Slidininkams ir snieglentininkams – svari parama siekiant olimpinių tikslų | lnsaski.lt nuotr.

Slidininkams ir snieglentininkams – svari parama siekiant olimpinių tikslų | lnsaski.lt nuotr.

 Likus kiek daugiau nei 100 dienų iki 2022 metų vasario 4 d. startuosiančių Pekino žiemos žaidynių, kiekviena šalies stengiasi pasinaudoti visomis galimybėmis iškovoti kuo daugiau olimpinių kelialapių. Pasiųsti į Kiniją rekordiškai gausią komandą tikisi ir Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija (LNSA), artėjant žaidynėms sulaukusi svarios paramos.

LNSA laimėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) šalies sporto šakų federacijoms surengtą konkursą ir LTOK asociacijai skyrė pusę sumos įsigyjant naują devynių vietų mikroautobusą „Volkswagen Caravelle“. Kitą pusę LNSA sumokėjo iš Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) gaunamų lėšų.

„Naujoji transporto priemonė mums svarbi ne tik siekiant olimpinių kelialapių, bet ir ugdant pamainą dabartiniams lyderiams. Mikroautobusas – jau kelionėje. Juo į FIS stovyklą Nyderlanduose su treneriu Pauliumi Morkūnu išvyko olimpinės pamainos sąraše esantys snieglentininkai Luke‘as Putys-Gallagheris ir Patricija Ivanovaitė. Po to į treniruočių stovyklą ir FIS varžybas, kur surengsime šalies moterų rinktinės atranką, keliaus lygumų slidinėjimo atstovai. Automobiliu dalinsimės visi. Labai svarbu, kad jis patogus, pasižymi geru pravažumu kalnuose. Netrukus nupirksime ir stogo bagažinę slidininkų inventoriui.

Neabejoju, kad mikroautobusą naudosime nemažai metų, kaip ir kitą, anksčiau specialiai lygumų slidininkams už LNSA pinigus nupirktą „Renault Trafic“, – teigė lygumų, kalnų ir akrobatinio slidinėjimo bei snieglenčių sporto atstovus vienijančios LNSA prezidentas Remigijus Arlauskas.

Į LTOK patvirtintą olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą šiuo metu įtraukti kalnų slidininkai Andrejus Drukarovas ir Vilius Aleksandravičius, lygumų slidininkai Tautvydas Strolia ir Modestas Vaičiulis bei snieglentininkas Motiejus Morauskas.

Slidininkams ir snieglentininkams – svari parama siekiant olimpinių tikslų | lnsaski.lt nuotr.

Slidininkams ir snieglentininkams – svari parama siekiant olimpinių tikslų | lnsaski.lt nuotr.

Olimpinės pamainos sąraše – kalnų slidininkai Gabija Šinkūnaitė, Jokūbas Vakaris Lapienis, Kristijonas Merkys ir Oskaras Karlavičius, lygumų slidininkai Martyna Biliūnaitė, Eglė Savickaitė, Edvinas Šimonutis ir Irmantas Žilinskas, snieglentininkai PIvanovaitė ir L.Putys-Gallagheris.

Pagal šiuo metu turimas kvotas, Lietuvai Pekino olimpinėse žaidynėse galės atstovauti po vieną kalnų ir po du lygumų slidininkus ir slidininkes.

„Bet dar yra vilties, kad, A.Drukarovui pakilus olimpiniame reitinge, pirmą kartą istorijoje olimpinėse žaidynėse mūsų šaliai atstovautų trys kalnų slidininkai – gautume dar vieną kvotą vyrų varžybose. O moterų varžybose turėtų debiutuoti G.Šinkūnaitė. Teorinę galimybę padidinti kvotų skaičių turi ir lygumų slidininkai. Tikimės, kad pirmą kartą turėsime ir olimpietį snieglentininką – dėl kelialapio kovoja M.Morauskas“, – paaiškino R.Arlauskas.

Pasak LNSA vadovo, į Pekino olimpines žaidynes iš olimpinės pamainos sąrašo gali patekti ne tik G.Šinkūnaitė.

„Yra gabių jaunų lygumų slidininkių, kurios irgi kovos dėl olimpinio kelialapio. Jaunimo kitąmet taip pat laukia jų amžiaus grupių pasaulio čempionatai, Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis Vuokatyje, kitos tarptautinės varžybos. Jaunuosius sportininkus, kaip ir nacionalinės rinktinės narius, ugdome pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Aukšto meistriškumo sporto programą, kuriai lėšos skiriamos iš valstybės biudžeto. Ji skirta ir sportui gabių vaikų bei jaunimo atrankai. Programa įgyvendinama olimpinėse žaidynėse, pasaulio čempionatuose bei kitose tarptautinėse varžybose. Nacionalinio ir tarptautinio lygmens treniruočių stovyklų organizavimas ir dalyvavimas jose užtikrina meistriškumo augimą, sporto šakos plėtrą. Čia patirtį ugdo ir treneriai, aptarnaujantis personalas. Ir kuo daugiau galėsime surengti stovyklų ir nukeliauti į varžybas, tuo labiau augs mūsų meistriškumas, o tuo pačiu ir sporto šakų populiarumas“, – teigė R.Arlauskas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų