Yordenis Ugas | Scanpix nuotr.

Yordenis Ugas | Scanpix nuotr.

  Prieš maždaug mėnesį WBA organizacija paskelbė, kad pusvidutinio svorio kategorijoje „Super“ pasaulio čempiono diržą turintis kubietis Yordenis Ugasas privalo ginti savo titulą prieš reitingo lyderį lietuvį Eimantą Stanionį ir WBA sprendimu, ši kova privalo įvykti per 119 dienų. E.Stanionis yra WBA pusvidutinio svorio kategorijos reitingo lyderis, todėl turi teisę kovoti dėl pasaulio čempiono diržo. Jei Y.Ugasas nevykdys reikalavimo, tada diržas iš jo bus atimtas be kovos.

Kurį laiką tylėjęs Y.Ugasas galiausiai pratrūko dėl tokio WBA sprendimo. Jis apkaltino organizaciją jam rodoma nepagarbą, pareiškė nenorintis kovoti su E.Stanioniu ir pareikalavo kovos su Errolu Spence‘u, kuris turi IBF ir WBC čempiono diržus. Y.Ugasas taip pat kreipėsi į WBA vadovybę, prašydamas padaryti išimtį ir leisti kovoti su E.Spence‘u 2022 m. vasario 22 d., o ne su privalomuoju varžovu pagal reitingą – E.Stanioniu. WBA neseniai apsvarstė Y.Ugaso prašymą ir nusprendė jo netenkinti bei nuo spalio 19 d. liepė per 30 dienų susitarti dėl kovos.

PBC atstovai siuntė oficialų laišką, kuriame buvo parodyta E.Spence‘o daktarų nuomonė, jog kovotojas į pilnas treniruotes galės sugrįžti nuo lapkričio 1-os dienos ir greičiausiai galėtų su Y.Ugas kovoti anksčiau. E.Spence‘as dar rugpjūtį turėjo kovoti su filipiniečiu Manny Pacquiao, tačiau pasitraukė iš kovos, kai patyrė tinklainės traumą. Y.Ugas stojo į kovą su M.Pacquiao likus vos 11 dienų ir iškovojęs pergalę laimėjo titulą.

„Manau, kad akivaizdu, jog WBA rūpinasi tik savo interesais“, – ESPN per savo vadybininką Luisą DeCubasą sakė Y.Ugas. „Jie bando sustabdyti vieną geriausių kitų metų kovų, priversdami kovoti su nežinomu kovotoju, turinčiu 13 kovų.

Y.Ugas anksčiau užsiminė, kad tai galėjo būti komunistų darbas ir paminėjo WBA prezidentą venesuelietį Gilberto Mendozą jaunesnįjį.

„Tikiuosi, kad šis venesueliečio Gilberto Mendozos jaunesniojo sprendimas yra priimtas remiantis tik sportiniais motyvais ir kad tai nėra Venesuelos komunistų darbas. Aš toliau kovosiu visais įmanomais būdais ir atvirai pasisakysiu prieš Kubos ir Venesuelos diktatūrą“, - aiškino Y.Ugasas.

ESPN jis priminė, kad G.Mendozos veiksmai jau anksčiau buvo įtartini, kuomet jis dirbti skyrė teisėją Gloria Martinez Rizzo, kurią WBA šią vasarą suspendavo dėl prieštaringai vertinamo rezultato Mykalo Foxo ir Gabrielo Maestre kovoje bei rasistinių komentarų „Twitter“ socialiniame tinkle.

„Jis parodė tendencijas nedaryti dalykų teisingai“, – sakė Y.Ugas. „Man tai labai įtartina. Aš ir mano teisinė komanda ketiname įsigilinti į tai, nes tai neatrodo teisinga ir mano karjerai tikrai yra žalingas sprendimas, kuris neturi prasmės“.

Jeigu Y.Ugas norės kovoti su E.Spence‘u, jis pirmiausia turės atsisakyti titulo.

„Manau, kad kovotojai turėtų keisti savo poziciją dėl 3 proc. užmokesčio WBA“, – sakė Y.Ugas. „Tai yra tas pats procentas, kuris mokamas komandos nariams. Skridau į Kolumbiją, kad susėsčiau su G.Mendoza. Jis neatsiliepė į mano skambučius, nesusitiko su manimi. Kiekvienas asmuo, turintis WBA titulą, turėtų atkreipti į tai dėmesį. Jeigu mano vardas būtų Gabrielis Maestre, Jorge Linaresas ar kitas Venesuelos kovotojas, jis į tai kreiptų dėmesį“.

„Twitter“ socialiniame tinkle Y.Ugas rašė, kad G.Mendoza neturi garbės.

„Kai aš kalbėjausi su juo telefonu, jis sakė, kad man nori geriausių kovų – kovos su M.Pacquiao ar suvienijimo kovos su E.Spence‘u. Kaip jis gali duoti man žodį ir tuomet taip daryti? Tai gali padaryti tik žmogus be garbės“, – rašė Y.Ugas.

Pats G.Mendoza sakė niekada nesutikęs pasimatyti su Y.Ugas bei teigė, kad tai būtų buvę neetiška prieš laukiantį sprendimą.

Galiausiai Y.Ugas kaltino E.Stanionį griaunantį diržų suvienijimo kovą.

„Aš tuėjau 27 kovas, 9 metų karjerą ir kovojau prieš 6 nenugalėtus kovotojus. Mes gerai žinome kas vyksta ir kodėl stebuklingai 13 kovų kovotojas yra pasirengęs susikauti su „super“ čempionu ir sugriauti 3 diržų suvienijimą. Bet tarp dangaus ir žemės nieko nepaslėpsi“, – rašė Y.Ugas.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (19)
Registruoti
Anoniminiai (19)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų