Sean Michael Ham ir Scanpix nuotr. | Scanpix nuotr.

Sean Michael Ham ir Scanpix nuotr. | Scanpix nuotr.

 Prieš maždaug mėnesį WBA organizacija paskelbė, kad pusvidutinio svorio kategorijoje „Super“ pasaulio čempiono diržą turintis kubietis Yordenis Ugasas privalo ginti savo titulą prieš reitingo lyderį lietuvį Eimantą Stanionį. WBA sprendimu, ši kova privalo įvykti per 119 dienų. E.Stanionis yra WBA pusvidutinio svorio kategorijos reitingo lyderis, todėl turi teisę kovoti dėl pasaulio čempiono diržo. Jei Y.Ugasas nevykdys reikalavimo, tada diržas iš jo bus atimtas be kovos.

Kurį laiką tylėjęs Y.Ugasas galiausiai pratrūko dėl tokio WBA sprendimo. Jis apkaltino organizaciją jam rodoma nepagarbą, pareiškė nenorintis kovoti su E.Stanioniu ir pareikalavo kovos su Errolu Spence‘u, kuris turi IBF ir WBC čempiono diržus. Y.Ugasas taip pat kreipėsi į WBA vadovybę, prašydamas padaryti išimtį ir leisti kovoti su E.Spence‘u 2022 m. vasario 22 d., o ne su privalomuoju varžovu pagal reitingą – E.Stanioniu. WBA neseniai apsvarstė Y.Ugaso prašymą ir nusprendė jo netenkinti. Toks sprendimas priimtas po pirmadienį „Zoom“ platformoje vykusio nuotolinio susitikimo, kuriame WBA vadovai kalbėjosi su E.Stanioniu, Y.Ugasu ir jų vadybininkais.

Kubiečio ši naujiena tikrai nepradžiugino. Jis netgi užsiminė, kad tai galėjo būti komunistų darbas ir paminėjo WBA prezidentą venesuelietį Gilberto Mendozą jaunesnįjį.

„Tikiuosi, kad šis venesueliečio Gilberto Mendozos jaunesniojo sprendimas yra priimtas remiantis tik sportiniais motyvais ir kad tai nėra Venesuelos komunistų darbas. Aš toliau kovosiu visais įmanomais būdais ir atvirai pasisakysiu prieš Kubos ir Venesuelos diktatūrą“, - aiškino Y.Ugasas.

Kiek anksčiau kubietis pažymėjo, kad nebegali patekti į savo gimtinę: „Esu savo šalies diktatūros priešas. Galėjau tylėti ir išvengti problemų, bet aš nusprendžiau atvirai prabilti apie situaciją šalyje vardan kubiečių. Dėl to dabar nebegaliu patekti į šalį, kurioje gimiau ir kur gyvena visa mano šeima. Aš nebijau reikalauti tų teisių, kurios man priklauso“.

Y.Ugasas taip pat apkaltino WBA prezidentą nepagarbiu elgesiu, mat jis boksininkui neva žadėjo pačias geriausias kovas.

Nuo spalio 19 d. prasidėjo 30 dienų terminas, per kurį Y.Ugaso ir E.Stanionio atstovai turi susitarti dėl kovos sąlygų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (7)
Registruoti
Anoniminiai (7)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų