V.Paulauskas: „Jaunimas arimui būna nepasiruošęs“

2021.10.27 13:55
Valdas Paulauskas | fkriteriai.lt nuotr.

Valdas Paulauskas | fkriteriai.lt nuotr.

Jeigu „Riteriai“ rinktų labiausiai per metus patobulėjusį žaidėją, tai Valdas Paulauskas būtų vienas realiausių pretendentų laimėti šioje nominacijoje. Dvidešimtmetis futbolininkas šiemet iš gynybos persikėlęs į saugų grandį, savo CV „Optibet A lygoje“ padidino nuo vienų rungtynių iki 24-erių. Maža to, jo sąskaitoje trys pelnyti įvarčiai, vienas rezultatyvus perdavimas ir nuolatiniai kvietimai į šalies U-21 rinktinę.

„Kai esi vaikas, visada atrodo, kad perėjimas į vyrų futbolą bus lengvesnis. Tuomet susiduri su realia situacija ir supranti, kad niekas tavęs nepagailės vien dėl to, kad esi jaunesnis. Kiekvienas žaidėjas nori išsaugoti vietą aikštėje, todėl treniruotėsi turi arti iki negalėjimo. Jaunimas tokiam arimui kartais būna nepasiruošęs, dėl to ir užtrunka tas procesas, kol jauni žaidėjai pereina į vyrų futbolą.

Aš asmeniškai dar prieš šį sezoną tikėjau, kad tai yra tie metai, kai gausiu daugiau žaidybinio laiko. Kai sugebi tuo pats patikėti, tada ir išpildyti tampa lengviau. Nesakau, kad viską gerai darau, tačiau psichologiškai, lyginant su praėjusiais metais, esu žymiai stipresnis“, – sakė V. Paulauskas.

Liepos 19 dieną rungtynėse Alytuje prieš „Dainavą“ futbolininko CV atsirado naujas įrašas – jis tą vakarą pelnė pirmąjį savo karjeros įvartį aukščiausiame šalies futbolo divizione. Dar po keturių dienų, atėmęs iš „Džiugo“ vartininko kamuolį, vėl taikliai smūgiavo, o po mėnesio dvikovoje Panevėžyje pasižymėjo trečiąkart.

„Tas pirmas įvartis man kaip žaidėjui davė labai daug. Gaila tik, kad rungtynes pralaimėjome, tačiau pasitikėjimo prasme buvo žengtas didelis žingsnis į priekį. Kai mušiau prieš „Džiugą“ ir „Panevėžį“, mes laimėjome, todėl vien dėl to tie įvarčiai buvo svarbūs. Visada komandinė sėkmė yra svarbiau nei asmeninė, bet pelnyti įvartį vis tiek yra kažkas tokio“, – kalbėjo V. Paulauskas.

Per ketverias atrankos į 2022 metų Europos U-21 čempionatą rungtynes „Riterių“ futbolininkas į aikštę žengė triskart ir visus starto sudėtyje. Trenerio Mariaus Stankevičiaus pasitikėjimo sulaukęs futbolininkas už tą pasitikėjimą atsidėkoja užtikrintu žaidimu.

„Kiekvieną kartą atstovaujant rinktinei norisi pasirodyti kuo įmanoma geriau. Be jokios abejonės, emocijų per tas rinktinės stovyklas įsikrauname tiek, kad vėliau jas atsinešame ir į klubą. Vienintelis dalykas, kurio norėtųsi – daugiau pergalių.

Pavyzdžiui, tiek prieš Slovakiją, tiek prieš Rusiją žaidėme tikrai gerai, tačiau ir vienose, ir kitose rungtynėse padarėme nepaaiškinamų klaidų, už kurias mus varžovai skaudžiai baudė. Na, o prieš Maltą laimėjome visiškai pelnytai.

Grupėje fiksuojama daug netikėtų rezultatų, tad darbas šioje vietoje dar nebaigtas. Esu tikras, kad galime rinkti daugiau taškų ir, tuo pačiu, turnyrą užbaigti aukštesnėje vietoje. Lapkritį laukia dvejos labai svarbios rungtynės (išvykoje su Šiaurės Airija ir namie su Slovakija), po kurių situacija bus daug aiškesnė“, – neabejojo jaunuolis.

Dar aiškesnė situacija bus „Riteriams“ sužaidus paskutines ketverias rungtynes „Optibet A lygoje“. Tuomet paaiškės galutinė šiame sezone užimta vieta.

„Man asmeniškai, nei penkta, nei šešta vieta nėra geras rezultatas, todėl dažnai žiūrėti į turnyro lentelę nematau prasmės. Tačiau žvelgiant iš individualios pusės, kiekvienas mūsų nori pasirodyti kuo geriau ir tai būtų, tarsi, įdirbis į kitą sezoną. Būtent dėl to, „Riteriai“ per paskutines ketverias rungtynes pasistengs parodyti, ko yra verti“, – konstatavo V. Paulauskas.

Artimiausias rungtynes sostinės komanda namuose žais spalio 29-ąją 18 val. su Gargždų „Banga“.  

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų