D.Barauskas: „Praleidžiame nedaug, bet norint laimėti – turime mušti daugiau“

2021.11.03 08:42
Dominykas Barauskas | Elvio Žaldario nuotr.

Dominykas Barauskas | Elvio Žaldario nuotr.

2019 metais dabartinis „Riterių“ kapitonas Dominykas Barauskas sėdėjo ant atsarginių Marijampolės „Sūduvos“ suolo. Prabėgo vos dveji metai, per kuriuos gynėjas sugebėjo užsitarnauti sostinės ekipos kapitono raištį bei nuolatinius kvietimus į nacionalinę rinktinę. Nors Valdas Ivanauskas nepaskelbė žaidėjų, kurie atstovaus Lietuvai lapkričio lange, kuriame laukia oficialios rungtynės Šiaurės Airijoje bei kontrolinė dvikova su Kuveitu, bet galime neabejoti, jog D. Barausko pavardę tame sąraše išvysime.

„Laukia dvejos įdomios rungtynės, iš kurių su vienu varžovu net nesame žaidę. Neabejoju, kad bus įdomu. Lygiai taip pat, kaip ir lapkričio lange, kai turėjau galimybę debiutuoti nuo rungtynių pradžios. Tąsyk žinojau, kad Egidijus Vaitkūnas dėl geltonų kortelių žaisti negalės. Daugiau krašto gynėjų rinktinės stovykloje nebuvo, tad mintyse galvojau, kad gali pasisekti taip, jog treneriai pasitikės manimi.

Taip ir atsitiko, todėl dvikovai su Šveicarija buvau maksimaliai susikoncentravęs, jaučiau komandos draugų, taip pat ir stadione susirinkusių žiūrovų palaikymą“, – sakė „Riterių“ kapitonas.

Nepaisant sėkmingo individualaus pasirodymo, Lietuvos rinktinė Šveicarijai prilygti nesugebėjo. Po daug žadančios pergalės prieš Bulgariją, buvo patirta nesėkmė 0:4.

„Iki pertraukos žaidėme neblogai, tačiau pasijautė lygių skirtumas. Dar Europos čempionato metu galėjome įsitikinti, kokio gerumo komanda yra Šveicarijos rinktinė. Praleidome apmaudžius įvarčius po standartinių situacijų, o pasivyti tokią komandą nėra lengva.

Vis tik, net ir tokie pralaimėjimai jauniems žaidėjams suteikia labai daug pasitikėjimo savimi. Vien žaidimas prieš tokio lygio komandas duoda labai daug. Aš asmeniškai klube prieš sezoną tapau kapitonu, o su raiščiu atėjo ir didelė atsakomybė. Teko išeiti iš komforto zonos ir priimti ją. Lygiai taip pat, kaip ir po debiuto nacionalinėje rinktinėje“, – kalbėjo D. Barauskas.

„Riteriai“ pastaruoju metu „Optibet A lygoje“ nepralaimi net aštuonerių rungtynių iš eilės. Vis tik, per tą laikotarpį buvo iškovotos tik dvi pergalės ir net šešis kartus sužaista lygiosiomis. Įskaitant ir paskutines rungtynes prieš Gargždų „Bangą“.

„Žinome „Bangos“ situaciją. Komanda kovoja dėl išlikimo lygoje ir šie taškai jiems gyvybiškai svarbūs. Suvokėme, kad aikštėje bus daug kovos ir viską lems greitai įmušti įvarčiai. Deja, nepavyko realizuoti labai gerų progų. Reziumuojant, nepralaimėjome, nepraleidome, tad pozityvo tikrai yra.

Apskritai, statistika sako, kad esame gera komanda. Mes per aštuonerias rungtynes praleidome vos tris įvarčius, o pergalėms pasiekti reikia įmušti vienu įvarčiu daugiau nei įmuša varžovai. Deja, to kartais pasiekti nepavyksta“,- reziumavo kapitonas.

Iki sezono pabaigos vilniečiams liko vos trejos rungtynės. Sėkmingai jas sužaidus, yra galimybė pakilti į penktąją turnyro lentelės vietą.

„Komandoje yra daug jaunų žaidėjų, kuriems kiekvienose rungtynėse reikia įrodyti, ko esi vertas. Aš – ne išimtis. Todėl motyvacijos tikrai bus. Turime išsikeltus tikslus, kuriuos ir bandysime įgyvendinti“, – apie sezono pabaigą kalbėjo D. Barauskas.  

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų