(Sean Michael Ham/PBC nuotr.) | Organizatorių nuotr.

(Sean Michael Ham/PBC nuotr.) | Organizatorių nuotr.

 Prieš maždaug mėnesį WBA organizacija paskelbė, kad pusvidutinio svorio kategorijoje „Super“ pasaulio čempiono diržą turintis kubietis Yordenis Ugasas privalo ginti savo titulą prieš reitingo lyderį lietuvį Eimantą StanionįWBA sprendimu, ši kova privalo įvykti per 119 dienų. E.Stanionis yra WBA pusvidutinio svorio kategorijos reitingo lyderis, todėl turi teisę kovoti dėl pasaulio čempiono diržo. Jei Y.Ugasas nevykdys reikalavimo, tada diržas iš jo bus atimtas be kovos.

WBA pranešė, kad surengs savotišką 4 kovotojų mini turnyrą. Y.Ugasas gins pagrindinį čempiono diržą prieš E.Stanionį, o WBA reguliarusis pasaulio čempionas Jamalas Jamesas gins diržą prieš rusą Radžabą Butajevą, kuris WBA reitinge yra 5-as. Šių dviejų kovų laimėtojai vėliau susitiks tarpusavyje. E.Stanionio ir Y.Ugaso kova turi įvykti iki 2022 m. sausio 13 d., o J.Jamesas ir R.Butajevas turi susikauti iki lapkričio. Kovų nugalėtojai vėliau turės susitikti 2022 m. kovą. Po šių trijų kovų WBA pusvidutiniame svoryje liks tik vienas čempionas ir bus panaikinta dabar esanti sumaištis.

Kurį laiką tylėjęs Y.Ugasas galiausiai pratrūko dėl tokio WBA sprendimo. Jis apkaltino organizaciją jam rodoma nepagarbą, pareiškė nenorintis kovoti su E.Stanioniu ir pareikalavo kovos su Errolu Spence‘u, kuris turi IBF ir WBC čempiono diržus.

„Aš ką tik nugalėjau bokso legendą ir turiu pergalę prieš WBA reguliarųjį čempioną Jamesą. Per WBA istoriją buvo 14 „Super“ čempionų. Kas iš jų turėjo ginti diržą prieš privalomąjį varžovą? Niekas. Tai kodėl man taikomi dvigubi standartai? Aš gerbiu visus kovotojus, bet ką tokio Stanionis nuveikė per savo 14 karjeros kovų? 4 jo varžovai turėjo daugiau pralaimėjimų nei pergalių, o jo karjera profesionalų bokse tęsiasi tik 4 metus. Garsiausias jo nugalėtas varžovas buvo Dulorme, kurį aš pats nugalėjau prieš 5 metus. Ar to užtenka tam, kad jis gautų titulinę kovą ir sugriautų planus išvysti dviejų čempionų dvikovą? Kiekvienas kovotojas pirmiausia svajoja tapti čempionu, o tada nori „suvienyti“ diržus. To trokštu ir aš. Manau, kad esu nusipelnęs tokios kovos. Noriu tapti pirmuoju kubiečiu, kovosiančiu dėl 3 pagrindinių čempiono diržų. Mes su komanda imsimės visų įmanomų veiksmų, kad ta kova įvyktų. Kova prieš Spence‘ą būtų kova dėl 3 diržų. Tai būtų kova tarp vienų geriausių šios svorio kategorijos kovotojų pasaulyje. Visi fanai norėtų tai pamatyti“, - rėžė Y.Ugasas.

E.Spence‘as po akies traumos tik visai neseniai grįžo į treniruotes ir neaišku, kada galės kovoti. E.Stanionis teoriškai galėtų leisti įvykti Y.Ugaso ir E.Spence‘o kovai su sąlyga, kad vėliau susitiktų su tos kovos laimėtoju, tačiau belaukdamas titulinės kovos E.Stanionis veikiausiai turėtų susitikti su kitu varžovu, o tai irgi būtų rizikinga.

Pagal WBA nurodymą, E.Stanionis ir Y.Ugasas privalo susikauti per artimiausius 3 mėnesius, todėl laiko deryboms lieka vis mažiau. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (44)
Registruoti
Anoniminiai (44)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų