Ilgą konferenciją surengęs P.Motiejūnas: „Schillerio pasilikimas buvo didžiausia vasaros klaida“ (9)

2021.11.18 16:14
Paulius Motiejūnas | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Paulius Motiejūnas | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas ketvirtadienio popietę surengę spaudos konferenciją.

Ilgoje spaudos konferencijoje jis kalbėjo apie „Žalgirio“ sezono pradžią, ateities planus ir ką tik įsigytą Regimantą Miniotą.

Jis sakė, kad R.Miniotas turės galimybę parodyti save.

„Pradėkime nuo tuo, kad turime didelę skylę su didelius. Kaip ir su juo šnekėta, viskas yra jo rankose. Toje pozicijoje lietuvių neturime, ypač kai karjerą baigs Paulius Jankūnas. Nenorime daug prisižadėti, duosime šansą ir vėliau spręsime, ką su juo daryti. Dabar nesinori ir turimų žaidėjų apkrauti ir LKL kiek didesnę rotaciją turėti“, - kalbėjo P.Motiejūnas.

„Žalgiris“ antradienį nutraukė Eurolygos devynių nesėkmių seriją ir įsirašė pirmąją pergalę.

„Jei palyginus su tuo, kas būtų po pralaimėjimo, tai tikrai pasikeitė. Pasitikėjimo reikėjo tiek žaidėjams, tiek treneriams. Smagu, kai pavyksta iškovoti pergalę, tada matai darbo rezultatus ir nuotaikos būna geresnės. Kaip visada sakau, pasidžiaugėme 12 valandų ir judame toliau“, - kalbėjo P.Motiejūnas.

Jis sureagavo į Jono Mačiulio anksčiau viešai išsakytą kritiką apie P.Motiejūno veiksmus: „Pradėsiu nuo to, kad pažįstu jį eilę metų, kartu žaidėme, universitete, vėliau ir rinktinėje kartu dirbome. Žinau, kad jis yra pleputis, anksčiau tai buvo tik mūsų virtuvėje, dabar išlenda ir į viešumą“.

„Žalgiris“ šiuo metu naujoko neieško: „Vėl bandoma nuspėti ateitį... Šiuo metu nieko neplanuojame ir rinkoje neieškome. Nežinome, kas ir kaip bus, kokie bus galimi žaidėjai rinkoje ir su tuo, kas yra, derybų nevedame“.

P.Motiejūnas pripažino, kad derybos su Martinu Schilleriu dėl sutarties nutraukimo yra neįprastos.

„Neeilinė situacija. Per mano karjerą nėra buvę, kad užsienietis liktų Lietuvoje netekęs darbo. Derybos baigtos turėtų būti artimiausiu metu, diskusija vyksta ir jaučiame, kad artėjame prie pabaigos. Tikrai nemokėsime atlyginimo iki sezono pabaigos ir išsiderėsime geresnes sąlygas“, - kalbėjo jis.

P.Motiejūnas mano, kad sutarčių nutraukimo stipriai biudžeto nepatuštins: „Labai ne daug. Kaip ir sakiau, Schillerio ir Mudiay nutraukimas bei naujokų pasirašymas labai mažai viską pakeitė. Po sezono paskaičiuosime tiksliau, bet tikrai nėra, kad labai išeitume iš savo ribų. Tas pats ant to paties. Naujokų algos susideda į tokią pačią, kaip ir vieno Mudiay“.

Tuo tarpu su E.Mudiay atsisveikinta buvo gražiuoju: „Išvažiavo per kelias dienas. Nemanau, kad jis nenorėjo, normaliai tai priėmė, nemažai apie tą situaciją diskutavome ir buvome „on the same page“.

„Žalgiris“ negalėjo laukti, kol E.Mudiay pradės žaisti gerą krepšinį.

„Schillerio planas buvo, kad jis žaistų bent 25 minutes, o mes matėme, kad jis negali ir Mantui tenka didesnis krūvis. Be to, sutartis buvo tik vienam sezonui, todėl negalime ilgai laukti. Priprasti prie Europos ir kitos sistemos jam būtų užtrukę bent iki kovo, o tada Eurolygos sezonas jau būtų baigtas ir laukti mes negalėjome“, - kalbėjo P.Motiejūnas.

Jis įvardijo didžiausią vasaros klaidą - M.Schillerio pasilikimą.

„Jei reikėtų dabar sakyti, teigčiau, kad didžiausia klaida buvo treneris, o po to – Mudiay. Turėjome labai prastą pasirengimą sezonui, kuo toliau žaidė vis prasčiau. Manome, kad silpnoji grandis pradžioje buvo treneris, o po to buvo jau žaidėjai, tariantis su treneriu. Mudiay turėjo būti pagrindinis, o treneris, žinantis NBA mentalitetą, turėjo greitai jį pripratinti, bet kai tai neįvyko, viena klaida sekė kitą“, - sakė P.Motiejūnas.

P.Motiejūnas sulaukė klausimo, kas yra atsakingas už „Žalgirio“ komandos komplektaciją.

„Labai geras klausimas ir net diskusinis, kurį pats dažnai keliu. Kiek man tekę susidurti, kai treneris nedalyvauja komplektacijoje, nuolat būna atvejų, kai žaidėjas atsivežamas ir jam neprilimpa. Nėra taip, kad ir treneris pasirinktų žaidėją, o mes imtume aklai. Visada kartu formuojame komandą, bet trenerio žodis yra paskutinis. Dabar su Francois diskutuojame, ar taip yra gerai. Neneigiame, kad klaidų buvo ir jų ateityje norisi išvengti. Kiek šneku su kitais direktoriais, viskas vyksta panašiai. Tiesiog neįsivaizduoju, kad treneris sakytų „nenoriu“, bet imame. Nebent tai būna kažkoks lietuvis, kai mes žinome geriau už trenerį“, - pasakojo vadovas.

Jis išvardijo, kokius pliusus matė Jure Zdovco pusėje renkantis naująjį trenerį: „Kai kalbėjome, jis sakė, kad šia komanda tiki. Mums labiausiai norėjome griežtumo, apie tai šnekėjome ir išsiskyrus su Martinu. Po Martino, kai buvo chaosas, norėjosi griežtos rankos, kuri ateitų ir darytų. Lyginant su lietuviais, tai buvo geriausias pasirinkimas“.

„Žalgirio“ krepšininkai Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas turi kvietimą į Lietuvos rinktinę.

„Mes teisiškai negalime neišleisti, bet Edgaras turi ir pats pakalbėti su treneriu, dėl jį slegiančio spaudimo. Lukas žaidžia ant savo galimybių ribos ir jam reikia poilsio, jo mažas kūnas lyginant su visais atletais... Jis tikrai yra pavargęs, o ir tapo vienu kertinių žaidėjų, todėl negalime sau leisti jo prarasti. Manau, kad rinktinė susitvarkys ir be jų“, - teigė jis.

P.Motiejūnas nesupranta, kodėl jiems konkurencijos taryba skyrė baudą už tariamą susitarimą su LKL klubais.

„Kaip ir sakėme, nieko nederinome su LKL ar kitomis komandomis. Visoms kitoms komandoms sezonas baigėsi iškart, o mes dar turėjome klaustuką iš Eurolygos. Mes, kaip ir kiti Eurolygos klubai, klausėmės žaidėjų asociacijos ir vykdėme viską kaip sutarta. Kategoriškai nesutinkame su sprendimu ir neatmetame galimybės, kad skųsime. Tik šiandien gavome tuos 22 lapus“, - kalbėjo jis.

P.Motiejūnas nėra ramus dėl komandos biudžeto: „Atvirai, neramina pranešimai, kad gali vėl viską riboti, nes mums tada iškart kerta per biudžetą. Kol kas biudžetą renkame didesnį nei planavome ir panašu, kad tikrai viršysime. Norisi stabilumo ir užtikrintumo, kad su galimybių pasais visi galės eiti, tada galėtume ir renginius planuoti. Dabar sėdime ant adatų ir tikimės, kad mūsų neuždarys“.

P.Motiejūnas pripažino, kad dar vis pasikalba su Šarūnu Jasikevičiumi apie „Žalgirio“ reikalus.

„Kad jis turi daugiau informacijos, nei visi kiti treneriai, tai šimtu procentų. Jis yra žalgirietis, neslėpsime, kad padiskutuojame. Kad jis turėtų balsą – ne. Pasikalbame, kažką išanalizuojame ir tiek. Jis sprendimų neatlieka, bet ryšį palaikome“, - sakė P.Motiejūnas.

Ir jis yra patenkintas J.Zdovco darbu: „Manau, kad treneris įsivažiuoja ir stebint treniruotes, jos tikrai pakilo į kitą lygį. Manome, kad tikrai išgausime tai, ko norėtume“.

P.Motiejūnas tikisi, kad pasibaigus sezonui reikalus galės spręsti nuo balto lapo.

„Niekada neiname „va bank“ ir nebandome visko spręsti čia ir dabar, bet visada pirmenybė duodama šiam momentui ir didžiausia krizė. Pasirašėme trumpus kontraktus, kad po sezono galėtume spręsti nuo balto lapo. Reikia tą krizę išspręsti ir idealu, kad ji būtų išspręsta trejiems metams į priekį“, - sakė jis.

P.Motiejūnas neatmeta varianto, kad ateityje „Žalgirio“ klube gali žaisti daugiau legionierių: „Diskutuojame apie tai, bet kol kas tokio varianto nematome. Esame visa piramidė ir kaip klubas esame atsakingi, kad būtume tų žaidėjų kalvė. Jei nėra lietuvių, imame tuos, kurie yra ir bandome pritempti. Marekas yra puikus pavyzdys, kurį laiką atrodė neatitinkantis lygio, bet pabandėme ir matome, kad gali. Gali būti ir daugiau tokių variantų“.

Jis atsisakė komentuoti gandus apie galimybę tapti Eurolygos vadovu.

„Su klubais esame sutarę, kad to kol kas nekomentuosime. Kol kas nematome, kodėl tokia galimybė turėtų dominti. Norime pirma išeiti iš šio šaršalo ir tada spręsti“.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų