Julius Anglickas | Instagram.com nuotr

Julius Anglickas | Instagram.com nuotr

„Emocijos labai įvairios – laimingas, patenkintas, išsigandęs, nervingas. Bet tokią būseną išgyvenu prieš kiekvieną kovą“, – sportas.lt sakė „Bellator“ kovotojas Julius Anglickas (10-1), šeštadienį narve susitiksiantis su organizacijos pussunkio svorio kategorijos čempionu rusu Vadimu Nemkovu (14-2).

Tai bus „Grand Prix“ pusfinalio dvikova. Joje pagal pradinį planą su čempionu turėjo susitikti Anthony Johnsonas (23-6). Tačiau amerikietis sunkiai susirgo ir pasitraukė iš turnyro. Atsilaisvinusi vieta „Grand Prix“ turnyre atiteko J.Anglickui.

„Žinau, kad manęs laukia pats kiečiausias oponentas – čempionas. Bet tikiu, kad jis jaudinasi labiau negu aš, jis turi, ką prarasti, – teigė J.Anglickas. – O aš atėjau iš niekur ir man buvo suteikta galimybė kovoti dėl čempiono diržo“.

Vadimas Nemkovas ir Julius Anglickas | „Stop“ kadras

Vadimas Nemkovas ir Julius Anglickas | „Stop“ kadras

Galbūt, tasai „iš niekur“ – per riebiai pasakyta: „Bellator“ organizacijoje J.Anglickas jau yra kovojęs triskart.

Debiutinėje kovoje 2019-ųjų lapkritį jis įveikė Jordaną Youngą, vėliau įrodė pranašumą prieš Alexą Polizzi, o balandį įveikė Gregory Milliardą.

Po paskutinės kovos buvo skelbiama, kad J.Anglicko laukia mūšis su švedu Karlu Albrektssonu, tačiau pasitraukus iš „Grand Prix“ A.Johnsonui stojo tyla.

„Buvo periodas, kai visiškai nesigaudžiau situacijoje. Šiek tiek net buvo trūkusi kantrybė ir klausiau organizacijos „Vyrai, kuria linkme judame? Su kuo kovosiu?“ Jie buvo skambinę prieš tai, perspėjo, kad gali laukti kova su čempionu, o po to buvo ilga tyla. Laukėme patvirtinimo. Treniravomės. Tada sulaukėme čempioniškų žinių ir pasidarė ramiau. Bet man, matyt, jau reikia priprasti prie tokių dalykų, kad gali tik paskutinėmis savaitėmis sužinoti, su kuo susitiksi narve“, – pasakojo aplinkybes J.Anglickas.

Julius Anglickas | Youtube.com nuotr.

Julius Anglickas | Youtube.com nuotr.

V.Nemkovo sąskaitoje – šešios pergalės „Bellator“ organizacijoje. Čempiono diržą rusas užsijuosė pernai vasarą nokautavęs Ryaną Baderį. Titulą kovotojas apgynė šių metų balandį teisėjų sprendimu įveikęs Philą Davisą.

„Taip, kovosiu su čempionu. Visi aplink kartoja, kad tai yra mano galimybė būti kaip Danielis Cormier, kuris 2012-aisiais iškovojo „Strikeforce“ čempiono diržą „Grand Prix“ turnyre, nors buvo tik pakaitinis kovotojas, – kalbėjo J.Anglickas. – Tik ir girdžiu, kad dabar turiu šansą. Žmonės net yra sapnavę, kad nugaliu čempioną. Daug kalbama, kad tai būtų puiki istorija, verta filmo, jei laimėčiau. Todėl dabar tikiu, kad taip gali būti. Įsivaizduokite, filmas: Julius atėjo iš niekur ir, bumpt, laimėjo. Stengiuosi apie tai daug negalvoti, nes laukia sunki kova. Turiu bijoti, turiu negalvoti, kad jau laimėjau net neįžengęs į narvą“.

Pasak J.Anglicko, čempionas yra čempionas, nes viską narve atlieka labai gerai. „Jis puikiai muša, parenka idealias kombinacijas, gražiai spiria. Kiekvienoje pozicijoje jis turi mažą atsakymą, pavyzdžiui, jei traukiesi nuo jo kombinacijų, jis būtinai spirs, nes tai tinkamas momentas tai daryti. Jis sugeba išnaudoti visas progas, – kalbėjo lietuvis. – Todėl man reikės visą laiką saugotis. Negalėsiu sau leisti sustoti, negalėsiu sau leisti pagalvoti, kad jis nurimo. Reikės saugotis ir jo lowkickų... Jis daug spardys. Jis nesustos. Jo neįmanoma paprastai sustabdyti. V.Nemkovas neturi baimės jausmo. Jis varys. Tai leis jam daryti puiki ištvermė ir apgalvoti judesiai. Jis yra labai geras. Jokių nesąmonių narve nedaro, tačiau išnaudoja idealią bazinę techniką“.

Julius Anglickas | Instagram.com nuotr

Julius Anglickas | Instagram.com nuotr

Lietuvis prisipažino „Bellator“ organizacijoje išmokęs ne vieną pamoką.

„Išmokau svarbią pamoką, kad gero kovotojo lengvai neprigausi. Vieną kartą atidaužei jam galvą? Palauk, negali būti laimingas ir galvoti, kad galėsi jį lengvai pribaigti. To mane išmokė „Bellator“. Bet šįkart svarbiausia suprasti, kad negalėsiu atsipalaiduoti nė sekundei. Ir pats turėsiu varyti, – sakė J.Anglickas. – Laukia penki raundai, todėl turėsiu į narvą žengti atsipalaidavęs, kad nepritrūktų jėgų visiems raundams. Su V.Nemkovu turėsiu kovoti panašiai kaip su J.Youngu. Buvau atsipalaidavęs, daug smūgiavau, išnaudojau kiekvieną progą, kurią turėjau. Ir prie to reikės pridėti kovos su A.Polizzi stilių. Ten buvo šiek tiek imtynių. Žinau, kad V.Nemkovas nuolat smūgiuos. Gali čia ateiti išmokęs visas pamokas, tačiau tai bus čempioniška kova – aš būsiu kruvinas, jis bus kruvinas. Tikėkimės, kad aš mažiau. Abu žmonės kentės. Nuo to nepabėgsime. Teks nesikarščiuoti ir pažaisti su čempionu „šachmatais“.

Julius Anglickas | Organizatorių nuotr.

Julius Anglickas | Organizatorių nuotr.

J.Anglickas neslepia: „Būtų smagu tapti pirmuoju lietuviu, iškovojusiu „Bellator“ čempiono diržą.

„Tačiau stengiuosi apie tai negalvoti, nes tuomet jaudulys tik kyla ir muša stogą, – nusijuokė kovotojas. – Dar tik mokausi tvardyti savo jaudulį. Bet būtų faina tapti pirmuoju... Kažkada svajojau tapti pirmuoju lietuviu UFC, bet nepavyko, dabar turiu galimybę būti pirmas kiek kitur. Gausis? Gerai. Nesigaus? Laiko liūdėti neturėsiu, nes reikės sugrįžti ir bandyti dar kartą. O dabar aš padarysiu viską, ką tik galėsiu. Svarbu, kad Lietuva manimi didžiuotųsi, nepaisant kovos baigties“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (10)
Registruoti
Anoniminiai (10)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų