J.Jasudavicius varžove tapusi K.Hansen atsivėrė: „Turėjau iš naujo išmokti, kaip reikia valgyti maistą“ (1)

2021.11.24 23:05
Kay Hansen | Instagram.com nuotr

Kay Hansen | Instagram.com nuotr

 UFC prezidento Dana White‘o vardo turnyre pergalę šventusi ir kontraktą su organizacija gavusi lietuvių kilmės kanadietė 32-ejų Jasmine Jasudavicius (6-1) ruošiasi debiutinei kovai žymiausiame pasaulio MMA narve. Ji grandioziniame „UFC 270“ turnyre ankstyvą sausio 23 d. rytą Lietuvos laiku kovos su 22-ejų amerikiete Kay Hansen (7-4).

Viena jauniausių UFC kovotojų K.Hansen narve nesirodė nuo 2020 m. lapkričio. Šių metų sausį ji turėjo kautis su Cheyanne Vlismas, bet tada K.Hansen netikėtai atsisakė dalyvauti turnyre. Visgi, prieš keletą dienų amerikietė nusprendė atsiverti ir paaiškino, kodėl nesikovė šių metų pradžioje.

„Nuo tada, kai man suėjo 18-a, turėjau apie 20 kovų, skaičiuojant MMA ir boksą. Kovojau nesustodama ir nuolat mečiau svorį. Įsikaliau sau į galvą, kad prieš kovą negaliu nieko valgyti, nes kitaip nenumesiu svorio. Galiausiai taip išsekinau organizmą, kad buvau priversta sustoti. Jaučiausi sumautai, kenčiau dėl valgymo sutrikimų. Tai gali skambėti keistai, bet turėjau iš naujo išmokti, kaip valgyti maistą. Kol nesupratau, kad man reikia pasirūpinti savimi, man kiekvieną dieną svaigdavo galva, lengvai pasigaudavau visokias infekcijas ir visiškai neturėjau jėgų.

Treneriai pastebėjo, kad prieš kovą su Cheyanne jaučiausi prastai. Likus gal 3 savaitėms iki kovos jie pasiūlė man keletą dienų pailsėti. Pagalvojau, kad tai neįmanoma, nes tada sugrius mano pasiruošimas kovai. Visgi, po kelių dienų pasijaučiau dar prasčiau. Privalėjau sustoti. Man pradėjo suktis galva, sutriko mėnesinių ciklas ir kūnas tiesiog pasakė, kad dabar privalau sustoti. Fiziškai nebegalėjau daugiau treniruotis. Visada didžiavausi tuo, kad įveikiu visas kliūtis ir žengiu į narvą nepaisydama fizinių ar psichologinių problemų. Pasitraukimą iš kovos visada laikiau silpnumo ženklu, bet prieš tą kovą su Cheyanne aš tiesiog negalėjau kitaip pasielgti.

Pusantro mėnesio visiškai nesitreniravau ir mokiausi valgyti. Turėjau atstatyti balansą. Iki šiol bandau pagerinti savijautą, mokausi pažinti savo kūną. Turiu pasakyti, kad būnant 18-os ar 19-os labai lengvai pasiduodavau socialinių tinklų įtakai. Ten pamatydavau merginas ir pagalvodavau, kad noriu atrodyti kaip jos. Tada pati save įtikinėdavau, kad jei šiek tiek pabadausiu, tai atrodysiu kaip jos. Net ir dabar pasitaiko laikotarpių, kai nebenoriu valgyti. Neseniai porą dienų niekaip neprisiverčiau valgyti. Laukia ilgas atsistatymo procesas. Dirbu su sporto psichologais, kalbuosi su treneriais“, - sakė K.Hansen.

Iš pradžių planuota, kad K.Hansen ir J.Jasudavicius kovos ankstyvą sausio 16 d. rytą, bet vėliau nuspręsta jų kovą nukelti savaitę vėliau. „UFC 270“ turnyre jos kovos preliminarioje programoje. Pagrindinėje šio turnyro kovoje susitiks sunkiasvorių čempionas Francis Ngannou ir laikinasis čempionas Cirylas Gane‘as, taip pat vyks titulinė Brandono Moreno ir Deivesono Figueireido trilogijos pabaiga.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų