Aneta Meškauskienė | Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Aneta Meškauskienė | Algimanto Barzdžiaus nuotr.

 Pirmąjį gruodžio savaitgalį Kėdainių arenoje šeimininkaus karatistai – gruodžio 4-ąją ten vyks Europos kiokušin karatė taurės varžybos, kuriose bus kovojama dėl kelialapių į pasaulio čempionatą pagal svorio kategorijas, o gruodžio 5-ąją į kovą stos Europos pilno kontakto karatė čempionato be svorio kategorijų dalyviai.

Pasaulio čempionatas pagal svorio kategorijas vyks 2022 metų rugsėjo 23 dieną Kielcuose (Lenkija). Teisę jame dalyvauti šių metų Europos čempionate Tbilisyje jau pelnė 5 sportininkai iš Lietuvos: Brigita Svinkūnaitė, Rūta Brazdžionytė, Juras Sokolovas Edgardas Sečinskis ir Eventas Gužauskas.

Varžybos Kėdainiuose bus paskutinė galimybė pelnyti kelialapius (4 – moterims ir 8 – vyrams) į pasaulio čempionatą, o kautis dėl jų užsiregistravo beveik 120 sportininkų iš 19 valstybių.

Tarp užsienio sportininkų galima išskirti pajėgią prancūzę Camille Haddouche, vengrus Csenge Toth ir Andrasą Davidą, tačiau labiausiai karatė specialistų akys kryps į lietuvius – Europos čempionę Eriką Žeburtovič, šių metų Europos vicečempiones Anetą Meškauskienę ir Brgitą Gustaitytę bei Europos čempionatų prizininkus Domą Sutkų, Justiną Kvietką, Antraną Klibavičių ir kylančią karatė žvaigždę Paulių Žimantą.

Eventas Gužauskas | Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Eventas Gužauskas | Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Kumitė rungtyje sportininkai, tradiciškai, bus suskirstyti į 4 svorio kategorijas tiek tarp moterų, tiek tarp vyrų. Be to, vyks asmeninės ir komandinės katos rungties varžybos, kuriose tarp Lietuvos atstovų bus ir Europos bei pasaulio čempionė Diana Mačiūtė.

Pilno kontakto karatė čempionate be svorio kategorijų, kuriame tarpusavyje susitinka ir lengvasvoriai su sunkiasvoriais, sekmadienį galės dalyvauti įvairioms karatė organizacijoms priklausantys sportininkai, pasiryžę kovoti pagal vieningas pilno kontakto taisykles. Todėl čia ant tatamio žengs ir Rusijos bei Kazachstano sportininkai.

Siekti Europos čempionų titulų Kėdainiuose yra pasiryžę 4 dešimtys atletų iš 10 šalių. Tarp varžybų dalyvių bus tokie žinomi kovotojai kaip azerbaidžanietis Etibaras Agalaroglu, prancūzas Jeanas Paulis Jacquot, kartvelai Teona Gazdeliani ir Laša Kamaraulis, rusas Viktoras Beliajevas, vengrė Lili Mezo, ukrainiečiai Alona Veresniak ir Kostantinas Inozemcevas. Tarp gausaus lietuvių būrio itin intriguoja galimybė išvysti daugkartinių Europos čempionų E. Gužausko ir E. Sečinskio bei P. Žimanto dvikovas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų