Patyrusių „spartiečių“ auklėjamas R.Krilavičius: „Žinau, kad nesunkiai įveikčiau čempionu tapusį V.Jagėlo“ (7)

2021.10.12 18:10
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Vitoldas Jagėlo mane nuvylė. Anksčiau jis buvo gyvas, sprogstantis, matėsi, kad degė noru kovoti, o dabar atrodo išsisėmęs“, – apie kovą dėl „MMA Bushido“ čempiono diržo svorio kategorijoje iki 77 kilogramų tarp Žygimanto Ramaškos ir V.Jagėlo sportas.lt sakė kovotojas Raimondas Krilavičius.

„Sparta Fight Gym“ besitreniruojantis mišriųjų kovos menų atstovas su klubo „Rings“ kovotoju ringe yra susitikęs dukart. Pirmoji kova buvo paskelbta neįvykusia, antra teisėjų sprendimu baigėsi lygiosiomis.

Spalio 2 dieną V.Jagėlo užsijuosė čempiono diržą po trijų raundų teisėjų sprendimu įveikęs Ukmergės dziudo klubo auklėtinį Ž.Ramašką.

Vitoldas Jagėlo | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Vitoldas Jagėlo | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

„Ką galiu pasakyti apie čempionišką dvikovą? Ž.Ramaška kovojo, o V.Jagėlo tempė laiką. Jis stengėsi pratempti raundus būdamas „ant viršaus“. Net nežinau, ar galima sakyti, kad jis pilnai išlaikė kontrolę. – kalbėjo R.Krilavičius. – Aš jį prisimenu kiek kitokį, todėl ir šįkart dėjau daugiau vilčių. Ar pamenate jo kovą su Rodrigo Mineiro? Tai buvo kažkas įspūdingo, panašu į MMA kovą“.

R.Krilavičius priminė, kad dėl antros tarpusavio kovos rezultato galėtų pasiginčyti.

„Lygiosios? Nemanau! Dabar tikiu, kad trilogija būtų gražu. Reikėtų visus taškus sudėlioti... Jis turi čempiono diržą? Tikrai manau, nepelnytai jis jam atiteko. Taip, galėčiau būti tas, kuris atima čempiono diržą iš V.Jagėlo“, – pabrėžė R.Krilavičius.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Kovotojas sutiko, kad eilė atimti iš V.Jagėlo čempiono diržą gali nusidriekti visai netrumpa – Herkus Lukošiūnas, revanšo gali norėti ukrainietis Vladimiras Gynzu bei, žinoma, tas pats Ž.Ramaška.

„Šios eilės aš nebijau, – nusišypsojo R.Krilavičius. – Abejoju, ar V.Jagėlo bus aktyvus čempionas. Man nei Lukošiūnas, nei Gynzu streso nekelia. Galiu kovoti su bet kuriuo ir eiti to diržo link. Tai tik kelias“.

Pasak R.Krilavičiaus, šiuolaikinis MMA – tai universalus, dinamiškas sportas, reikalaujantis neįtikėtinos ištvermės, didelės sprogstamosios jėgos. „Privalai mesti, kelti, stotis, smūgiuoti, vėl kristi, keltis – tai neturi tavęs nualinti, – teigė kovotojas. – Daug keliavau, daug mačiau, o dabar džiaugiuosi radęs savo vietą „Sparta Fight Gym“ klube. Čia treneris Andrius Šipaila turi labai daug patirties ir nuolat man rodo teisingą kelią. Be to, treniruojuosi su čempionais, todėl pats turiu būti čempionas“.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Kovotojas net neabejojo, kad per kelerius metus spėjo patobulėti visose srityse.

„Gali kam nors pasirodyti, kad „Sparta Fight Gym“ mes tik stovėsenoje darbuojamės, tačiau dėmesio sulaukiu ir parteryje. Čia aš sportuoju kaip tikras profesionalas – pagal specialiai man sudarytą programą. Ir nėra jokių „šiandien ryte negaliu“ – viskas sudėliota tikslingai. Jaučiu, kad viskas tik prasideda mano karjeroje. Ir jokių stabdžių nėra ir nebus“, – sakė R.Krilavičius.

Paklaustas, kaip atrodė pirmosios treniruotės su „spartiečiais“, R.Krilavičius nusijuokė: „O, vaikyti!“

„Iš pradžių buvo baugu. Patyrę Sergejus Maslobojevas, Henrikas Vikšraitis. Jie stiprūs, techniški, greiti... Koks tai buvo jausmas? Kiekvieną dieną ateini į treniruotę su varžybiniu jauduliu ir kiekvieną mielą dieną atiduodi save maksimaliai – sėdi po treniruotės pusvalandį ir galvoji „Ačiū Dievui, baigėsi“. Į sparingus eini kaip į varžybas ir grūdini save. Pagaliau radau vietą, kur mane spaudžia iš visų pusių, – šyptelėjo R.Krilavičius. – Per treniruotę aš net negaliu pagalvoti „Šį raundą padirbsiu lėčiau“. Ne, čia taip nesigaus“.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

R.Krilavičius džiaugėsi daug patarimų sulaukiantis iš „Glory“ kovotojo S.Maslobojevo.

„Jis mane motyvuoja kiekvieną kartą, kai tik atsistojame į porą. Jei tik lėčiau ar silpniau sumušu, jis tai pabrėžia, užrėkia „Dirbam, dirbam“... Tai nuostabi motyvacija. Atiduodu visas jėgas, todėl esu įsitikinęs, kad rezultatas tik gerės. „Spartoje“ dar nė vienos treniruotės man nebuvo lengvos, – skėstelėjo rankomis R.Krilavičius. – Pamenu, kai vyko pasirengimas kovai, maniau, kad vemsiu, nesupratau, kas darosi, svaigo galva, buvo labai bloga... Tiesiog aš niekada nebuvau daręs to, ką dabar darau. Kaip aš ruošdavausi varžyboms anksčiau? Su kriauše, kuri niekada atgal neduodavo. Dar padėdavo mano pirmasis treneris iš Marijampolės, kiek galėdavo. O dabar aš ruošiuosi su čempionais, todėl viskas yra kitaip – čia visi muša atgal. Skaudžiai muša. Čia išmoksti daug naujų pamokų. Tik į priekį“.

Rugsėjo 25 dieną R.Krilavičius „Superior Challenge 23: Back to Roots“ narve pirmajame raunde įveikė švedą Moraadą Moreno.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Daugelio manymu, debiutas buvo vykęs, tačiau aš ir treneris manome, kad nepadariau to, kas buvo suplanuota, kad liktume patenkinti, – sakė R.Krilavičius. – Padariau porą klaidų. Pats žiūriu vaizdo įrašą ir ima erzulys, nes nebuvo viskas idealu. Dabar noriu kuo dažniau kovoti, nedaryti ilgų pertraukų – sukovoji, atsigauni, pasiruoši ir kovoji. Noriu progreso. Galbūt, tuomet galima bus pagalvoti apie KSW, „Bellator“, UFC. Noriu viską daryti tikslingai ir judėti į priekį. Nesu dar senas, bet laikas tiksi – dar trys metai ir turiu būti geriausioje savo sportinėje formoje bei rodyti pačius aukščiausius rezultatus“.

25-ų kovotojas priminė, kad dėl pandemijos pusantrų metų teko išmesti iš karjeros.

„Ir jau buvo aplankiusios mintys, ar esu kažko vertas, ar dar kažką galiu, – atvirai sakė R.Krilavičius. – Ir atėjęs į „Spartą“ pastebėjau, kad visi mane čia tik mušė. Kiekvieną ketvirtadienį aš būdavau su didžiausia mėlyne po akimi, tris kartus man čia lūžo šonkauliai. Buvau visiškai kiauras, padrikas ir be gynybos bei sprogstamosios jėgos. Ir iki šiol vyksta perauklėjimo procesas. Bet treniruotės tapo motyvacija, nes žinau, kad tobulėju“.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Papildomai R.Krilavičius lankosi ir pas MMA sunkiasvorį Lauryną Urbonavičių. „Darbuojamės prie narvo tinklo, nepraleidžiu progos paimtyniauti su Tomu Smirnovu, – sakė kovotojas. – Stengiuosi plėsti savo sparingo partnerių ratą. Supratau, kad MMA nėra sporto šaka, kuriai užteks tik grapplingo. Gal per aštriai dabar pasakysiu, bet... V.Jagėlo pradėjo užsiiminėti grapplingu ir kokia buvo ta jo kova? Gerai, jis čempionas. Bet kam į jį įdomu žiūrėti? MMA tapo dinamiška sporto šaka, pasikartosiu, čia daug veiksmo. O pažiūrėkime į V.Jagėlo? Priminsiu jam, kad čia ne koks grapplingo čempionatas – parsiverti ir bandai žmogų laikyti, sumušdamas per šoną? Aš pats pradėjau kitaip žiūrėti į MMA sportą. Čia turi viską daryti žaibiškai – įeiti į kojas, parversti, o parvertus veiksmai neturi pasibaigti. Privalai nuolat judėti. Turi nuolat improvizuoti, galvoti. Šaunuolis, kad pradėjo imtyniauti, bet... Na, kas jam skirs dėmesį už tokią kovą?“

Išgirdęs klausimą, ar žino, kaip įveikti V.Jagėlo, „spartietis“ atkirto: „Žinau, ir viską galima padaryti nesunkiai“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų