Anksti šį pasaulį palikusio legendinio slidininko sūnus nenori kartoti tėvo klaidų: stabdo karjerą ir gydysis nuo alkoholizmo (1)

2021.11.24 21:37
Wiljami Myllyla | Instagram.com nuotr

Wiljami Myllyla | Instagram.com nuotr

 Mika Myllyla 20-ojo amžiaus pabaigoje buvo vienas geriausių pasaulio slidininkų. 1998 m. Nagano olimpiadoje jis laimėjo auksą 30 km lenktynėse klasikiniu stiliumi. Iš viso per Lilehamerio ir Nagano žaidynes M.Myllyla laimėjo 1 aukso, 1 sidabro ir 4 bronzos medalius, o legendos statusą įtvirtino savo pasirodymais pasaulio čempionatuose, kur susižėrė 4 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos medalius.

2001 m. jis ir 6-ą kartą tapo pasaulio slidinėjimo čempionu, tik šį kartą auksu džiaugėsi neilgai. M.Myllyla buvo pagautas dėl dopingo vartojimo, todėl medalį prarado ne tik jis, bet ir jo komandos draugai estafetėje. M.Myllyla buvo diskvalifikuotas 2 metams, o vėliau dar pripažino, kad net ir savo šlovingiausiais laikais vartojo eritropoetiną, tik anksčiau jo iškovoti medaliai nebuvo atimti.

M.Myllyla po diskvalifikacijos įniko į alkoholį ir šį pasaulį paliko 2011 m., būdamas vos 41-erių. Suomis taip ir nepamatė užaugusio sūnaus Wiljami Myllyla, kuriam tėvo mirties dieną tebuvo 10 metų.

W.Myllyla, kaip ir tėvas, nusprendė siekti profesionalaus sportininko karjeros, tik pasuko ne į slidinėjimą, o į ledo ritulį. Sėkmingai rungtyniavęs puolėjas buvo kviečiamas į Suomijos jaunučių, jaunių ir jaunimo rinktines, o šį sezoną pradėjo aukščiausios šalies jaunimo (iki 20 metų) lygos klube Raumos „Lukko“. Visgi, 20-metis netikėtai pareiškė, kad nusprendė sustabdyti karjerą. To priežastis – priklausomybė nuo alkoholio, kamavusi ir jo tėvą.

„Man jau anksčiau buvo siūloma pagalba, bet man trūko valios išlikti blaiviam. Dabar pasiekiau dugną ir nusprendžiau priimti geriausią sprendimą šiuo gyvenimo laikotarpiu. Priimsiu pagalbą, noriu išsiblaivyti. Reikės laiko, kad susitvarkyčiau gyvenimą ir susigrąžinčiau formą, todėl kuriam laikui stabdau karjerą. Grįšiu ant ledo tada, kai tam ateis laikas. Pažadu, kad grįšiu dar stipresnis“, - rašė W.Myllyla.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų