R.Namajunas kalbėjo apie jausmus klausant teisėjų sprendimo, įvertino W.Zhang patobulėjimą ir pasakė, kas turėtų būti jos kita varžove

2021.11.07 12:37
Rose Namajunas | „Stop“ kadras

Rose Namajunas | „Stop“ kadras

 Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Niujorke (JAV) vyko vienas didžiausių šių metų MMA turnyrų – „UFC 268“. Jame 29-erių metų lietuvių kilmės kovotoja Rose Namajunas po labai apylygės kovos ir skirtingo teisėjų sprendimo (48-47, 47-48, 49-46) apgynė minimalaus svorio kategorijos (iki 115 svarų) pasaulio čempionės diržą prieš 32-ejų metų kinę Weili Zhang.

Tai buvo jau antroji R.Namajunas pergalė prieš kovotoją iš Kinijos. Šių metų balandį „UFC 261“ turnyre lietuvių kilmės kovotoja vos per 1 min. 18 sek. smūgiu iš kojos nokautavo W.Zhang ir tada atėmė svorio kategorijos iki 115 svarų čempionės titulą bei tapo pirmąja kovotojo moterimi, kuri antrą kartą tampa tos pačios svorio kategorijos čempione.

Po kovos vykusioje spaudos konferencijoje R.Namajunas kalbėjo apie kitą būsimą varžovę bei įvertino kovą su W.Zhang.

R.Namajunas teigė, kad W.Zhang nuėjo ilgą kelią nuo pirmosios kovos, todėl šios dvi dvikovos gerokai skyrėsi. Čempionė pripažino, kad nerimavo, jog teisėjų sprendimas gali būti jai neparankus.

„Labai savimi didžiuojuosi. Buvo sunku, bet tikrai savimi didžiuojuosi. Nenuostabu, kad ji patobulėjo, manęs tai nenustebino. Galbūt jos distancijos valdymas patobulėjo, bet manęs niekas nestebino, nes buvau tam pasiruošusi“, – sakė R.Namajunas. „Į penktąjį raundą ėjau gana įsitikinus, kad aš jį laimėsiu. Mano mintyse kova buvo labai artima, tačiau po penktojo raundo jaučiau, kad jį laimėjau. Galėjau tai tęsti ir toliau. Kai jie perskaitė jos vardą iš teisėjo lapelio, šiek tiek sunerimau. Niekada negali žinoti, ką pamatė teisėjai, nes tai buvo apylygė kova. Buvau pasiruošusi viskam“.

Buvo pastebėta, kad šį vakarą daugelis kovotojų slidinėjo narve. Apie tai kalbėjo ir R.Namajunas.

„Tai buvo pirmas kartas, kai pajaučiau tokį slidumą ir tai buvo keista“, – sakė R.Namajunas.

Žvelgdama į priekį, R.Namajunas mato Carlą Esparzą, kuri 2014 m. gruodį „The Ultimate Fighter 20 Finale“ turnyre trečiame raunde yra privertusi ją pasiduoti.

„Ji buvo mano mintyse prieš įsitraukiant į antrą dvikovą su W.ZHang“, – sakė R.Namajunas. „Tai atrodo logiškas žingsnis, bet turime pamatyti, ką galvoja UFC. Aš norėčiau susikauti su Carla“.

Pati C.Esparza yra nepralaimėjusi nuo 2019 m. ir turi penkias pergales iš eilės.

R.Namajunas buvo paklausta, kur šiame divizione ji mato W.Zhang. Ji supranta, kad Kinijos kovotoja darys viską, kad gautų progą vėl kovoti dėl titulo bei pripažino, kad su ja reikalų turės visos kovotojos.

„Ji bus kieta varžovė bet kuriai kovotojai, pažiūrėkite, ką ji padarė praeityje“, - sakė R.Namajunas.

Vienas iš žurnalistų pastebėjo, kad R.Namajunas „Madison Square Garden“ arenoje laimėjo jau dvi čempioniškas kovas ir kai kurie tai jau vadina „Rose Garden“, o tai išgirdusi kovotoja plačiai nusišypsojo.

„Niurjokas yra nuostabus, čia žmonės man visada parodo meilę. Niujorkas mane įkvepia, tai kiečiausi žmonės pasaulyje. Kartais tai būna chaotiška, tačiau man čia patinka“, – sakė R.Namajunas.

Kaip pati R.Namajunas patobulėjo, palyginus nuo pirmosios kovos su W.Zhang?

„Pasakyčiau, kad mano gynyba pagerėjo. Sunku kažką pasakyti, mano puolimas taip pat veikė. Labiausiai veikė mano šaltakraujiškumas ir čempioniška mąstysena“, – sakė R.Namajunas.

R.Namajunas kalbėjo, kad šiai kovai ruošėsi šešis mėnesius, prieš pirmą kovą taip pat turėjo šešių mėnesių treniruotes.

„Visą laiką bandžiau išlikti aktyvi, net ir darydama kažką kitą, aš bandžiau patobulėti“, – sakė R.Namajunas.

Dar prieš R.Namajunas žengiant į narvą, jame kovojo jos komandos draugas Justinas Gaethje, kuris didžiuliame kare nugalėjo Michaelą Chandlerį. R.Namajunas teigė, kad žiūrint šią dvikovą jos širdis plakė daug greičiau.

„Įprastai aš nežiūriu kitų kovų per savo apšilimą, tačiau šį kartą negalėjau nežiūrėti. Turėjau trumpą pertrauką prieš savo kovą, bet tas žiūrėjimas buvo tikras iššūkis. Tai buvo klasiškas Gaethje“, – sakė R.Namajunas.

Po kovos R.Namajunas pasveikino UFC čempionė kirgizė Valentina Ševčenko, kuri, kaip teigė pati R.Namajunas, yra mėgstamiausia jos kovotoja.

R.Namajunas savo sąskaitoje turi 11 pergalių (2 nokautai) ir 4 pralaimėjimus. Per paskutines septynias savo kovas R.Namajunas yra iškovojusi 6 pergales ir patyrusi 1 pralaimėjimą. Anksčiau svorio kategorijos iki 115 svarų čempionės titulą ji turėjo nuo 2017 iki 2019 m., tačiau jį prarado „UFC 237“ turnyre, kai buvo įveikta Jessica Andrade. Vėliau ji sugrįžo ir atsirevanšavo J.Andrade, kuri prarado diržą prieš W.Zhang ir galiausiai įveikė ir kinę.

W.Zhang yra iškovojusi 21 pergalę (10 nokautų) ir patyrusi 3 pralaimėjimus. W.Zhang iki pirmojo pralaimėjimo R.Namajunas buvo iškovojusi net 21 pergalę iš eilės. Kuomet W.Zhang 2019 m. rugpjūtį iškovojo UFC čempionės titulą, ji diržą buvo apgynusi vienintelį kartą, kai „UFC 248“ turnyre įveikė lenkę Joanną Jedrejczyk ir pademonstravo vieną iš geriausių metų kovų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų