Shawnas Porteris | Scanpix nuotr.

Shawnas Porteris | Scanpix nuotr.

  Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegase (JAV) įvyko kova dėl WBO pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo, kurioje savo trofėjų sėkmingai apgynė 34-erių amerikietis Terence‘as Crawfordas (38-0, 28 nokautai), dešimtame raunde privertęs tautiečio Shawno Porterio (31-4-1, 17) nokautų tėvą ir trenerį stabdyti kovą.

Tai buvo pirmas kartas, kuomet Sh.Porteris pralaimėjo anksčiau laiko. Jis pats gerai žino, ką reiškia turėti pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą. 2013-2014 m. jis buvo tapęs IBF čempionu, o 2018-2019 m. – WBC čempionu.

Nors ringe 34-erių metų Sh.Porteris išklausė savo tėvo pastabas, tačiau nutylėjo vieną itin svarbią naujieną – jis nusprendė baigti karjerą. Tą pats Sh.Porteris pranešė praėjus maždaug valandai nuo kovos su T.Crawfordu.

Kaip spaudos konferencijoje kalbėjo Sh.Porteris, jis būtų karjerą baigęs net ir po pergalės ar lygiųjų.

„Aš pasiruošęs išeiti į pensiją“, - kalbėjo Sh.Porteris. „Buvau pasiruošęs šį vakarą pranešti apie savo pasitraukimą ir nesvarbu, ar tai būtų pergalė, ar pralaimėjimas, ar lygiosios. Turėjome datą, kurią būtume susikovę dar kartą (jeigu Sh.Porteris būtų laimėjęs, - aut. Past.). Dabar to nedarysime. Aš pranešu apie savo karjeros pabaigą“.

Bokso analitiku „FOX Sports“ televizijoje dirbantis Sh.Porteris karjerą baigė iškovojęs 31 pergalę, patyręs 4 pralaimėjimus ir kartą kovą baigęs lygiosiomis. Jis nokautavo 17 varžovų. Prieš tai, kai T.Crawfordas jį du kartus pasiuntė į nokdaunus dešimtame raunde, Sh.Porteris buvo pralaimėjęs tik tris artimas kovas prieš Kellą Brooką (2014 m. rugpjūtį), Keithą Thurmaną (2016 m. birželį) ir Errolą Spence‘ą (2019 m. rugsėjį).

Sh.Porteris per 13 metų trukusią profesionalo karjerą iškovojo IBF pusvidutinio svorio kategorijos čempiono diržą bei nugalėjo tokius buvusius ar esamus čempionus kaip Yordenį Ugasą, Danny Garcia, Andre Berto, Paulie Malignaggi, Devoną Alexanderį ir Julio Diazą.

Sh.Porteris didžiuojasi savo pasiekimais, o į pensiją nusprendė išeiti su sveikata ir turtais. Būtent kova su T.Crawfordu leido jam garantuotai uždirbti 4 mln. JAV dolerių.

„Po 2017 m. galvojau, kad kova su E.Spence‘u bus mano paskutinė. Sakiau, kad ji bus paskutinė, tačiau po jos aš pajaučiau, kad yra dar kažkas ir tai buvo T.Crawfordas. Sakiau, kad nesvarbu, laimėsiu, ar pralaimėsiu, ar bus lygiosios – aš pasitrauksiu. Šiam sportui daviau daug, nuo treniruočių iki varžybų ir dar daugiau treniruočių. Kai kovojai su visais geriausiais kovotojais, ką dar gali padaryti?“.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų