Finaliniame pasaulio plaukimo taurės etape – penki lietuviai

2021.10.27 12:24
Danas Rapšys | Kipro Štreimikio nuotr.

Danas Rapšys | Kipro Štreimikio nuotr.

Šią savaitę Kazanėje, Rusijoje, vyks finalinis, ketvirtasis FINA pasaulio plaukimo taurės etapas, po kurio paaiškės sezono nugalėtojai.

Organizatoriai skelbia, kad Tatarstano sostinėje iš viso varžysis apie 290 greičiausių pasaulio plaukikų iš 37 šalių. Lietuvos delegacijoje šįkart bus penki sportininkai – prie nei vieno šių metų Pasaulio taurės etapo nepraleidusių Dano Rapšio ir Andriaus Šidlausko prisijungs Deividas Margevičius, Tomas Navikonis ir Aleksas Savickas.

Tiek T. Navikonį, tiek ir A. Savicką Kazanėje išvysime ir ateinančią savaitę, nes būtent čia vyks ir Europos plaukimo čempionatas trumpajame (25 m) baseine. Ten Lietuvai taip pat atstovaus Simonas Bilis, Kotryna Teterevkova ir Jokūbas Keblys. Jie į Kazanę išskris jau šį šeštadienį.

Po Pasaulio taurės etapo Dohoje D. Rapšys bendroje vyrų įskaitoje išsaugojo penktąją poziciją, o A. Šidlauskas iš 16 vietos pakilo į 13-ąją.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad visi Pasaulio taurės etapai vyksta trumpame (25 m) baseine, o varžybose dalyvaujantys sportininkai gali vykdyti normatyvus į 15-ąjį FINA Pasaulio trumpo vandens plaukimo čempionatą, kuris vyks šių metų gruodžio 16–21 dienomis Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

20 geriausių kiekvieno etapo plaukikų išsidalins 224 tūkst. JAV dolerių, o dešimčiai geriausių sportininkų, remiantis bendru Pasaulio taurės reitingu, atiteks dar 556 tūkst. JAV dolerių. Varžybų prizinį fondą iš viso sudaro 1 mln. 452 tūkst. JAV dolerių.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų