A.Vitkauskas: „Tiesiog trūko stabilumo“

2021.11.10 18:37
Armantas Vitkauskas | Elvio Žaidario nuotr.

Armantas Vitkauskas | Elvio Žaidario nuotr.

Nors „Riteriams“ šiame sezone dar liko sužaisti dvejas „Optibet A lygos“ rungtynes su Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ ir Kėdainių „Nevėžiu“, jau dabar aišku, kad sostinės ekipa, kaip ir pernai, iš šeštos pozicijos nepasislinks. Tai paaiškėjo po paskutiniojo turo rungtynių, kuriose „Riteriai“ nusileido „Panevėžiui“, o „Hegelmann Litauen“ nugalėjo „Sūduvą“.

Šeštoji vieta – tikrai ne tas rezultatas, kurio klubas tikėjosi prieš sezoną. Tai kokie gi buvo tikslai ir kaip susiklostė aplinkybės?

„Viduje tikrai buvo toks jausmas, kad galime pakovoti ir dėl aukštesnių vietų. Nemažai rungtynių, žaisdami gerai, nesugebėdavome laimėti. O norint kilti aukščiau, reikia daugiau pergalių. Neužtenka vien žaisti lygiosiomis. Visada į aikštę eidavome tik laimėti, nepriklausomai nuo to, koks varžovas būtų. Buvo gerų rungtynių prieš pirmaujančias komandas, bet buvo ir prastesnių atkarpų, kurios neleido mums pakilti aukščiau. Tiesiog trūko stabilumo“, – savo poziciją dėstė pagrindinis vartininkas Armantas Vitkauskas.

Šiame sezone asmeninį rekordą pasiekė Mindaugas Grigaravičius, kuris iki šiol per vieną sezoną vienuolikos įvarčių dar nebuvo įmušęs. Vis tik, kaip pats sako, iki pilnos laimės trūko geresnių komandinių rezultatų.

„Mano nuomone, galutinė mūsų šeštoji vieta nėra dėsninga. Nežiūrint į mažas duobeles, dažnai mes rodėme solidų ir kokybišką futbolą. Kažkur pavedė patirties trūkumas žaiždžiant prieš komandas, esančias žemiau mūsų, kažkur per daug klydom arba trūko sėkmės. Mes beveik pusę sezono rungtynių sužaidėme lygiosiomis. Matematika paprasta – jei bent trejos lygiosios būtų virtusios pergalėmis, šiandien kovotumėm dėl aukštesnių pozicijų.

Žaisdami su dviem stipriausiomis lygos komandomis – „Žalgiriu“ ir „Sūduva“, mes net penkis kartus nepralaimėjome. Tai parodo, kad esame gera ir kokybiška komanda, kuri gali sėkmingai kovoti su čempionato lyderiais. Tačiau žiūrint į kitas komandas, supranti, kad ištraukti tokias rungtynes, kaip su „Banga“ ar „Nevėžiu“, reikia truputį daugiau meistriškumo. Tokia dviprasmiška situacija“, – kalbėjo M. Grigaravičius.

Vyriausias komandos žaidėjas Valdemaras Borovskis per šį sezoną nepraleido nei vienų rungtynių. Vis tik, tiek aikštėje, tiek rūbinėje lyderiu buvusiam 37-erių gynėjui šimtaprocentinio rezultato pasiekti nepavyks. Paskutinėje dvikovoje prieš „Panevėžį“ V. Borovskis užsidirbo ketvirtą geltoną kortelę ir būsimose rungtynėse prieš „Hegelmann Litauen“ nežais.

„Kai sužaidi tiek rungtynių, kvescionuoti rezultatą nėra teisinga, bet aš vis tiek nemanau, kad mūsų šeštoji vieta yra dėsninga. Sezono pabaigoje mes žaidėme tikrai geresnį futbolą nei pradžioje. Atėjus treneriui Migueliui Moreirai, radome žaidimą, kurį turėjome žaisti nuo sezono pradžios.

Per sezoną mes labai daug kartų sužaidėme lygiosiomis. Lygiosios iš savęs nėra labai blogas rezultatas, tačiau žaidžiant vien lygiosiomis taškų kraitis auga minimaliai. Mes galėjome žaisti su visais ir tai įrodo iš stipriausių komandų atimti taškai. Vis tik, reikia mokėti laimėti ir prieš silpnesnius, o tą padaryti šiemet mums sekėsi ganėtinai sunkiai“, – sakė V. Borovskis.

Į pirmą rimtą duobę „Riteriai“ šį sezoną įkrito tuomet, kai koją susilaužė Aleksandras Levšinas. Sutapimas ar ne, tačiau gynėjui sugrįžus į rikiuotę, komandos žaidimo kreivė ir vėl kilo į viršų.

„Sunkus sezonas. Tiek man, tiek komandai. Be abejo, norisi kovoti dėl aukščiausių pozicijų, tačiau tai ne visada pavyksta. Šeštoji vieta mūsų komandai blogas rezultatas, todėl privalome padaryti išvadas ir kitą sezoną nebekartoti tų pačių klaidų.

Mes sunkiai pradėjome čempionatą, ieškojome savo žaidimo ir tik antroje sezono pusėje jį suradome. Pradėjome praleidinėti mažai įvarčių, tačiau negalėjome įmušti. Geriau jau būtumėm dukart pralaimėję, po to dukart laimėję, o mes su visais žaidėme lygiosiomis. Kiekvienas turime apgalvoti, ką padarėme ne taip ir, neabejoju, kad įmanoma viską pakeisti į gerąją pusę“, – reziumavo A. Levšinas.

Lapkričio 20-ąją „Riteriai“ Kaune susikaus su šiemet dar nenugalėtais „Hegelmann Litauen“ futbolininkais, o po savaitės Kėdainiuose – su „Nevėžiu“.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų