Vaikai perdavė D.Vaičiuliui organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vėliavą ir savo tikslus fotogalerija

2021.11.10 11:42
sviesiautamsiau.lt nuotr. | Organizatorių nuotr.

sviesiautamsiau.lt nuotr. | Organizatorių nuotr.

 Netrukus ekspediciją į Antarktidą pradėsiantis Darius Vaičiulis antradienį apsilankė Alytaus vaikų dienos centre, kur susitiko su jį lankančiais vaikais. Susitikimo metu vaikai užrašė savo tikslus ant nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vėliavos ir įteikė ją ekstremalaus sporto entuziastui. D. Vaičiulis pažadėjo vėliavą iškelti Pietų ašigalyje.

Surinko vaikų svajones ir tikslus

Susitikimo dienos centre metu D. Vaičiulis vaikams papasakojo ne tik apie jau patirtus gyvenimo iššūkius ir laukiančios ekspedicijos pavojus, bet pasidalijo vaikams iki tol nežinomais faktais apie tolimąją Antarktidą. D. Vaičiulis vaikams taip pat pasakojo apie pirmuosius keliautojus, atradusius Pietų ašigalį, ir atskleidė, kaip turi elgtis „tarptautinio žemyno” svečiai, saugodami gamtą ir aplinką.

Išgirdę kvapą gniaužiančių istorijų, vaikai įsidrąsino ir ėmė uždavinėti D. Vaičiuliui pačius įvairiausius klausimus – nuo įsimintiniausios gyvenimo kelionės iki to, kaip atrodo tikro keliautojo amunicija. Drąsiausi vaikai patys išbandė specialią keliautojo aprangą, apsaugančią nuo 40 laipsnių šalčio. Tačiau šis susitikimas buvo ypatingas ne tik dėl galimybės pabendrauti ir susipažinti su vaikais. D. Vaičiulis turėjo dar vieną svarbią priežastį – surinkti vaikų svajones ir tikslus. Vaikai juos surašė ant „Gelbėkit vaikus” vėliavos, kurią D. Vaičiulis neš visos ekspedicijos metu ir iškels Pietų ašigalyje.

sviesiautamsiau.lt nuotr. | Organizatorių nuotr.

sviesiautamsiau.lt nuotr. | Organizatorių nuotr.

„Susitikimo su Dariumi metu vaikai sužinojo daug naudingos ir įdomios informacijos apie Antarktidą ir laukiančią ekspediciją. Ši pažintis vaikams parodė, kad kiekviena ekspedicija nėra tik nuotykis, bet be galo didelio pasiruošimo reikalaujantis įsipareigojimas. Po susitikimo Dariaus pavyzdžio įkvėpti vaikai ant „Gelbėkit vaikus“ vėliavos noriai rašė savo gyvenimo tikslus, kuriuose atsispindėjo troškimas patirti gyvenimą keičiančius įvykius ir įspūdžius. Dariaus duotas pažadas nunešti vaikų tikslus į Pietų ašigalį vaikams suteikė tikėjimo, kad jų įvardinti tikslai tikrai vieną dieną taps realybe“, – sakė organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Ugdyti ir padėti siekti tikslų

Vykdamas į Antarktidą, D. Vaičiulis siekia ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į sunkiomis sąlygomis gyvenančių vaikų problemas, bet ir paskatinti jas spręsti suvienijus jėgas. Dėl to, kartu su organizacija „Gelbėkit vaikus” yra vykdoma iniciatyva „Už gyvenimo tikslą kiekvienam Lietuvos vaikui!“. Šia iniciatyva siekiama sutelkti visuomenę ir verslo bendruomenę bendram siekiui – surinkti lėšas 49 „Gelbėkit vaikus“ organizacijos kuruojamiems vaikų dienos centrams. Juos lankančiam beveik tūkstančiui vaikų šiandien labiausiai trūksta kokybiškų ugdomųjų veiklų.

Ugdomosios veiklos gali padėti vaikams atsiskleisti, pažinti savo gebėjimus ir talentus, stiprinti turimus įgūdžius ir ugdyti naujus. Skirtingos, kokybiškos edukacinės veiklos sunkumų patiriantiems vaikams gali padėti suvokti savo norus, pasirinkti gyvenimo kryptį, nusistatyti trumpalaikius bei ilgalaikius savo gyvenimo tikslus, o su reikiama pagalba juos pasiekti.

„Iniciatyvos metu surinktomis lėšomis bus finansuojamos tokios vaikų pasirinktos lavinamosios veiklos, kaip meno terapija, robotika, užsiėmimai su žirgais ir daugelis kitų. Kokybiškas vaikų užimtumas padės auginti motyvuotą, iniciatyvią ir savo tikslų užtikrintai siekiančią jaunąją Lietuvos kartą, nepaisant to, kad šiandien sunkumų patiriantys vaikai turi prastesnes starto pozicijas už savo bendraamžius”, – pasakoja R. Dičpetrienė.

sviesiautamsiau.lt nuotr. | Organizatorių nuotr.

sviesiautamsiau.lt nuotr. | Organizatorių nuotr.

Dėl būtinybės rūpintis kokybišku vaikų užimtumu pritaria ir iniciatyvos „Už gyvenimo tikslą kiekvienam Lietuvos vaikui!“ ambasadorius D. Vaičiulis: „Norint, kad vaikai ne tik turėtų svajonių ir tikslų, bet ir jų siektų, labai svarbu suteikti jiems kokybišką ugdymą, didinti vaikų užimtumą ir leisti jiems susipažinti su tuo, ką gali pasiūlyti didelis ir platus pasaulis. Veiklos, kuriomis užsiėmiau augdamas, atvėrė man daug galimybių, tad tikiu, kad ugdydami, lavindami ir užimdami vaikus galime juos įkvėpti ieškoti savęs. O kai jie atras savo pašaukimą – suteikti tinkamus įrankius tam, kad užsibrėžti tikslai būtų įgyvendinti.”

Tapti virtualiais ekspedicijos į Antarktidą dalyviais galite apsilankę ČIA, o prisidėti prie iniciatyvos įgyvendinimo – specialioje Aukok.lt paskyroje.

Apie Darių Vaičiulį:

Iniciatyvos „Už gyvenimo tikslą kiekvienam Lietuvos vaikui!“ ambasadorius Darius Vaičiulis yra verslininkas, daugkartinis Lietuvos ir tarptautinių orientavimosi varžybų čempionas. Ekstremalaus sporto entuziastas 5-erius metus praleido naviguodamas komandos draugą Antaną Juknevičių Dakaro ralio bekelėmis ir dykumomis. Kartu Dakaro Pankų duetas iškovojo 2 Dakaro ralio Baltijos šalių rekordus. Darius Vaičiulis yra vienas iš nedaugelio įveikęs „Seven summits” iššūkį – įkopęs į aukščiausią kiekvieno kontinento viršūnę.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų