Muhammadas Mokajevas („Brave CF“ nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Muhammadas Mokajevas („Brave CF“ nuotr.) | Organizatorių nuotr.

 Vienas ryškiausių MMA talentų pasaulyje – 21-erių Muhammadas Mokajevas – neseniai sukirto rankomis su UFC. Apie tai pranešė oficialus UFC puslapis.

M.Mokajevas į narvą žengia po Didžiosios Britanijos vėliava, nors yra kilęs iš Dagestano. Tautybė jam iki šiol labai svarbi – kovotojas po pergalių dažnai dėvi papachą ir piktai reaguoja į sportininkus, kurie neigiamai kalba apie Dagestaną. Vienas tokių – airis Conoras McGregoras.

„Norėčiau Conoro paklausti, kodėl jis negražiai atsiliepė apie Dagestaną. Jis kalbėjo taip, tarsi ten būtų vien blogi žmonės. Norėčiau Conorą sutikti akis į akį ir pajausti jo energiją. Žmonės kalba, kad realybėje jis visai kitoks – ne toks, kokį vaizduoja žiniasklaida. Aš suprantu, kad kovinis sportas yra verslas, bet jis įžeidė mano žmones. Jei tau nepatinka kuris nors dagestanietis, tai apie jį ir kalbėk. Negalima pilti purvo ant visos tautos. Juk Airijoje irgi yra tiek blogų, tiek gerų žmonių. Mano paties bokso treneris yra iš Airijos. Negali taip visko supaprastinti ir pareikšti, kad Dagestanas yra blogis. Tai neteisinga. Jis privalo atsiprašyti“, - „The MMA Hour“ laidoje sakė M.Mokajevas.

M.Mokajevas taip pat pridėjo, kad planuoja tapti jauniausiu visų laikų UFC pasaulio čempionu: „Iki 2023 m. pabaigos tapsiu UFC čempionu. Būsiu jauniausias visų laikų čempionas“.

Šiuo metu jauniausio čempiono statusas priklauso Jonui Jonesui. Jis UFC diržą laimėjo būdamas 23 metų ir 243 dienų amžiaus.

Dagestanietis mėgėjų MMA kovose spėjo tapti pasaulio ir Europos čempionu bei pasaulio jaunimo čempionu. Per karjerą mėgėjuose M.Mokajevas laimėjo visas 23 kovas.

2020 m. dagestanietis persikėlė į profesionalų kovas ir čia šventė 6 pergales iš eilės. Veikiausiai jo serija jau būtų ilgesnė, jei ne anuliuota kova su Ibragimu Navruzovu. Tada I.Navruzovas po spyrio į tarpkojį nebegalėjo tęsti kovos. Nuspręsta tą kovą palikti be nugalėtojo ir jos neįrašyti į oficialią kovotojų statistiką.

M.Mokajevas gali kovoti tiek 125 svarų (56,7 kg), tiek 135 svarų (61,2 kg) kategorijose. Pastaruoju metu „Brave CF“ organizacijoje jis kaudavosi tarpinėje – 130 svarų (59 kg) – kategorijoje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų