Norvegų žurnalistai areštuoti Katare | „Twitter“ nuotr.

Norvegų žurnalistai areštuoti Katare | „Twitter“ nuotr.

 2022 m. lapkričio 21 – gruodžio 18 d. Katare vyks vienas didžiausių sporto renginių – pasaulio futbolo čempionatas. Prieš jį FIFA vis dar sulaukia nemažai kritikos dėl leidimo rengti čempionatą Katare, kur žmogaus teisės neretai yra ignoruojamos.

„The Guardian“ dar šių metų vasarį skaičiavo, kad Katare mirė jau 6500 migrantų, kurie dirbo šioje šalyje nuo tada, kai Katarui buvo suteikta teisė rengti pasaulio čempionatą. Neseniai į Katarą nuvyko norvegų žurnalistai Halvoras Ekelandas ir Lokmanas Ghorbani, norėję nušviesti tai, kokiomis sąlygomis Katare dirba migrantai iš Indijos, Pakistano, Nepalo, Bangladešo, Šri Lankos ir kitų šalių.

Sekmadienį žurnalistai ruošėsi skristi namo, tačiau juos prie viešbučio sulaukė policijos pareigūnai. Areštinėje žurnalistai praleido 36 valandas ir tik tada jiems buvo leista palikti šalį.

Verta pažymėti, kad norvegai buvo areštuoti praėjus vos kelioms valandoms po tiesioginio reportažo iš Kataro. H.Ekelandas televizijos eteryje kalbėjo apie tai, kad migrantų sąlygos Katare labai skiriasi. Dalis jų gyvena siaubingomis sąlygomis ir apskritai bijo kalbėti su žiniasklaida.

Tuo tarpu Kataro vyriausybė aiškina, kad žurnalistai buvo areštuoti todėl, kad be leidimo įžengė į privačią teritoriją ir ją filmavo.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų