Juknevičius, kuris liko kiek nusivylęs bei teigė, kad organizatoriai nesilaiko savo pažadų.

„Dar gegužę 2022-ųjų Dakaro trasa pristatyta skambiu šūkiu: „Sand on the menu“ („meniu – smėlis“). Pristatyme gražiai žadėta: „siekiant sukurti Dakaro dalyvių vertą iššūkį, maršrutas pasuks į Empty Quarter“. Kas nežinot, tai yra didžiausia Arabijos dykumos smėlio aikštelė, kurioje karaliauja pačios tikriausios ir didžiausios kopos.

Pastaruosius kelis Dakarus, kaip skelbė organizatoriai, reikėjo apšilti kojas, o va #Dakar2022 jau bus tikras iššūkis. Žadėta, kad persikeldamas į Empty Quarter, Dakaras vėl grįš prie savo šaknų.

Šiandien įvyko antrasis oficialus trasos pristatymas. Skambiai žadėtų kopų nebeliko vos mašinas pakrovėm į laivą. Per pristatymą nė žodžiu neužsiminta apie Empty Quarter kopas, kurių laukė tikrojo Dakaro mylėtojai. Vietoj skraidymo per kopas, toliau bildėsim per akmenis“, – rašė A.Juknevičius.

Dar gegužę 2022-ųjų Dakaro trasa pristatyta skambiu šūkiu: “Sand on the menu” (“meniu – smėlis”). Pristatyme gražiai...

Posted by Antanas Juknevičius on Sunday, November 28, 2021

Tuo tarpu Benediktas Vanagas spėjo, kad šiame Dakare bus daug greičio.

12 greičio ruožų su bendra lenktynių distancija virš 8 tūkstančių kilometrų. Greičio ruožuose praleisime daugiau nei 4 tūkstančius kilometrų.

Startas Hail'e (tai apie tūkstantį kilometrų nutolus į Šiaurę nuo Jeddah uosto). Taip organizatoriai bando išvengti taip visiems įgrisusių akmenų. Visgi, akmeningas greičio ruožas žadamas (10'tas). Aš asmeniškai manau, kad akmenų pasitaikys ir daugiau. Žadamos trys dienos vien tik smėlyje ir kopose.

Maratono diena (dvi dienos be Komandų pagalbos) numatoma Dakaro pradžioje. Žiurint į lenktynių schemą matosi, kad organizatoriai pabijojo dalyvius "kišti" į Empty quarter'io gilumą. Spėčiau dėl saugumo. Sakyčiau, Dakaras bus pilnas greičio.

O kaip bus ištiesų, pamatysime jau sausį. Tikiuosi“, – rašė B.Vanagas.

Nutiko oficiali Dakaro konferencija. Ką sužinojome? 12 greičio ruožų su bendra lenktynių distancija virš 8 tūkstančių...

Posted by Benediktas Vanagas on Sunday, November 28, 2021

2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣ DAKAR trasa/maršrutas Prologas - Jeddah > Ha’il 834km (SS, 19km) 1️⃣ greičio ruožas - Ha’il > Ha’il 546km...

Posted by iGo2Dakar on Sunday, November 28, 2021

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų