Marvinas Vettori ir Paulo Costa | „Stop“ kadras

Marvinas Vettori ir Paulo Costa | „Stop“ kadras

 Paskutinėmis dienomis du kartus padidinti svorio kategorijos limitą prašęs brazilas Paulo Costa (13-2 MMA, 5-2 UFC) „UFC Fight Night“ turnyro pagrindinėje kovoje turėjo savo momentų ir geriau atrodė penktame raunde, tačiau už durį pirštu antrame raunde tašką praradęs ir pirmuosiuose raunduose silpniau atrodęs, vieningu teisėjų sprendimu (46-48 46-48, 46-48) pralaimėjo italui Marvinui Vettori (18-4-1 MMA, 8-3-1 UFC).

Dar neprasidėjus kovai, tačiau P.Costai įžengus į narvą, brazilas puolė prie M.Vettori ir nors buvo sulaikytas ten buvusių žmonių, tačiau spėjo pasakyti keletą žodžių savo priešininkui.

P.Costa buvo labai užsivedęs ir nieko nelaukęs kovą pradėjo spyriu koja. Netrukus P.Costa dar kartą pakartojo spyrį į dešinę M.Vettori koją, bet praėjus maždaug 40 sekundžių po dar vieno mėginimo atlikti spyrį, P.Costa parkrito po M.Vettori smūgio. Visgi jis nebuvo stiprus ir P.Costa greitai pakilo į stovėseną. M.Vettori atliko keletą tikslių smūgių tiek galine, tiek priekine rankomis ir šiek tiek apramino aistras. Įpusėjus raundui P.Costa atliko labai stiprų smūgį į korpusą, po kurio M.Vettori atliko neblogą kombinaciją. Likus 2 minutėms iki raundo pabaigos P.Costa buvo priremtas prie narvo krašto, o M.Vettori atliko ne vieną smūgį. Raundui artėjant į pabaigą M.Vettori atliko keletą smūgių į korpusą, tuo tarpu P.Costa ryškiau nepasižymėjo ir atrodė kur kas labiau išsikvėpęs, nei Italijos kovotojas. Pirmame raunde į galvą M.Vettori pataikė 34 tikslius smūgius, kai tuo tarpu P.Costa – tik 8.

Jeigu antrojo raundo pradžioje M.Vettori neblogai smūgiavo rankomis, tai praėjus minutei P.Costa atliko aukštą smūgį koja ir kiek apsvaigino varžovą. Visgi italui pavyko atsigauti ir atlaikyti P.Costa atakas. Praėjus trims minutėms nuo raundo pradžios M.Vettori sugebėjo perimti P.Costa nugaros kontrolę ir jį parversti, tačiau brazilui per 15 sekundžių pavyko atsistoti ir kova buvo tęsiama stovėsenoje. Visgi teisėjui labai greitai teko stabdyti kovą, nes P.Costa prieš smūgį koja dūrė varžovui į akį. Teisėjas ne tik įspėjo P.Costa, tačiau ir atėmė iš jo tašką. Po pertraukėlės M.Vettori pradėjo agresyviai atakuoti, o P.Costa atsakė spyriais kojomis. Likus 50 sekundžių iki raundo pabaigos P.Costa buvo priremtas prie narvo krašto, o M.Vettori atlikinėjo smūgius alkūnėmis. Galiausiai raundą kovotojai užbaigė apsikeisdami rankų smūgiais.

Trečiame raunde buvo nebe tiek daug aktyvių veiksmų, nors savo momentų turėjo tiek P.Costa, tiek M.Vettori. Italas dar prieš raundą buvo įspėtas trenerių dėl P.Costa spyrių į galvą, kurių brazilui šiame raunde ir nepavyko pataikyti. Likus 1 min. 50 sek. iki raundo pabaigos P.Costa netikėtai parvertė M.Vettori ant nugaros ir bandė atlikti smaugimo veiksmą, tačiau bandymas buvo labai nesėkmingas ir P.Costa atsidūrė ant nugaros. Likusią minutę M.Vettori kontroliavo parterį, tačiau nieko pavojingo nesukūrė.

Praėjus minutei nuo ketvirtojo raundo pradžios M.Vettori atliko kombinaciją, po kurios P.Costa demonstratyviai parodė, kad jo nesužeidė. Netrukus P.Costa buvo priremtas prie narvo krašto ir M.Vettori aktyviai jį atakavo, tačiau kurį laiką gynęsis, brazilas atsakė smūgiais ir perėjo į narvo vidurį. Kaip ir visoje kovoje, M.Vettori dažniau spaudė P.Costa ir pasitikus paskutinę raundo minutę buvo atlikęs 140 smūgių prieš P.Costos 89.

Lemiamame raunde P.Costa toliau pasitelkdavo kojų spyrius, tuo tarpu M.Vettori sėkmingai atakavo galine ranka. Praėjus pusantros minutės nuo raundo pradžios, M.Vettori prispaudė P.Costa prie narvo krašto, tačiau iš to nieko neišėjo. P.Costa sėkmingai atakavo ir į korpusą ir pirmąsias dvi su puse raundo minutes atrodė tikrai geriau nei varžovas. Likus pusantros minutės iki kovos pabaigos P.Costa gana sėkmingai atakavo rankomis, tačiau rimčiau varžovo nesužeidė, o M.Vettori paskutiniąsias 20 sekundžių laikė prispaudęs varžovą prie narvo krašto ir taip užbaigė kovą.

M.Vettori atliko 151 smūgį į varžovo galvą, kai tuo tarpu P.Costa – 67. Visgi brazilas atliko daugiau sėkmingų spyrių (60 prieš 36).

Kiek vėliau paaiškėjo, kad M.Vettori už šį pasirodymą sulaukė 50 tūkst. JAV dolerių premijos. Kitos vakaro premijos nukeliavo pas Gregory Rodriguesą ir Juną Yongą Parką.

Tai turėjo būti viena svarbiausių vidutinio svorio kategorijos (185 svarai, 83,91 kg) kovų, tačiau P.Costa pareiškė, kad priaugo per daug svorio ir nepasieks limito. Jis pasiūlė kautis tarpinėje – 195 svarų (88,45 kg) – kategorijoje. M.Vettori su tuo sutiko, o P.Costai buvo skirta bauda – jis turėjo atiduoti 20 proc. savo uždarbio italui.

Svėrimų išvakarėse P.Costa pareiškė, kad nenumes svorio ir iki 195 svarų. Jis pareiškė, kad svorio limitą reikia padidinti iki 205 svarų (92,99 kg), kas yra būdinga pussunkio svorio kategorijos kovoms. M.Vettori neturėjo kur dėtis, nenorėjo likti be kovos ir sutiko su brazilo pasiūlymu.

P.Costa paskutinį kartą kovojo 2020 m. rugsėjį, kai kovoje dėl vidutinio svorio kategorijos čempiono titulo techniniu nokautu antrame raunde pralaimėjo Israeliui Adesanya. Tai buvo jo pirmasis pralaimėjimas profesionalioje karjeroje.

M.Vettori buvo laimėjęs 5 iš 6 paskutinių savo kovų, o tas vienintelis jo pralaimėjimas patirtas taip pat prieš I.Adesanya. Su čempionu M.Vettori susikovė šių metų birželį ir pralaimėjo jam vieningu teisėjų sprendimu.

Visi turnyro rezultatai:

Marvinas Vettori įveikė Paulo Costa vieningu teisėjų sprendimu (48-46, 48-46, 48-46)

Grantas Dawsonas prieš Ricky Glenną kovą baigė lygiosiomis (29-28, 28-28, 28-28)

Jessica-Rose Clark įveikė Joselyne Edwards vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 29-28)

Alexas Caceresas įveikė Seungwoo Choi skausmingu veiksmu („rear-naked choke“) – Raundas 2, 3:31

Francisco Trinaldo įveikė Dwightą Grantą skirtingu teisėjų sprendimu (29-27, 27-29, 29-27

Nicolae Negumereanu įveikė Ike Villanueva techniniu nokautu – Raundas 1, 1:18

Gregory Rodriguesas įveikė Junyongą Parką nokautu – Raundas 2, 3:13

Masonas Jonesas įveikė Davidą Onamą vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)

Tabatha Ricci įveikė Maria Oliveira vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-27)

Jamie Pickettas įveikė Laureano Staropoli vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 29-28)

Jai Herbertas įveikė Khama Worthy techniniu nokautu – Raundas 1, 2:47

Jeffas Molina įveikė Danielį da Silvą techniniu nokautu – Raundas 2, 0:46

Randa Markos įveikė Livinha Souza vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 29-28)

Jonathanas Martinezas įveikė Zviadą Lazishvili vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 29-28, 29-28)

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų