Ericas Dieras | Scanpix nuotr.

Ericas Dieras | Scanpix nuotr.

  Sekmadienį Anglijos „Premier“ lygoje buvo sužaisti du susitikimai. Viename iš jų Londono „Tottenham“ svečiuose 3 – 2 palaužė turnyrinės lentelės dugne esančią „Newcastle United“ ekipą ir iškovojo antrą pergalę paeiliui po trijų iš eilės nesėkmių.

Šiose rungtynėse didvyriškai pasirodė Sergio Reguilonas ir Ericas Dieras, kurie sulaukė daugybės gerų žodžių už savo greitą reakciją, kuri leido suteikti skubią medicinos pagalbą tribūnose sunegalavusiam sirgaliui.

Tiek S.Reguilonas, tiek E.Dieras tapo geriausiais rungtynių žaidėjas.

S.Reguilonas dar rungtynių metu įspėjo teisėją Andre Marrinerį, o E.Dieras pribėgo prie komandos medikų personalo ir pasirūpino, kad tribūnas kuo skubiau pasiektų defibriliatorius.

„Pamačiau, kaip vienas sirgalius krenta ant žemės, o kitas daro jam dirbtinį kvėpavimą. Labai jaudinausi, pribėgau prie teisėjo ir pasakiau, kad reikia stabdyti rungtynes. Sirgaliai šaukė „stabdykite, stabdykite“, – pasakojo S.Reguilonas.

Teisėjas po maždaug šešių minučių išvedė žaidėjus iš aikštelės, o bendras rungtynių sustabdymas truko apie 20 minučių.

Vėliau buvo patvirtinta, kad sirgalius išgyveno ir ligoninėje jau reagavo į aplinką.

Po rungtynių su „Sky Sports“ kalbėdamas „Tottenham“ žaidėjas Harry Kane‘as atskleidė, koks jausmas buvo stebėti šį įvykį.

„Girdėjome, kad dabar jo sveikatos būklė yra stabili, todėl esame dėkingi medikų komandai ir sirgaliams. Tikimės, kad jam viskas gerai ir linkime sėkmės nuo visų „Spurs“ žaidėjų“, – sakė H.Kane‘as.

„Newcastle“ žaidėjas Davidas Ginola atskleidė, kad pats širdies smūgį buvo patyręs 2016 m. Prancūzijoje per labdaros rungtynes ir pasakė, kaip svarbu žinoti apie širdies masažą.

„Tai išgelbėjo mano gyvybę – man taip pasakė operavusių chirurgų komanda“, – sakė D.Ginola. „Mane išgelbėjo tai, kad futbolo aikštelėje atsirado žmogus, kuris žinojo, kaip atlikti širdies masažą. Jie tai darė 12 minučių, o tas 12 minučių aš buvau negyvas. Tai labai svarbu, nes kitu atveju bus negrįžtamai pažeistos smegenys.

Kartais, kuomet daromas širdies masažas, žmonės nenori per daug tavęs sužeisti, tačiau tau reikia sulaužyti šonkaulius ir eiti kuo giliau. Kai tu tai išmoksti padaryti, tu labai stipriai spaudi kūną. Tai yra gyvybiškai svarbu“.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų