Katare – L.Hamiltono dominavimas ir 7 metus F.Alonso lauktas podiumas VIDEO (5)

2021.11.21 17:28
Kataro GP lenktynių prizininkai | Scanpix nuotr.

Kataro GP lenktynių prizininkai | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį pirmą kartą istorijoje Katare buvo surengtos „Formulės 1“ lenktynės, kuriose nuo starto iki finišo dominavo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“).

Iš „pole“ pozicijos startavęs L.Hamiltonas pirmajame rate atlaikė prancūzo Pierre‘o Gasly („AlphaTauri“) spaudimą, vėliau ramiai nutolo nuo varžovų ir šventė pergalę. Antra vieta džiaugėsi olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Jis dėl dvigubų geltonų vėliavų ignoravimo gavo 5 starto pozicijų baudą, todėl startavo tik 7-as. Vos per 5 ratus M.Verstappenas aplenkė lėtesnius varžovus ir pakilo į antrą vietą, kurioje ir finišavo.

M.Verstappenui rimčiau pakovoti su L.Hamiltonu nepavyko, tačiau olandas sugebėjo nuvažiuoti greičiausią lenktynių ratą, todėl britui prarado tik 6 tšk.

Fantastiškai pasirodė Ispanijos veteranas Fernando Alonso („Alpine“). Jis greitai aplenkė P.Gasly ir kurį laiką važiavo antras. Vėliau F.Alonso neatlaikė M.Verstappeno spaudimo, bet sugebėjo išsaugoti trečią poziciją. Ispanas pasirinko konservatyvią vieno sustojimo taktiką, o paskui jį važiavęs meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“) stojo du kartus. Ne vienam pilotui šiose lenktynėse sprogo padangos, bet F.Alonso sugebėjo atsilaikyti iki finišo ir pirmą kartą nuo 2014 m. lipo ant podiumo.

Nesėkmė ištiko suomį Valtterį Bottą („Mercedes“). Jis prastai startavo ir iš 6-os vietos nukrito į 11-ą. Tada „Mercedes“ nusprendė ilgai nekviesti V.Botto į boksus ir jis pakilo iki 3-ios pozicijos. Visgi, rizika nepasiteisino. V.Botto padanga neatlaikė ir sprogo. Suomis visą ratą turėjo apsukti su 3 padangomis, nukrito už dešimtuko ribos ir lenktynių net nebaigė, kai tapo aišku, kad jis nekovos dėl taškų.  

Kataro GP lenktynių rezultatai:

Kataro GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Kataro GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

M.Verstappenas su 351,5 taško tebepirmauja čempionate, bet jo persvara prieš L.Hamiltoną (343,5) sumenko iki 8 tšk. V.Bottas (203) liko trečias, tačiau prie jo priartėjo S.Perezas (190). Konstruktorių įskaitoje „Mercedes“ (546,5) vos 5 tšk. lenkia „Red Bull“ (541,5). „Ferrari“ (297,5) jau tvirtai užima trečią poziciją.

Priešpaskutinės – 21-os – sezono lenktynės gruodžio 5 d. vyks Saudo Arabijoje.

Atnaujinta 17.20 val. Prasideda pilotų problemos - padangos sprogo tiek G.Russellui, tiek N.Latifi.

Atnaujinta 17.19 val. L.Norrisas greitai aplenkė P.Gasly, pakilo į 10-ą vietą ir neturėtų likti tuščiomis.

Atnaujinta 17.17 val. L.Norrisas likus vos 8 ratams nusprendė pasukti į boksus. S.Perezas pakilo į 4-ą vietą, bet jam iki F.Alonso trūksta net 14 sek. E.Oconas dabar 5-as, L.Strollas - 6-as, C.Sainzas - 7-as, Ch.Leclercas - 8-as, S.Vettelis - 9-as, o P.Gasly - 10-as. V.Bottas buvo pakviestas į „Mercedes“ boksus užbaigti lenktynes, nes šansų kovoti dėl taškų nebeturėjo.

Atnaujinta 17.13 val. F.Alonso ir „Alpine“ vadovai prašė E.Ocono kuo ilgiau atsilaikyti prieš S.Perezą, bet prancūzas buvo aplenktas labai greitai. Dabar S.Perezas yra už 8.5 sek. nuo L.Norriso.

Atnaujinta 17.11 val. S.Perezas pakilo į 6-ą vietą, aplenkdamas L.Strollą. Liko 12 ratų, o dabar meksikietis atakuoja E.Oconą. V.Bottas veikiausiai nepakils iš 12-os vietos ir liks be taškų.

Atnaujinta 17.06 val. Į boksus pasuko ir L.Hamiltonas su S.Perezu. Britas į trasą grįžo turėdamas 8.6 sek. persvarą prieš M.Verstappeną. Tuo tarpu S.Perezas iš 3-ios vietos nukrito į 7-ą ir turės rimtai pavargti dėl vietos ant podiumo, nes F.Alonso, L.Norrisas, E.Oconas bei L.Strollas gali ir nebestoti.

Atnaujinta 17.04 val. Likus 16 ratų M.Verstappenas antrą kartą pasuko į boksus ir pasirinko minkštas padangas.

Atnaujinta 17.02 val. Likus 18 ratų L.Hamiltonas 8.9 sek. lenkia M.Verstappeną, 63 sek. - S.Perezą, 68.6 sek. - F.Alonso, 76 sek. - L.Norrisą, 81.9 sek. - E.Oconą ir 83.3 sek. - L.Strollą. Visi kiti pilotai jau aplenkti ratu. V.Bottas važiuoja 13-as.

Valtteri Botto incidentas:

Atnaujinta 16.53 val. Labai ilgai padangų nesikeitęs ir trečioje vietoje važiavęs V.Bottas galiausiai už tai sumokėjo ir pradūrė padangą. Suomis trimis ratais turėjo apvažiuoti beveik visą ratą, pasuko į boksus ir į trasą grįžo vos 14-as.

Atnaujinta 16.46 val. S.Perezas susitvarkė su F.Alonso ir dabar važiuoja 4-as. Meksikietis 20 sek. atsilieka nuo V.Botto, kuris vienintelis iš lyderių vis dar nestojo.

Atnaujinta 16.37 val. S.Perezas taip pat gana anksti pasuko į boksus, o V.Bottas po sėkmingo lenkimo prieš L.Norrisą pakilo į 4-ą vietą.

Atnaujinta 16.31 val. „Mercedes“ reaguoja į M.Verstappeno ėjimą - L.Hamiltonas jau kitame rate pakviestas į boksus. Britas taip pat pasirinko kietas padangas ir dabar prieš M.Verstappeną turi 8.8 sek. pranašumą.

Atnaujinta 16.29 val. M.Verstappenas netikėtai anksti pasuko į boksus, nors turėjo vidutinio kietumo padangas. Į trasą jis grįžo toje pačioje antroje vietoje, išlikdamas priekyje F.Alonso. Olandas dabar važiuos su kietomis padangomis.

Atnaujinta 16.28 val. V.Bottas taip pat nelinkęs gaišti laiko - aplenkė E.Oconą ir pakilo į 6-ą vietą.

Atnaujinta 16.27 val. S.Perezas jau ketvirtas - aplenkė minkštesnes padangas turintį L.Norrisą.

Atnaujinta 16.25 val. P.Gasly pasuko į boksus, o V.Bottas susitvarkė su C.Sainzu ir pakilo į 7-ą vietą.

Atnaujinta 16.22 val. P.Gasly čia pat prarado ir penktą vietą - prancūzą aplenkė S.Perezas.

Atnaujinta 16.21 val. Į ketvirtą vietą pakilo L.Norrisas, aplenkęs P.Gasly.

Atnaujinta 16.19 val. V.Bottas galiausiai aplenkė L.Strollą ir pakilo į 9-ą vietą. Dabar jo taikinyje C.Sainzas.

Atnaujinta 16.18 val. L.Hamiltonas užtikrintai važiuoja pirmoje vietoje ir turi 5.2 sek. pranašumą prieš M.Verstappeną. F.Alonso pralaimi jau 18.3 sek.

Atnaujinta 16.17 val. S.Perezas susitvarkė su E.Oconu ir jau važiuoja 6-as, o Y.Tsunoda viename posūkyje prarado dvi vietas - jį aplenkė L.Strollas su V.Bottu.

Atnaujinta 16.14 val. S.Perezas antru bandymu galiausiai aplenkė C.Sainzą ir jau važiuoja 7-as. V.Bottas vis dar strigęs 11-oje vietoje ir neaplenkia L.Strollo. 12-as važiuoja Ch.Leclercas.

Atnaujinta 16.10 val. M.Verstappenas jau antras - olandas aplenkė ir F.Alonso. Dabar čempionato lyderis bandys vytis L.Hamiltoną, kuris spėjo susikrauti 4.2 sek. pranašumą.

Atnaujinta 16.08 val. P.Gasly padarė klaidą ir prarado trečią vietą M.Verstappenui.

Lenktynių startas:

Atnaujinta 16.05 val. P.Gasly pirmajame posūkyje bandė atakuoti L.Hamiltoną, bet britas išliko priekyje. Vėliau P.Gasly prarado antrą vietą, kai buvo aplenktas F.Alonso. Tuo tarpu M.Verstappenas startavo fantastiškai - iš 7-os vietos pakilo į 4-ą. V.Bottui startas buvo itin nesėkmingas - jis nugarmėjo į 11-ą vietą. Jį aplenkė net ir S.Perezas, pakilęs iki 9-os vietos.

Atnaujinta 15.54 val. Starto rikiuotė vėl patikslinta. C.Sainzui atiduota 5-a vieta, V.Bottui - 6-a.

Atnaujinta 15.01 val. Starto rikiuotė kiek patikslinta. V.Bottas visgi startuos 5-as, o C.Sainzas - 6-as.

Atnaujinta 14.37 val. Pritaikius baudas, P.Gasly pakilo į antrą vietą, F.Alonso - į trečią, L.Norrisas - į ketvirtą. L.Hamiltono galimybės laimėti lenktynes ir atimti čempionato lyderio poziciją iš M.Verstappeno gerokai išaugo. C.Sainzas turėtų startuoti 5-as, V.Bottas - 6-as, o M.Verstappenas - 7-as. Kitas „Red Bull“ pilotas S.Perezas šeštadienį kvalifikacijoje patyrė fiasko ir startuos vos 11-as.

Atnaujinta 14.35 val. M.Verstappenas nubaustas dar griežčiau - gavo 5 starto pozicijų baudą už dvigubų geltonų vėliavų nepaisymą. Tuo tarpu C.Sainzas sankcijų išvengė.

Atnaujinta 14.33 val. V.Bottas pirmasis nubaustas už geltonų vėliavų nepaisymą šeštadienį. Jis gavo 3 starto pozicijų baudą ir kol kas nukrito į 6-ą vietą. Laukiama sprendimų dėl M.Verstappeno ir C.Sainzo.

Iš „pole“ pozicijos Katare startuos britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), kuris šeštadienį dominavo kvalifikacijoje ir olandą Maxą Verstappeną („Red Bull“) aplenkė beveik puse sekundės. Trečias buvo L.Hamiltono komandos draugas suomis Valtteri Bottas („Mercedes“).

M.Verstappenas, V.Bottas ir 7-ą vietą užėmęs ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“) po kvalifikacijos buvo iškviesti pas teisėjus. Įtariama, kad jie nepaisė dvigubų geltonų vėliavų trečios kvalifikacijos dalies pabaigoje, kai padangą pradūręs prancūzas Pierre‘as Gasly („AlphaTauri“) sustojo finišo tiesiojoje. Iš pradžių skelbta, kad M.Verstappenas su kitais pilotais į finišo tiesiąją atvažiavo jau pasibaigus geltonų vėliavų stadijai. Visgi, vaizdo įraše buvo matyti, kad M.Verstappenas į finišo tiesiąją atvažiavo dar esant geltonoms vėliavoms ir, iš pirmo žvilgsnio, nė kiek nepristabdė.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų