Europos kurčiųjų krepšinio čempionatuose – Lietuvos rinktinių pergalės fotogalerija

2021.10.19 11:29
Europos kurčiųjų krepšinio čempionatai | Augusto Četkausko nuotr.

Europos kurčiųjų krepšinio čempionatai | Augusto Četkausko nuotr.

 Pirmadienis Europos kurčiųjų krepšinio čempionate buvo laimingas abiems Lietuvos rinktinėms. Moterys, 62:51 įveikusios turkes, užėmė pirmą vietą A grupėje, o vyrai šventė pirmą pergalę, 56:39 įveikę ne bet ką, o iki tol visas rungtynes laimėjusius graikus.

Lietuvės krepšininkės, triumfavusios grupėje, išvengė ketvirtfinalio barjero ir kovą dėl medalių tęs nuo pusfinalio.

Iki susitikimo su mūsų ekipa Turkijos rinktinė taip pat buvo laimėjusi abu mačus ir irgi puoselėjo viltis iš karto patekti į keturių geriausių ekipų būrį.

Po pirmųjų chaotiškų minučių, turkės pirmosios šovė į priekį 5:0. Lietuvės joms atsakė galingesne ugnimi – 7:5. Iki pirmojo kėlinio nė vienai iš rinktinių daugiau nepavyko atitrūkti didesniu skirtumu – 14:14.

Antrasis ketvirtis geriau klostėsi mūsų penketukui, įgijusiam 8 taškų persvarą – 25:17, tačiau ji ištirpo it pavasarinis sniegas – 25:25. Negana to, ilsėtis krepšininkės išėjo turkėms pirmaujant 28:27.

Nervų karas tęsėsi ir po pertraukos. Po to, kai lietuvės persvėrė rezultatą 35:34, jos daugiau neatleido vadelių. Tiesa, trečiajame kėlinyje jų persvara visada buvo trapi.

Europos kurčiųjų krepšinio čempionatai | Augusto Četkausko nuotr.

Europos kurčiųjų krepšinio čempionatai | Augusto Četkausko nuotr.

Lemiamas lūžis įvyko paskutiniajame ketvirtyje, kai Lietuvos rinktinė pelnė 6 taškus paeiliui ir nutolo 49:41.

Palūžusias varžoves mūsų krepšininkės vėliau paliko užnugaryje 62:46.

Skirtumą turkėms pavyko kiek sušvelninti, kai aikštelėje kovojo mažiau žaidžiančios Lietuvos komandos narės.

Varžovėms didžiausiu galvos skausmu buvo Ramunė Eskertaitė, pelniusi 17 taškų. Justina Burbaitė–Mačiulienė prie pergalės prisidėjo 13 taškų, Jurgita Šegždaitė – 11, Gražina Jočytė – 10.

„Pats rytas nuteikė pozityviai, nes su gimtadieniu pasveikinome antrąją trenerę Birutę Zakienę. Merginos norėjo trenerei padovanoti dovaną – pergalę, – po pergalės gera nuotaika tryško L. Dambrauskaitė. – Krepšininkės gerai gynėsi. Tiesa, neišvengė ir kvailų klaidų, kurios virsdavo taškais į mūsų krepšį. Jei ne tai, mes galėjome lengviau pabėgti į priekį. Apskritai kovingumu ir gynyba buvau patenkinta. Bėdos – nepataikytos baudos ir neatsakingos klaidos. Dabar turėsime tris dienas poilsio, tačiau nežadame ilsėtis. Antradienį bus lengvesnė treniruotė, o vėliau bus normalios.“

Pergalę nudžiuginę vyrai krepšininkai pademonstravo geležinę gynybą. Sunku patikėti, tačiau grupės lyderiai graikai surinko 39 taškus.

Susitikimo pradžia lietuviams susiklostė nepalankiai – 0:4, 1:6. Tačiau tai nesutrikdė mūsų penketuko. Pelnę net 14 taškų paeiliui, Lietuvos vyrai ne tik pavijo, bet ir aplenkė varžovus – 15:6.

Nors graikai buvo sumažinę skirtumą iki 3 taškų (17:20). Tai buvo viskas, ką jie sugebėjo.

Bandė varžovai griebti jautį už ragų po pertraukos, priartėjo iki 26:31, tačiau Lietuvos krepšininkai į tai atsakė dešimčia „sausų“ taškų – 41:26.

O toliau buvo dar gražiau – 49:27.

G. Razutis, žinodamas, kad pergalingas skirtumas neturės reikšmės turnyrinei rikiuotei, leido į aikštelę ir iki tol abejas rungtynes nežaidusius vyrus.

Europos kurčiųjų krepšinio čempionatai | Augusto Četkausko nuotr.

Europos kurčiųjų krepšinio čempionatai | Augusto Četkausko nuotr.

Po 14 taškų pelnė Ervinas Gudėnas ir Vitalijus Zapolskas, 11 – Lukas Laurinaitis.

Visai kitokios nuotaikos po rungtynių buvo ir Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Gintaras Razutis

„Pavyko vyrams susikaupti, labai gerai gintis. Tada ir pulti pavyksta daug geriau. Žaidėme, kaip komanda, prieš rungtynes kalbėjome, kad mums reikia grįžti į savo žaidimą, surasti savo komandą. Tai pavyko. Todėl ir pasiekėme pergalę. Prieš varžybas paaiškinau žaidėjams, kad noriu keisti startinį penketuką, jog tegul tai nebūna staigmena lyderiams. Manau tai padėjo. Norėjome patausoti pagrindinių žaidėjų jėgas lemiamoms varžyboms su baltarusiais“, – įspūdžiais apie varžybas pasidalijo strategas.

Lietuvių grupėje graikai turi 3 pergales, italai ir turkai – po 2, lietuviai – 1. Nė karto džiaugsmo nepatyrė baltarusiai.

Antradienį, po lietuvių ir baltarusių akistatos, bus žinoma, kas A grupėje užims ketvirtą vietą ir tęs kovą dėl medalių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų