„KOK 96: Mega Battle Tournament“: S.Maslobojevas pasiuntė į nokdauną kanadietį ir šventė pergalę, M.Pultaražinskas apgynė čempiono diržą, titulus iškovojo M.Narauskas ir O.Fedorovičius, o H.Vikšraitis patyrė nesėkmę fotogalerijos + VIDEO (56)

2021.11.21 00:36
Sergejus Maslobojevas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Sergejus Maslobojevas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

  Šeštadienį „Avia Solution Group“ arenoje vyko „KOK 96: Mega Battle Tournament“ kovos menų turnyras, kuriame išvydome „Glory“ organizacijoje kovojantį Sergejų Maslobojevą, ONE FC pergalę nuskynusį Dovydą „Rimkenzo“ Rimkų, po ilgos pertraukos į ringą sugrįžtantį Sigitą Gaižauską bei net keturias kovas dėl čempionų diržų.

Pirmą turnyro „KOK Hero‘s Series 2021“ dalį užbaigė mūšis tarp lietuvių Osvaldo Fedorovičiaus (5-1-4) ir Ervino Fokino (2-1-2), kurie susikovė dėl E.Fokinui priklausančio svorio kategorijos iki 66 kg laikinojo „MMA Bushido“ čempiono diržo. Šioje kovoje O.Fedorovičius buvo geresnis tiek stovėsenoje, tiek ir parteryje bei pelnytai šventė pergalę teisėjų sprendimu bei užsijuosė „MMA Bushido“ čempiono diržą. Po kovos buvo paklausta, ar O.Fedorovičius norėtų susikauti su tikrąjį čempiono diržą turinčiu Ignu Barysu, o kovotojas nedvejodamas teigė, kad tą padarys, nors jam nėra svarbu prieš ką kovoti.

O.Fedorovičius 2020 m. rugsėjį yra kovojęs dėl „MMA Bushido“ svorio kategorijos iki 71 kg čempiono titulo, tačiau tada pralaimėjo Žygimantui Ramaškai. Tuo tarpu E.Fokinas 2019 m. lapkritį smaugimo veiksmu nugalėjo italą Allesio Leoni ir tai buvo paskutinė jo kova ringe prieš šio vakaro dvikovą. Pagrindinis šios svorio kategorijos čempiono diržas priklauso šiame turnyre turėjusiam pasirodyti, tačiau dėl kelio traumos po medikų skalpeliu gulusiam I.Barysui, kuris paskutinį kartą kovojo 2018 m. rugsėjį ir greičiau nei per pusantros minutės nokautavo ukrainietį Andrejų Hohlovą.

Antrą turnyro dalį pradėjo D.Rimkus, kuris susikovė su mažai žinomu vokiečiu Alexio Baytcevo (3-2-1). Kova truko vos kiek daugiau nei minutę, o po kelių blokuotų D.Rimkaus smūgių, A.Baytcevo parodė, kad patyrė rankos traumą ir kova buvo nutraukta.

D.Rimkus neseniai turėjo kovą ONE FC organizacijoje: spalio 15-ą kovojo „ONE: First Strike“ turnyre nugalėjo kiną Chunyu Zhangą, tačiau ši kova buvo parodyta tik per lapkričio 12-ą dieną vykusio „ONE: Next Gen II“ turnyro transliaciją.

Kitoje kovoje buvęs svorio kategorijos iki 71 kg KOK čempionas Henrikas Vikšraitis (43-3-7) siekė dar vieno čempiono diržo ir svorio kategorijoje iki 77 kg dėl laikinojo čempiono titulo susikovė su dabartiniu diržo savininku iš Nyderlandų Chico Kwasi (37-0-5). Deja, tačiau lietuviui per keletą mėnesių nepavyko prisitaikyti prie kur kas aukštesnės svorio kategorijos ir jis nesugebėjo atrasti kelių pro Ch.Kwasi gynybą, o teisėjai vieningai paskelbė olando pergalę. Pagrindinis šios svorio kategorijos čempiono diržas priklauso moldovui Constantinui Rusu.

Taip pat įvyko kova dėl laikinojo svorio kategorijos iki 65 kg čempiono diržo tarp jo savininko Mato Pultaražinsko (9-1-1) ir Vito Karoso (2-3), kurie turėjo susikauti dar spalio pradžioje vykusiame turnyre, tačiau tada turnyro dieną V.Karosas pasijautė prastai ir atsidūrė medikų globoje. Šį kartą problemų pavyko išvengti ir į ringą žengę kovotojai pademonstravo įspūdingą kovą. Atidavę visas jėgas, po penkių raundų jie išgirdo, jog teisėjai paskelbė lygiąsias ir vyks papildomas raundas. Per paskutiniąsias 3 minutres kiek tikslesnis buvo M.Pultaražinskas, kuris ir buvo paskelbtas nugalėtoju. Pagrindinis šios svorio kategorijos čempiono diržas priklauso suomiui Pok Billui.

H.Vikšraičio atlaisvintą svorio kategorijos iki 71 kg čempiono diržą iškovojo Mindaugo Narausko (17-4-4), kuris per penkis raundus sugebėjo įrodyti pranašumą prieš latvį Mareką Pelcį (3-1-1) kovą ir pergalę šventė vieningu teisėjų sprendimu.

Vakarą uždarė Lietuvos kovinio sporto žvaigždė S.Maslobojevas (48-0-14), kuris trečiame raunde pasiuntė į nokdauną kanadietį Olivierą Langloisą-Rossą (27-1-9) ir šventė peralę vieningu teisėjų sprendimu.

Šiame turnyre savo žodį tarė ir reperis Ironvytas, kuris atskleidė, kad žengs į ringą ir pasirodys kovo 19-ą dieną Vilniuje vyksiančiame turnyre.

„Prieš porą mėnesių man Donatas paskambino ir sakė, kad reikia susitikti. Jis pasiūlė man sudalyvauti KOK turnyre. Pasakiau, kad tik su viena sąlyga – jeigu viską filmuosime, rodysime, kaip „kačiokas“ ir reperis ruošiasi į ringą. Taigi, kovo 19-ą dieną žengsiu į ringą“, - sakė Ironvytas.

Visi turnyro rezultatai :

Sergejus Maslobojevas (Lietuva, 93,48 kg) - Olivieris Langloisas-Rossas (Kanada, 94 kg) / KOK taisyklės, -95 kg, 3x3 min. / S.Maslobojevo pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Sergejus Maslobojevas | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Sergejus Maslobojevas | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

S.Maslobojevas nuo pat pirmų sekundžių taikė į varžovo pilvą, tuo tarpu O.Langloisas-Rossas naudojo savo kojas ir dažnai smūgiavo į varžovo kojų išorinę dalį. S.Maslobojevas buvo pranašesnis, tačiau tik trečiame raunde jam pavyko pasiųsti varžovą į nokdauną. Kraują liejęs kanadietis dar sugebėjo atsilaikyti iki pat trečiojo raundo pabaigos, tačiau niekam nekilo abejonių, kad pergalę švęs „Kuvalda“.

Po kovos S.Maslobojevas kone pusvalandį fotografavosi su gerbėjais. Kai galiausiai atėjo eilė žiniasklaidai ir interviu su S.Maslobojevu, sirgaliai nesiskirstė ir patys įsiterpė su savo klausimais. Siūlome pasižiūrėti kiek kitokį S.Maslobojevo interviu po kovos, kuriame pasirodė ir jo treneris Andrius Šipaila.

Mindaugas Narauskas (Lietuva, 71 kg) - Marekas Pelcis (Latvija, 71 kg) | kova dėl KOK čempiono titulo, -71 kg, 5x3 min. / M.Narausko pergalė po penkių raundų kovos teisėjų sprendimu

Mindaugas Narauskas ir Marekas Pelcis  | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Mindaugas Narauskas ir Marekas Pelcis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Abu kovotojai turėjo savo momentų šioje kovoje, o antrame raunde M.Narauskui prireikė pagalbos stabdant iš nosies tekantį kraują. Visgi lietuvis sugebėjo įrodyti, kad yra vertesnis pergalės ir teisėjai vieningai paskelbė M.Narausko pergalę.

„Jausmas tikrai geras. Kova buvo tikrai labai artima, ačiū varžovui, bet esu laimingas, kad šį vakarą esu laimėtojas“, - po kovos ringe kalbėjo M.Narauskas. „Ačiū už palaikymą, šiandien tikrai jūsų labai daug susirinko“.

„Nesikoviau dvejus metus, buvau traumuotas, bet tai nepasiteisinimas, aš vis tiek buvau kovoje. Jis yra laimėtojas, sveikinu Mindaugą. Galbūt ateityje turėsime revanšą“, - sakė M.Pelcis.

Matas Pultaražinskas (Lietuva, 68 kg) - Vitas Karosas (Lietuva, 67,3 kg) | kova dėl laikinojo KOK čempiono titulo, -67 kg, 5x3 min. / M.Pultaražinsko pergalė vieningu teisėjų sprendimu po šešių raundų kovos

Matas Pultaražinskas | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Matas Pultaražinskas | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Į ringą V.Karosas žengė šiuo metu itin populiaraus „Squid Game“ serialo kostiumu.

Vitas Karosas | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Vitas Karosas | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

V.Karosas dažnai atliko spyrius į vidinę varžovo kojos dalį. Jis dažniau spausdavo M.Pultaražinską, tačiau reikšmingų smūgių pataikyti kurį laiką nepavyko. Raundo pabaigoje V.Karosas kaire ranka pataikė tikslų smūgį ir M.Pultaražinskas šiek tiek susvyravo, tačiau prie varžovo puolęs V.Karosas įšoko į ringo virves ir kova trumpam buvo sustabdyta. Antrame raunde gerų momentų turėjo tiek V.Karosas, tiek M.Pultaražinskas, kuris kelis kartus itin sėkmingai panaudojo kojos smūgius ir pataikė varžovui į galvą. Trečiame raunde šiek tiek sumažėjo intensyvumas, abu kovotojai dažnai daužė į blokus, o po raundo pabaigą skelbiančio gongo abu šypsojosi ir pasveikino vienas kitą. Pirmame čempioniškame raunde M.Pultaražinskas du kartus iš eilės puikiai pasinaudojo kojų smūgiais: pirmą pataikė į pilvą, o netrukus ir į galvą. Likus pusei minutės iki ketvirtojo raundo pabaigos, M.Pultaražinskas vėl buvo sėkmingesnis ir prie sėkmingų kojų smūgių prijungė ir rankas. Penktame ir paskutiniajame raunde kovotojai rodė nuovargio ženklus, tačiau vis tiek aktyviai keitėsi smūgiais. Tiksint paskutinėms sekundėms V.Karosas pataikė puikų smūgį iš apačios ir tuo kova baigėsi. Pirmasis teisėjas matė M.Pultaražinsko pergalę, antrasis – V.Karoso, o trečiasis – paskelbė lygiąsias ir buvo skirtas papildomas raundas. Papildomame raunde jau abu kovotojai atidavė visas jėgas ir dažnai būdavo tikslūs. Po M.Pultaražinsko smūgių net du kartus V.Karosui iškrito dantų apsauga, o per tas papildomas 3 minutes M.Pultaražinskas sugebėjo įrodyti teisėjams, kad šį vakarą buvo geresnis ir teisėjai vieningai paskelbė šio kovotojo pergalę.

„Manau, kad po penkių raundų laimėjau, nors papildomą pripažįstu, kad pralaimėjau. Kikbokse aš esu tik dvejus metus ir džiaugiuosi, ką sugebėjau parodyti. Tai buvo mano pirma kova prieš tokią auditoriją, dėkoju už palaikymą“, - kalbėjo V.Karosas.

„Sportas.lt“ interviu su M.Pultaražinsku:

Henrikas Vikšraitis (Lietuva, 76,6 kg) - Chico Kwasi (Suomija, 76,8 kg) | kova dėl laikinojo KOK čempiono titulo, -77 kg, 5x3 min. / Ch.Kwasi pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Henrikas Vikšraitis ir Chico Kwasi  | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Henrikas Vikšraitis ir Chico Kwasi | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Iki šiol KOK ringe nepralaimėjusio H.Vikšraičio laukė turbūt vienas pavojingiausių varžovų, kuris tai demonstravo nuo pat pirmų sekundžių. Pirmame raunde H.Vikšraičiui gana sunkiai sekėsi rasti kelių link varžvovo, tuo tarpu Ch.Kwasi sėkmingai pramušdavo lietuvio gynybą. Antrojo raundo pradžioje Ch.Kwasi pagavo lietuvio koją ir jam begriūnant, dar suspėjo pataikyti „švarų“ smūgį. H.Vikšraitį „Avia Solution Group“ arenoje susirinkę sirgaliai aktyviai ragino nesustoti ir skandavo „Lietuva“. Trečiame ir ketvirtame raunduose H.Vikšraičiui sekėsi kiek geriau ir jis dažniau rasdavo skylių varžovo gynyboje, tačiau penktojo pradžioje H.Vikšraitis praleido tikslią Ch.Kwasi smūgių seriją. Kovą Ch.Kwasi užbaigė taip pat būdamas tikslesnis, o teisėjai vieningai pergalę skyrė būtent šiam kovotojui.

„77 kg svorio kategoriją man yra per didelė. Nesu toks didelis, neturėjau pakankamai laiko prie to prisitaikyti. Galbūt vėliau aš sugebėsiu išspardyti Ch.Kwasi užpakalį“, - po kovos kalbėjo H.Vikšraitis. „Į 71 kg svorio kategoriją aš negrįšiu, nes turiu šeimą ir man tai padaryti yra per sunku. Grįšiu į salę, užsiauginsiu raumenis ir sugrįšiu į ringą“.

Dovydas Rimkus (Lietuva, 78 kg) - Alexio Baytcevo (Vokietija) / KOK taisyklės, -75 kg, 3x3 min. / D.Rimkaus pergalė po A.Baytcevo traumos pirmame raunde

Dovydas Rimkus ir Alexio Baytcevo | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Dovydas Rimkus ir Alexio Baytcevo | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

D.Rimkus, kaip ir įprasta, surengė įspūdingą išėjimą. Deja, tačiau kova tokia nebuvo ir ji baigėsi labai greitai: vos po kiek daugiau nei minutės kova buvo sustabdyta dėl A.Baytcevo rankos traumos. Kovotojas iš Vokietijos pats parodė teisėjui, kad kovos nebetęs.

„Nesu laimingas dėl tokios kovos baigties. Esu laimingas, kad galėjau pamatyti visus savo sirgalius, visus, kurie manęs nemėgsta. Visiškai nesvarbu, ką jūs man jaučiate, aš visus jus myliu“, - po kovos ringe sakė D.Rimkus.

 

Ervinas Fokinas (Lietuva) - Osvaldas Fedorovičius (Lietuva) | kova dėl laikinojo „MMA Bushido“ čempiono titulo, -67 kg, 3x5 min. / O.Fedorovičiaus pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Ervinas Fokinas ir Osvaldas Fedorovičius | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Ervinas Fokinas ir Osvaldas Fedorovičius | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Puikiai pasiruošęs O.Fedorovičius prieš E.Fokiną buvo geresnis tiek stovėsenoje, tiek ir parteryje. O.Fedorovičiui antrame raunde pavyko prakirsti E.Fokino antakį, o pastarasis bandydavo kuo skubiau pereiti į parterį, tačiau jame sėkmės taip pat nesugebėjo prisivilioti. Nors E.Fedorovičius dažnai buvo ant nugaros, tačiau jis sugebėjo daryti žalą varžovui ir teisėjams nepaliko klausimų, jog yra vertesnis pergalės bei čempiono diržo.

„Sportas.lt“ interviu su O.Fedorovičiumi:

Sigitas Gaižauskas (Lietuva, 72,85 kg) - Deleris Rasho (Suomija, 73 kg) / Muaythai taisyklės, -73 kg, 3x3 min. / S.Gaižausko pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Sigitas Gaižauskas ir Deleris Rasho | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Sigitas Gaižauskas ir Deleris Rasho | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Kova nebuvo itin aktyvi ir teisėjas dažnai ragino imtis aktyvesnių veiksmų, tačiau pirmame raunde kiek tikslesnis buvo S.Gaižauskas. Antrame raunde prireikė trumpos pertraukėlės, kol buvo nusausintos grindys ir kovotojai galėjo tęsti kovą. S.Gaižauskas kur kas dažniau nei varžovas naudojo kojų smūgius, o antrame raunde sugebėjo susikibus nuversti varžovą ant žemės. Nors abu kovotojai nepadarė daug žalos vienas kitam, tačiau tikslesnis buvo S.Gaižauskas, kuris pelnytai iškovojo pergalę vieningu teisėjų sprendimu.


Ovidijus Jurginas (Lietuva, 84 kg) - Volodymyras Hynzhu (Ukraina) / Bokso taisyklės, -84 kg, 3x3 min. / V.Hynzhu pergalė nokautu antrame raunde (1 min.)

Ovidijus Jurginas ir Volodymyras Hynzhu | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Ovidijus Jurginas ir Volodymyras Hynzhu | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Įpusėjus raundui O.Jurginas puikiais smūgiais pasiuntė varžovą į nokdauną, o netrukus V.Hynzhu ant žemės krito ir antrą kartą. Visgi abu sykius ukrainietis stojosi ir sugebėjo užbaigti raundą. Antrame raunde jau V.Hynzhu buvo kur kas tikslesnis ir iš pradžių vieną kartą pasiuntė O.Jurginą į nokdauną, o netrukus jau po ilgos smūgių serijos lietuvis krito kone be sąmonės ir kova buvo nutraukta. O.Jurginui buvo pridėtas amoniakas, tačiau lietuvis dar ilgą laiką nesugebėjo atsistoti. Galiausiai šiek tiek pasėdėjęs, O.Jurginas nuėjo prie teisėjo, sulaukė sirgalių plojimų ir nugalėtoju buvo oficialiai paskelbtas V.Hynzhu.


Aurimas Krukauskas (Lietuva) - Teo Mikelevičius (Ukraina, 70,7 kg) / KOK taisyklės, -71 kg, 3x3x min. / T.Mikelevičiaus pergalė techniniu nokautu antrame raunde (1 min. 3 sek.)

Aurimas Krukauskas ir Teo Mikelevičius | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Aurimas Krukauskas ir Teo Mikelevičius | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Jau kovos pradžioje po dviejų T.Mikelevičiaus smūgių į kojas, A.Krukauskas krisdavo ant žemės. Vėliau tai pasikartojo dar kartą, tuo tarpu lietuvis nesukūrė nieko pavojinga. Besibaigiant raundui, A.Krukauskas buvo įspaustas į kampą ir turėjo atlaikyti varžovo spaudimą, tačiau tą lietuviui pavyko padaryti, nors pats sėkmingiau atakuoti nesugebėjo. Antrame raunde T.Mikelevičius ir toliau spaudė lietuvį, o galiausiai keliu pataikė į kaktą, atvėrė didžiulę kirstinę žaizdą, dėl kurios kova buvo sustabdyta, o A.Krukauskui prireikė pagalbos stabdant srauniai bėgantį kraują.


Gustas Dimša (Lietuva, 70.3 kg) - Christiano Silva (Brazilija, 71 kg) / KOK taisyklės, -71 kg, 3x3 min. / G.Dimšos pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Gustas Dimša ir Christiano Silva | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Gustas Dimša ir Christiano Silva | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Vėliau šiame turnyre laikinąjį „MMA Bushido“ čempiono diržą gynsiančio Ervino Fokino į ringą palydėtas G.Dimša kur kas geriau pradėjo kovą ir buvo aktyvesnis. Pirmojo raundo pabaigoje G.Dimša atliko tobulą smūgį koja ir pasiuntė varžovą į nokdauną. Suskaičiavus iki 7, Ch.Silva atsikėlė ir tęsė kovą. Nors G.Dimša iš visų jėgų bandė pribaigti varžovą, tačiau laiko buvo per mažai ir nuskambėjo raundo pabaigą skelbiantis gongas. Antrą raundą G.Dimša taip pat pradėjo labai aktyviai ir bandė užbaigti kovą anksčiau laiko, tačiau Ch.Silva atsilaikė ir lietuvis jau buvo kiek pavargęs bei lėčiau užbaigė raundą. Trečiame raunde G.Dimša sugebėjo pramušti varžovo gynybą bei dar kartą pasiuntė jį į nokdauną ir nors Ch.Silva vėl atsikėlė, tačiau pasipriešinti lietuviui nebesugebėjo ir teisėjai vieningai paskelbė lietuvio pergalę.


Brahimas Kallahas (Marokas, 75 kg) - Hubertas Dylewski (Lenkija) / KOK taisyklės, -73 kg, 3x3 min. / H.Dylewski pergalė skirtingu teisėjų sprendimu

Brahimas Kallahas ir Hubertas Dylewski | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Brahimas Kallahas ir Hubertas Dylewski | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Kovos pradžioje kiek tikslesnis buvo B.Kallahas, tačiau vėliau smūgius keliais pajungęs H.Dylewski sugebėjo perimti iniciatyvą. Antrame raunde H.Dylewski buvo tikslesnis, o vieno iš smūgių apsikeitimo metu, B.Hallahas slystelėjo bei pargriuvo, tačiau nokdaunas skaičiuojamas nebuvo. Trečiame raunde abu kovotojai vis dar aktyviai skeitėsi smūgiais tiek į korpusą, tiek į galvą ir abu turėjo savų momentų. Likus maždaug 45 sekundėms H.Dylewski krito ant žemės, bet greitai atsistojo ir nokdaunas nebuvo skaičiuojamas. Tiksint paskutinėms sekundėms kovotojai keitėsi atvirais smūgiais, sulaukė audringos sirgalių reakcijos ir abu kėlė į viršų rankas. Visgi du teisėjai matė H.Dylewski pergalę, o vienas – B.Kallaho.


Klaidas Lukaševičius (Lietuva, 75 kg) - Edvinas Bubelis (Lietuva, 75 kg) / MMA Bushido taisyklės, -75 kg, 2x5 min. / Teisėjų sprendimu paskelbtos lygiosios

Klaidas Lukaševičius ir Edvinas Bubelis | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Klaidas Lukaševičius ir Edvinas Bubelis | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Jau ankstyvoje kovos fazėje K.Lukaševičius praliejo varžovo kraują iš nosies. Nors K.Lukaševičius buvo kiek tikslesnis, o treneriai ragino jį būti aktyvesniu ir užbaigti kombinacijas, tačiau kovotojui pritrūko aštrumo. Raundo pabaigoje kova persikėlė į parterį, tačiau ten nei vienas kovotojas neturėjo pranašumo. Antrame raunde ilgą laiką kova vyko parteryje, kur tiek vienas, tiek kitas kovotojai kurį laiką buvo viršutinėse pozicijose, tačiau iki skausmingo veiksmo taip ir nepriartėjo.

Akimirkos iš spaudos konferencijos:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (56)
Registruoti
Anoniminiai (56)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų