Keturi gynėjai protokole. Ar ne per didelė rizika? (2)

2021.11.12 11:55
Aurimas Budraitis
Lietuvos futbolo rinktinė | Elvio Žaldario nuotr.

Lietuvos futbolo rinktinė | Elvio Žaldario nuotr.

Edgaras Utkus, Edvinas Girdvainis, Linas Klimavičius, Saulius Mikoliūnas, Rolandas Baravykas – žaidėjai, kuriuos mielai šalia savęs šį vakarą matytų Valdas Ivanauskas, tačiau to nebus. Dėl traumų, dėl kitų sveikatos problemų ar dėl noro įsitvirtinti klube nei vienas iš šių futbolininkų į Belfastą neišvyko.

Tai reiškia, kad į atrankos rungtynių su Šiaurės Airija protokolą bus įrašyti vos keturi gynėjai (Egidijus Vaitkūnas, Benas Šatkus, Vytas Gašpuitis ir Dominykas Barauskas) – tiek mažai, kiek nebuvo nei karto nuo Lietuvos nepriklausomybės atgavimo. Klausimas: ar buvo galima to išvengti? Be abejo, taip.

Visų pirma, tokios keistos situacijos nebūtų, jei paskutinę minutę dėl traumų nebūtų iškritę S.Mikoliūnas ir E.Girdvainis. Neabejotinai, tai situaciją būtų pakeitę kardinaliai. Vis tik, mes kalbame apie situaciją, kurios nepasirinksi. Abu žaidėjai į Šiaurės Airiją neišvyko dėl traumų.

Kas juos galėjo pakeisti? Jei žiūrėtumėm A lygos kontekstu, tai be penkių minučių A lygos čempiono „Žalgirio“ sudėty tokių žaidėjų nerasime. „Sūduva“? Marijampolės klubas turi du nuolat žaidybinio laiko turinčius žaidėjus. Sportas.lt žiniomis, Vaidas Slavickas kvietimo atsisakė, o Marko Benetos V.Ivanausko planuose nebuvo. Žiūrint iš šalies, neatrodo, kad šis gerą sezoną žaidžiantis gynėjas dabartinėje situacijoje labai pamaišytų.

Galime prisiminti, kad į praėjusį rinktinių langą buvo iškviestas ir „Panevėžio“ vidurio gynėjas Justinas Januševskis, tačiau šįsyk jo paslaugų neprireikė. Solidų žaidimą A lygoje demonstruoja ir Lukas Čerkauskas, Mantas Fridrikas, Valdemaras Borovskis bei Aleksandras Levšinas. Ar tikrai bent vienas iš jų negalėtų būti pagalbininkas, jei, neduok Dieve, kažkuris iš dabartinio ketverto patirtų traumą arba būtų pašalintas iš aikštės?

Kokios opcijos tuomet? Galime spėti, kad į gynybą būtų atitraukti Justas Lasickas arba Martynas Dapkus. Gali būti, kad abu. Gali būti, kad net nuo rungtynių pradžios. Jei pasitvirtintų ši hipotezė, problemos kaip ir nėra. Tuomet esamiems žaidėjams reikia sužaisti taip, kaip jie gali geriausiai.

---

Daugiau apie rinktinės sudėtį tinklalaidėje FutbolasLT:

 

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų