Iš 10-os vietos į 1-ą: Brazilijoje – viena įspūdingiausių L.Hamiltono karjeros pergalių VIDEO (1)

2021.11.14 20:36
Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

 San Paulo „Interlagos“ trasoje sekmadienį baigėsi daug apkalbų sukėlęs 19-asis „Formulės 1“ sezono etapas – Brazilijos GP. Dvi baudas per dvi dienas gavęs ir tik iš 10-os vietos startavęs britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) iškovojo vieną įspūdingiausiu karjeros pergalių ir padidino intrigą kovoje dėl čempiono titulo.

L.Hamiltonas penktadienį laimėjo kvalifikaciją, bet dėl DRS reglamento pažeidimo buvo diskvalifikuotas. Šeštadienį sprinto lenktynes jis pradėjo paskutinis – 20-as, bet per pusvalandį suspėjo pakilti iki 5-os vietos. Dėl vidaus degimo variklių limito viršijimo L.Hamiltonas gavo 5 starto pozicijų baudas, todėl sekmadienį į startą pajudėjo 10-as.

Britas iš karto po starto pakilo į 7-ą vietą, o vos po kelių ratų jau buvo 3-ias. Nesunkiai L.Hamiltonas susitvarkė ir su meksikiečiu Sergio Perezu („Red Bull“) bei pradėjo vytis lenktynių lyderį olandą Maxą Verstappeną („Red Bull“). Pirmasis rimtesnis bandymas lenkti olandą buvo nesėkmingas – L.Hamiltonui neliko vietos, abu pilotai išvažiavo už trasos ribų ir olandas liko priekyje. Nepaisant to, teisėjai nusprendė M.Verstappenui neskirti jokių sankcijų. L.Hamiltonas tai įvertino sarkastišku komentaru, o sukauptą sportinį pyktį netrukus panaudojo dar geriau paruoštam lenkimui. Nors M.Verstappenas dažnai keitė važiavimo kryptį ir netgi gavo įspėjimą, jam apsiginti nepavyko. L.Hamiltonas pakilo į pirmą vietą, greitai atitrūko nuo M.Verstappeno ir šventė įspūdingą pergalę.

Trečias finišavo suomis Valtteri Bottas („Mercedes“). Jis startavo iš „pole“ pozicijos, bet labai greitai prarado vietas „Red Bull“ pilotams. Atrodė, kad suomis finišuos ketvirtas, bet jį išgelbėjo epizodiškai paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė po Lance‘o Strollo („Aston Martin“) incidento. V.Bottas tada pasuko į boksus, prarado nedaug laiko ir grįžo į trasą prieš S.Perezą, kuris buvo sustojęs kiek anksčiau. Vėliau meksikietis suomiui nebepasipriešino ir liko ketvirtas.

Brazilijos GP lenktynių rezultatai:

Brazilijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Brazilijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

M.Verstappenas (332,5 taško) tebepirmauja bendroje įskaitoje, bet jo persvara prieš L.Hamiltoną (318,5) sumenko iki 14 tšk. V.Bottas (203) dar labiau nutolo nuo S.Perezo (178). Konstruktorių įskaitoje „Mercedes“ (521,5) šiek tiek padidino pranašumą prieš „Red Bull“ (510,5), o „Ferrari“ (287,5) vis labiau tolsta nuo prastą formą demonstruojančių „McLaren“ (256).

20-osios sezono lenktynės jau lapkričio 21 d. vyks Katare. Į šią šalį „Formulės 1“ karavanas vyks pirmą kartą.

Atnaujinta 20.33 val. S.Perezas stoja į boksus, renkasi minkštas padangas ir bandys nuvažiuoti greičiausią ratą, kad atimtų tašką iš L.Hamiltono.

Atnaujinta 20.24 val. L.Hamiltonas iš karto atitrūko nuo M.Verstappeno ir artėja prie įspūdingos pergalės. V.Bottas sumažino deficitą iki 8.8 sek., bet jam liko per mažai laiko pavyti olandą.

L.Hamiltono lenkimas prieš M.Verstappeną:

Atnaujinta 20.21 val. Sportinis pyktis L.Hamiltonui padėjo - britas antroje DRS zonoje aplenkė M.Verstappeną ir tapo lyderiu! Teisėjai dar perspėjo M.Verstappeną, kad šis gindamas poziciją taip dažnai nekeistų važiavimo krypties.

Atnaujinta 20.18 val. Likus 15 ratų M.Verstappeną ir L.Hamiltoną skiria mažiau nei sekundė. V.Bottas pralaimi 11.2 sek., bet turi 3.5 sek. pranašumą prieš S.Perezą.

Atnaujinta 20.16 val. Teisėjai, peržiūrėję epizodą, nusprendė rimčiau netirti M.Verstappeno ir L.Hamiltono incidento. Britas į tai sureagavo ironiškai, teisėjų sprendimu stebėjosi ir „Mercedes“ vadovai.

M.Verstappeno ir L.Hamiltono incidentas:

Atnaujinta 20.09 val. Vietos L.Hamiltonui nepalikusiam M.Verstappenui gresia bauda. Teisėjai planuoja tirti jų incidentą.

Atnaujinta 20.06 val. L.Hamiltonas panaikino atsilikimą nuo M.Verstappeno ir pradeda jį atakuoti. Abu pilotai pabuvojo už trasos ribų, bet M.Verstappenas liko priekyje.

Atnaujinta 20.03 val. Vėl viskas grįžo į savo vėžęs - S.Perezas susitvarkė su Ch.Leclercu ir pakilo į 4-ą vietą. Meksikietį nuo V.Botto skiria 3.2 sek.

Atnaujinta 20.02 val. Ilgai laukti nereikėjo - antrą kartą sustojo ir L.Hamiltonas. Dabar M.Verstappenas turi 2.8 sek. pranašumą prieš L.Hamiltoną ir 6.8 sek. - prieš V.Bottą.

Atnaujinta 20.00 val. V.Bottas greitai susitvarkė su Ch.Leclercu ir neprarado daug laiko. S.Perezas po sustojimo boksuose atsidūrė už Ch.Leclerco. Iš lyderių antrą kartą nestojęs lieka L.Hamiltonas.

Atnaujinta 19.59 val. V.Bottas pasekė M.Verstappeno pavyzdžiu, tačiau į trasą grįžo iš karto už Ch.Leclerco ir dabar gaiš laiką.

Atnaujinta 19.58 val. Netikėtas M.Verstappeno ėjimas - vos po 13 ratų su kietomis padangomis jis pasuko į boksus ir pasirinko naujas kietas padangas.

Atnaujinta 19.46 val. Lenktynės jau tęsiasi įprastu režimu. M.Verstappenas vos sekunde lenkia L.Hamiltoną, V.Bottas atsilieka 6 sek., o S.Perezas - 9 sek. Visi lyderiai turi kietas padangas.

Atnaujinta 19.45 val. L.Strollas pametė keletą bolido dalių ir buvo paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė. Iš to labai daug išlošė V.Bottas. Jis pasuko į boksus ir į trasą grįžo trečias, taip aplenkdamas anksčiau stojusį S.Perezą.

Atnaujinta 19.41 val. M.Verstappenas sureagavo į L.Hamiltono ėjimą ir kietas padangas užsidėjo jau kitame rate. Tiesa, per tą papildomą ratą trasoje olandas spėjo prarasti nemažai laiko. Dabar čempionato lyderius beskiria 1.6 sek.

Atnaujinta 19.40 val. L.Hamiltonas 27-ajame rate pirmas iš lyderių pasuko į boksus ir pasirinko kieto mišinio padangas.

Atnaujinta 19.30 val. L.Hamiltonas aplenkė S.Perezą, tačiau šis netrukus susigrąžino poziciją. Visgi, kitame rate britas lenkimą atliko sėkmingiau ir nepaliko vilčių meksikiečiui kontratakuoti. Dabar britą nuo M.Verstappeno skiria 3.8 sek.

Atnaujinta 19.27 val. M.Verstappenas turi 2 sek. pranašumą prieš S.Perezą, kurį spaudžia L.Hamiltonas. V.Bottas lyderiui pralaimi 4 sek., o „Ferrari“ duetas jau atsilieka kiek daugiau.

Atnaujinta 19.26 val. 17-oje vietoje važiuojantis Y.Tsunoda už avariją su L.Strollu gavo 10 baudos sek. ir į taškus veikiausiai nepretenduos. Jo komandos draugas P.Gasly važiuoja 8-as.

Atnaujinta 19.24 val. Lenktynės vėl tęsiasi įprastu režimu.

Atnaujinta 19.21 val. M.Schumacheris bandė lenkti K.Raikkoneną ir pažeidė priekinį sparną, kuris palindo po bolidu. Trasoje pabiro nemažai detalių, todėl paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė.

Atnaujinta 19.18 val. Lenktynės tęsiasi įprastu režimu. Lyderiai išlaikė turėtas pozicijas.

Atnaujinta 19.11 val. Y.Tsunoda po susidūrimo su L.Strollu primėtė bolido dalių trasoje, todėl pasirodė saugos automobilis. Tai - geros naujienos L.Hamiltonui, kuris atsidūrė prie pat S.Perezo su M.Verstappenu.

Atnaujinta 19.08 val. L.Hamiltonas jau aplenkė Ch.Leclercą, buvo praleistas į priekį V.Botto ir pakilo į trečią vietą.

Lenktynių startas:

Atnaujinta 19.06 val. Labai prastai startas susiklostė C.Sainzui. Jis susidūrė su L.Norrisu, praleido į priekį Ch.Leclercą su S.Perezu, o dabar buvo aplenktas ir L.Hamiltono bei nukrito į 6-ą vietą.

Atnaujinta 19.04 val. M.Verstappenui revanšas prieš V.Bottą pavyko - olandas startavo geriau už suomį ir pakilo į pirmą vietą. V.Bottas vėliau dar buvo išvažiavęs už trasos ribų ir prarado antrą poziciją S.Perezui. L.Hamiltonas startavo puikiai, iš karto pakilo į 7-ą vietą, o dabar važiuoja jau 6-as. L.Norrisas pradūrė padangą ir turėjo pasukti į boksus.

Pagrindinis M.Verstappeno konkurentas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) dėl DRS reglamento pažeidimo buvo diskvalifikuotas iš penktadienio kvalifikacijos, todėl šeštadienį startavo paskutinis – 20-as. Per pusvalandį trasoje jam pavyko aplenkti 15 pilotų ir finišą jis kirto 5-as. Tiesa, tada jam dar buvo pritaikyta 5 starto pozicijų bauda už vidaus degimo variklio keitimą, todėl sekmadienį į startą jis pajudės iš 10-os vietos. M.Verstappenas už L.Hamiltono bolido galinio sparno čiupinėjimą gavo 50 tūkst. eurų baudą. Olandas po baudos juokavo, kad teisėjai už jo pinigus galės skaniai pavakarieniauti ir patikino, kad jį domino ne DRS sistema, o galimai lankstus „Mercedes“ galinis sparnas.

L.Hamiltonui „Interlagos“ nėra pati sėkmingiausia trasa – čia jis teturi 2 pergales (2016 m. ir 2018 m.). Iš dabartinių pilotų čia išsiskiria 3 pergales iškovojęs vokietis Sebastianas Vettelis, o pastarąsias lenktynes San Paule 2019 m. laimėjo M.Verstappenas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų