D.Malžinskas: „Problemos prasideda galvose, todėl į viską reaguoju šaltesniu protu“

2021.10.22 15:16
Deividas Malžinskas | fkriteriai.lt nuotr.

Deividas Malžinskas | fkriteriai.lt nuotr.

Jei apie 22-ejų „Riterių“ gynėjo Deivido Malžinsko 2021 metų sezoną būtų kuriamas filmas, siužeto linijos būtų labai aiškios: prognozuojama vieta starto sudėtyje, mėtymasis tarp A ir B komandų, aštuonerių rungtynių atkarpa ant atsarginių suolo ir užtikrintas sugrįžimas sezonui artėjant į pabaigą.

Per paskutines ketverias rungtynes D. Malžinskas aikštėje praleido 348 minutes, o tokios atkarpos šiame sezone jis dar neturėjo nė karto. Futbolininko išaugusios žaidimo minutės koreliuojasi su išaugusiu jo pasitikėjimu bei užtikrintais veiksmais stabdant varžovų atakas. Kas pasikeitė? Pirmiausia, treneris Miguelis Moreira savo auklėtinį stumia ne į krašto, o į vidurio gynėjo poziciją.

„Visos problemos prasideda mūsų galvose, todėl, visų pirma, manau, kad dabar į viską reaguoju šaltesniu protu. Jaučiuosi gerai, gerai žinau savo funkcijas aikštėje ir esu žymiai labiau susikoncentravęs į tai, ką turiu atlikti aikštėje“, – sakė D. Malžinskas.

Galbūt sezonas gynėjui būtų susiklostęs kitaip, tačiau debiutinėse rungtynėse prieš „Žalgirį“ jis sudegė. Keli nesėkmingi epizodai, ankstyvas jo pakeitimas Valdemaru Borovskiu bei išaugęs nepasitikėjimas savo jėgomis.

„Analizavau ilgai, kas nutiko tose rungtynėse, bet gal čia ir buvo viena didžiausių mano klaidų, kad mintimis per ilgai jose užsibuvau, ilgą laiką neišmečiau to iš galvos. Sakyčiau, kad tai netgi blogiausias mano sužaistas kėlinys iki dabar, tikiuosi jis tokiu visą laiką ir išliks (šypsosi).

Vėliau buvo taip, kad tai žaisdavau, tai nežaisdavau. Žinoma, kad buvau nepatenkintas. Norėjosi to laiko gauti daugiau, nors tuo pačiu visada aiškiai supratau, kad gauni minučių tiek, kiek esi vertas. Tuo metu mano tikslas buvo kiekvieną praleistą minutę išnaudoti kuo produktyviau ir padėti komandai pasiekti teigiamą rezultatą“, – pirmąją sezono pusę prisiminė D. Malžinskas.

Kol laiko A komandoje teko laukti, gynėjas jį sėkmingai išnaudojo atstovaudamas B komandai, žaidžiančiai Pirmoje lygoje. Kiekvieną kartą žaisdamas su jaunimu, D. Malžinskas demonstravo lyderio savybes, o tai stipriai prisidėjo ir prie ekipos geresnių rezultatų antrajame rate.

„Vertinau tą žaidybinę praktiką ir visose rungtynėse buvau atsidavęs šimtu procentų. B komanda yra puiki terpė įrodyti, kad esi vertas vietos pagrindinėje“, – konstatavo gynėjas.

Sezoną pradėjęs krašto gynėjo pozicijoje, D. Malžinskas palaipsniui buvo perkeltas į vidurį. Žaidžiant penkių gynėjų linijoje, kur galima sulaukti daugiau komandos draugų pagalbos, ši pozicija futbolininkui tiko idealiai.

„Tiksliai nepamenu, kada į vidurį buvau pastumtas pirmą kartą, bet sezono pradžioje irgi žaidžiau šioje pozicijoje, tik kitame krašte. Todėl man tai nauja nebuvo. Neturėjau daug rungtynių šiame sezone, kur galėčiau savo žaidimą palyginti su kita pozicija, bet manau, kad turiu sutikti, jog vidurio gynėjo vietoje jaučiuosi gerai“, – sakė į simbolinę 32 „Optibet A lygos“ turo rinktinę patekęs futbolininkas.

Aštuonerios iš eilės ant suolo praleistos rungtynės. Labai varė į neviltį?

Buvo sunku, bet vėlgi, tokios situacijos, jeigu į jas pažiūrėsi iš teisingos pusės, gali tau suteikti ir daug teigiamų dalykų. Tą stengiausi daryti… Tuo metu bandžiau atlikti tai, kas nuo manęs priklauso, sunkiai dirbti treniruotėse ir bandyti įrodyti, kad žaisti vertas esu aš, o ne kitas.

Ar sunku po tokių serijų sugrįžti į aikštę?

Nėra sunku, kaip tik atrodo, kad aistra futbolui atgimsta iš naujo.

Per paskutines ketverias rungtynes sužaidei 348 minutes. Kas iš šios atkarpos (rungtynių su „Nevėžiu“, „Žalgiriu“, „Kauno Žalgiriu“ ir „Sūduva“) įsiminė labiausiai?

Išlyginamasis įvartis Marijampolėje. Komanda tose rungtynėse įdėjo daug darbo, todėl ir tas įvartis sukėlė stiprias teigiamas emocijas.

Šiame sezone komandai liko ketverios rungtynės. Kokius tikslus per tas rungtynes keliesi sau asmeniškai?

Noriu atsidaryti įvarčių sąskaitą A lygoje. Turėjau šiame sezone keletą puikių šansų įmušti, jais nepasinaudojau. Tikiuosi, kad pavyks per likusias rungtynes.

Kaip įsivaizduoji, koks Deividas Malžinskas bus 2022-aisiais?

Pirmiausia, tikiuosi, kad ir toliau jis išliks sveikas. Antra, viliuosi, kad jis bus užtikrintesnis, ramesnis, su šalta galva, bet karšta širdimi.  

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų